خبر اقتصادی

آموزش نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در سال 1402

جاماندگان سهام عدالت چگونه میتوانند برای ثبت نام سهام عدالت اقدام کنند؟ سایت ثبت نام سهام عدالت چیست؟

آموزش نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در سال 1402

همین ابتدا عرض کنیم که هیچ سایت و سامانه ای برای ثبت نام سهام عدالت وجود ندارد و هر سایتی که این ادعا را میکند کلاه بردار است.

سهام عدالت ثبت نامی نیست که دولت تشخیص میدهد که که این سهام را در سال 1402 برای چه افرادی در نظر بگیرد.

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت چگونه است؟

اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت های استانی سهام عدالت میگوید :

این که بساطی توسط برخی سودجویان برای مراجعه به سایت و برخی از درگاه‌های اینترنتی شکل گرفته مصداق کلاهبرداری است مردم برای اطلاع از فرآیند قانونی و قطعی تخصصی سهام عدالت تنها به اطلاع رسانی رسانه ملی اکتفا کنند.

اخبار مختلفی از شهرستان‌ها دریافت می‌شود که متاسفانه با سوء استفاده از ناآگاهی مردم به بهانه پیش ثبت نام و ثبت نام سهام عدالت از مردم مبالغی اخذ و مدارکی دریافت شده است که غیر قانونی است.

تاکیدما این است که با توجه به سامانه‌های ارتقا یافته برای شناسایی مشمولان طرح سهام عدالت و تخصیص سهام به آن‌ها نیاز به پیش ثبت نام و ثبت نام نباشد و نهایتا بعد از اطلاع رسانی به مشمولان ممکن است که نیاز به مراجعه به تعاونی‌ها شهرستانی باشد و این نیز قطعی نیست و ممکن است غیر حضوری باشد و از خرداد تازه در این باره تصمیمات خصوص اخذ می‌شود.

اساسا فرآیند تخصیص سهام به جاماندگان نیاز به ثبت نام و سامانه جدید نداشته و شناسایی از طریق سامانه‌های معیشتی انجام می‌شود، منتها ممکن است که مغایرت‌هایی وجود داشته باشد که بعد از طی شدن مراحل یک مدت برای رسیدگی درخواست مردم در نظر گرفته خواهد شود. همه این موارد منوط به اتخاذ تصمیمات در دولت است.

مسئول اجرای طرح تخصیص سهام به جاماندگان، دولت است و دولت تا کنون به طور رسمی چیزی را اعلام نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا