خبرهای ایران

اظهارات جنجالی رئیس دانشگاه شهید بهشتی در مورد دانشجویان خاطی

اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی در مورد اینکه امکان دارد دانشجویان خاطی را برای مشاوره به روانپزشک ارجاع دهیم.در مورد چارچوب قانون حق اعتراض دانشجویان صحبت های کرده است.

اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی

اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی

طبق گزارش‌های رسیده شده در مورد اظهارات جدید رئیس دانشگاه شهید بهشتی ایشان اظهار می‌کند. که طبق ماده ۲۷ قانون اساسی به اشخاص اجازه اعتراض می دهد و دانشجویان در چهارچوب و قواعد و قوانین خاصی حق اعتراض دارند اما نباید حضور در کلاس های شان را تعطیل کنند و ما بنا به همین قانون به برخی از تشکل ها اجازه دادیم که اعتراض کنند اما نباید آنها امورات دانشگاه بشود.

اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی

دکتر سعدالله نصیری قیداری عی در یک جلسه که با دانشجویان دانشکده حسابداری و مدیریت داشتن چنین می گویند که در طول چهار هفته اول سال تحصیلی ۱۴۰۱ بیشتر از ۴۰ ساعت با دانشجویان همکاران از ساعتی در خوابگاه ها کلاس ها و سالن ها صحبت کرده ایم و در ابتدای گفتگو همیشه عنوان کرده ایم که دانشگاه محیطی است که تمام مسائل روز کشور رو درک می کند و می فهمد.

همچنین پیشنهاد میکنیم ببینید :

بیوگرافی دکتر رسولی رئیس دانشگاه شریف و همسر و دخترش

بیوگرافی محمدحسین رحمانی دوست استاد دانشگاه نیشابور کیست

ایشان اظهار کردند که در حقیقت نمیتوانیم به دانشگاهیان و دانشجویان دروغ بگوییم و نمی توانیم با آنهابازی سیاسی کنیم از آن اینکه این جوانان نسل جدید نسبت به زمانی که ما دانشجو بودیم آگاه تر هستند و از منابع خبری بیشتری برخوردار می باشند پس ما نمی توانیم به غیر از این که با آنها گفتگو کنیم به فکر کار دیگری باشیم.

اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی

دکتر در ادامه صحبت‌هایش این چنین سال می کنند که ما در تمام جلسه هایی که در آن با دانشجویان گفته بود کرده‌ایم سعی کردیم با احترام و درک متقابل و گرفتن نتیجه خوب جلسات را برگزار کنیم و من از تمام این نشست ها و جلسات رضایت دارند ایشان گفتند که ما حتی اگر دانشجویی را به کمیته انضباطی معرفی کردیم.

استاد های آنها که در دانشگاه نقش پدرشان را اجرا می کنند در همین کمیته ها حضور داشته باشد و منظور از کمیته انضباطی آسیب زدن به دانشجویان می باشد. ممکن است ما در این جلسات دانشجویان برای مشاوره به روانپزشک ارجاع دهیم این اتفاقات فقط برای برقراری امنیت ۲۰ هزار دانشجو می باشد و نمی توان به خاطر عده معدودی از دانشجویان امنیت بقیه دانشجویان نیز به خطر بیفتد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی به دنبال پاسخ دادن به خواسته های دانشجویان در جایگاه و حفظ جایگاه علمی دانشگاه شهید بهشتی تاکید زیادی داشته اند حکم دیوان عدالت اداری و محدودیت های موجودی که در کشور برای چاپ کردن مقاله ها و مجلات بین المللی وجود دارد تصمیم به این گرفته شده که کفایت دفاع از رساله دکترا در این دانشگاه به حدی باشد که دانشجو و رتبه بندی دانشگاه هیچ گونه آسیبی پیدا نکند برای اینکه اگر بر چاپ این مقاله ها اصرار زیاد بکنیم دوران درس خواندن و ادامه تحصیل دانشجویان دکترا بسیار طولانی می شود.

پردیس دانشجویان خارجی می شود دو نصیری از به وجود آمدن پردیس دانشجویان خارجی دانشگاه شهید بهشتی در آینده خبر می دهد و این چنین می گوید که طبق برنامه ریزی هایی که به عمل آمده است پردیس زیر آب دانشگاه را به پردیس دانشجویان خارجی تغییر کاربری می دهیم و اظهار کردند که امیدواریم در جلسات هیئت امنا این تصمیم به تصویب برسد.

در ادامه سخنانش به این موضوع تاکید کرد که از روسای پژوهشکده ها و همچنین دانشکده ها خواستگاری مکه استاد هایشان در پروژه هایی که در دانشگاه به اجرا درمی آید دانشجویان را در تحصیلات تکمیلی درگیر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا