بازیگران فیلم و سریال

اسامی بازیگران فیلم آواز تهران با نقش +بیوگرافی و عکس

«آواز تهران» نام یک فیلم سینمایی ایرانی به کارگردانی کامران قدکچیان و تهیه کنندگی مشترک یدالله شهیدی، عبدالله علیخانی و حسین فرح بخش، محصول سال 1370 است. نگارش فیلمنامه این فیلم در ژانر اجتماعی بر عهده ی نادر مقدس بوده است.

اسامی بازیگران فیلم آواز تهران با نقش +بیوگرافی و عکس

اسامی بازیگران فیلم آواز تهران

بیژن امکانیانفریدون
فریبا کوثریفریده
ابوالفضل پورعربرحمان
چنگیز وثوقیرشید
مرتضی ضرابیعلی داروفروش
رضا کرم رضاییممل خان
جهانگیر فروهر
منوچهر حامدی
طیب شرافتی
ملیحه نظریمادام
مختار سائقیحسین
پریدخت اقبالپورزن عمو
شهرام جمشیدیتقی کوچیکه

خلاصه داستان

رحمان مهاجر شهرستانی، در تهران با فریدون که کارش قاچاق فیلم‌ های ویدیوئی است آشنا می‌ شود فریدون که ناراحتی قلبی دارد، از اشتیاق رحمان برای جستجوی شغلی مناسب و همچنین از سادگی‌اش سواستفاده می‌ کند و او را به کار خود که قاچاق فیلم است می‌ کشاند.

اسامی بازیگران فیلم آواز تهران با نقش +بیوگرافی و عکس

رحمان گرفتار پلیس می‌ شود و توسط عمویش با دادن جریمه سنگین آزاد می‌ شود و به سراغ فریدون می‌ آید. فریدون که خود بازی خوردهٔ دست رشید است به سراغ رشید می‌ رود و پول جریمه زندان رحمان را طلب می‌ کند اما رشید …

 عوامل فیلم

برخی از عوامل تولید فیلم سینمایی «آواز تهران» عبارتند از طراح گریم: عبدالله اسکندری، اجرای گریم: محسن اسپهبد، عکاس: حسین فرح بخش، منشی صحنه: شالیزه عارف پور، مدیر تدارکات: تقی محمودی، صدابرداران: هاشم موسوی و فرخ فدایی، صداگذاری و میکس: فریدون خوشابافرد و حمید قدکچیان، مدیر برنامه ریزی و مشاور مدیر تولید: همایون اسعدیان، فیلمنامه: نادر مقدس، تدوین: مهدی رجائیان، موسیقی و اجرا: فریبرز لاچینی، فیلمبردار: عظیم جوانروح، مدیر تولید: حسین فرح بخش، تهیه کنندگان: یدالله شهیدی- عبدالله علیخانی و حسین فرح بخش، کارگردان: کامران قدکچیان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا