بیوگرافی

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

آتیلا پسیانی کیست و اهل کجاست

آتیلا پسیانی یکی از بازیگران سینما تلویزیون تئاتر کشورمان می باشد که در تاریخ 10 اردیبهشت 1336 در تهران دیده به جهان گشود و متاسفانه در تاریخ ۱۴ مهرماه سال جاری به خاطر بیماری سرطان چشم از جهان فرو بست. ایشان فرزند جمیله شیخی یکی از چهره های مشهور کشور ایران بود.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

آتیلا پسیانی متاهل می‌باشد و سال‌ها قبل با فاطمه نقوی هنرپیشه ازدواج نموده است و حاصل آن دو فرزند یک دختر به اسم ستاره که در عرصه هنرپیشگی مشغول به کار است و یک پسر به اسم خسرو که ایشان هم یکی از چهره‌های تئاتر به حساب می‌آید.

آتیلا پسیانی مدتی قبل برای درمان بیماری سرطان به کشور فرانسه رفته بود، که متاسفانه روند درمانی وی به آن صورت موفق آمیز نبوده است و در پایان دار فانی را وداع گفت.

آتیلا پسیانی یکی از اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر به مدت ۴ دوره و همچنین یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن هنرمندان خانه سینما نیز بوده است.

سخنوری لایق و آرزویی می‌باشد، چشم انداز شخصیت آن از موفقیت و پیشرفت آن شاخص‌ترین محرک وی در فعالیت‌های می‌باشد از آنجا که شخصی بی‌قرار می‌باشد، تغییرهای بسیار در کار و زندگی خصوصی ایشان همواره ایجاد می‌شود.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

بیوگرافی کامل آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی از چهره‌های اسبق سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ایران به حساب می‌آمد، که در تاریخ فروردین ماه سال ۱۳۳۶ در تهران دیده به جهان گشوده بود.

این چهره در رشته هنر تحصیل کرده بود و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران اخذ نموده بود.

آتیلا پسیانی بازیگر مشهور و محبوب سینما، تلویزیون وتئاتر کشورمان است.

آتیلا پسیانی کار هنری اش را از سال ۱۳۵۶ زمانی که ۲۰ سال سن داشته با سریال لحظه ساخته و به قلم محمد صالح اعلا استارت زد.

ایشان در طی ۴۳ سال کار در قاب تلویزیون ۷۵ اثر سینمایی و ۵۸ سریال را در پرونده کاری خود به ثبت رسانیده است.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

از فعالیت‌های مهم و محبوب ایشان می‌توان :خداحافظ بچه، مادرانه، رستگاران، مرضیه، بوم و بانو، بیداری و…. را نام برد.

جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی یکی از چهره‌های پیش از انقلاب بوده است و دختر ایشان ستاره و همسر او فاطمه نقوی هم در عرصه هنرپیشگی فعالیت می‌کنند.

هنرپیشگی از بچگی و حمایت خانواده

آتیلا پسیانی در یک خانواده کاملا هنری متولد و رشد نموده بود که توسط والدین خود از زمان مدرسه در تئاترهای دوستانه در مقطع ابتدایی و دبیرستان حضور پیدا می‌کرد. ایشان پس از سال‌ها زیر نظارت اساتید تئاتر به صورت جدی هنرپیشگی را آموزش دید و به طور رسمی در اداره تئاتر پیش از انقلاب در دوران پهلوی استخدام گردید.

سریال تلویزیونی محله برو بیا را با همکاری زنده یاد رضا ژیان نخستین فعالیت ایشان به حساب می‌آمد، که چهره‌های مهمی از جمله اکبر عبدی هم در سال ۱۳۶۲ در آن به ایفای نقش پرداختند.

نخستین فعالیت این چهره در سینما هم با اثر مرگ سفید کلید خورد.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

آتیلا پسیانی از چهره‌های مهم و محبوب و همچنین پرکار سینمای کشور ایران به شمار می‌رود، که فعالیت هنری غنی و به یادماندنی بسیاری در پرونده کاری خود دارد.

آتیلا پسیانی بازیگر توانمند و با سابقه کشورمان به غیر از هنرپیشگی در عرصه: کارگردانی، دستیاری کارگردان، برنامه‌ریزی، بازیگردان، انتخاب بازیگر و دستیاری صحنه و لباس هم فعالیت می‌کرد.

وضعیت ازدواج

آتیلا پسیانی متاهل می‌باشد و با فاطمه نقوی هنرپیشه ازدواج نموده است و ثمره آن دو فرزند یک دختر و یک پسر به اسم‌های ستاره و خسرو می‌باشد، که هر دوی آنان در عرصه هنر فعالیت می‌کنند.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

بیوگرافی فاطمه نقوی

فاطمه نقوی یکی از بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ایران به حساب می‌آید، که در تاریخ ۱۳۳۳ در تهران دیده به جهان گشوده است.

ایشان در رشته روانشناسی کودک تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی از همین رشته دریافت کرده است.

خانم نقوی کار هنری خود را از سال ۱۳۵۶ آغاز کرده است و نخستین اثری که در آن حضور پیدا کرده، اثر کوتاه سکوت و سلام می‌باشد .

در دهه ۶۰ فاطمه نقوی خیلی پرکار بود و در آثار و مجموعه‌های بسیاری حضور داشته است، که می‌توان به آثاری از قبیل: عفریت و دایره، نسل سوخته، دو دو فیلم با یک بلیط، گنج، گال و لانتوری اشاره کرد.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

شغل دوم

او به غیر از بازیگری، در عرصه طراحی داخلی هم فعالیت می‌کند و از این طریق قسمتی از احتیاجات مادی و مالی خانواده‌اش را فراهم می‌کند.
او یکی از اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر به مدت ۴ دوره بوده است و در شورای مرکز انجمن هنرمندان خانه سینما هم فعالیت می‌کرد.

ویژگی‌های خصوصی و اخلاقی

وی از یکنواختی بسیار بدش می‌آید و به هیجان و فعالیت‌های غیر منتظره علاقمند است. ذوق هنری بسیار بالایی دارد و اندکی مغرور و خودبین می‌باشد.
ایشان خیلی سخنور ماهری به حساب می‌آید و آمال و رویاهایی با چشم انداز دور داشته و اعتماد به نفس بالایی دارد.

مصاحبه با آتیلا پسیانی

ویژه برنامه نوروز دورهمی شب قبل آتیلا پسیانی هنرپیشه مطرح شده کشور ایران را فراخوانده بود. همچنین میثم ابراهیمی یکی دیگر از میهمانان این برنامه با اجرای یک قطعه پرداخت.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

او در اول حرف‌هایش علاوه بر تبریک سال نو از تاریخ تولدش حرف زد و افزود:
من در تاریخ سال ۱۳۳۶ به دنیا آمده‌ام و ۵۱ سال می‌باشد، که در این عرصه فعالیت می‌کنم.

آقای پسیانی درباره شروع کار هنری اش افزود:
شروع داستان ناگهانی بود. آن دوران با زنده یاد مادر خودم جمیله شیخی برای مشاهده نمایش رکن الدین خسروی رفتیم. یک پسر که ۱۰ سال سن داشت در آن نمایش حضور پیدا کرده بود. یک روز بیمار بود و بر سر تمرین نیامده بود. آقای خسروی به من پیشنهاد داد که نقش آن پسر را ایفا کنم و به این صورت شد که من هنرپیشه شدم.

همچنین ببینید:

بیوگرافی فردوس کاویانی بازیگر و همسرش و فرزندان +درگذشت و عکس

بیوگرافی کوروش معصومی بازیگر و ماجرای ازدواج نکردن + عکس

ایشان در مورد همکاری خودش و مادر خود افزود: با یکدیگر همبازی نبوده‌ایم. یک نمایش تئاتری داشتیم که من کارگردان آن را بر عهده داشتم و ایشان در آن نمایش تئاتری ایفای نقش می‌کرد، ولی شیوه ایفای مادرم با چیزی که در نظر من بود بسیار متفاوت بود، به خاطر همین همواره بیان می‌کرد می‌دانم تغییر نمی‌دهی، ولی تلاش کن در شیوه‌های نظرات خود تجدید نظر نمایی.

آقای پسیانی در مورد فعالیت تولیدی دختر و پسر خود که در نمایش تئاتری فعالیت می‌کنند، افزود :هر دو هنرپیشه بسیار خوبی می‌باشند. با سبک ایفای گوناگون.

ولی پس از آن در مورد خصوصیت دهه شصتی‌ها بیان کرد: دهه شصتی‌ها بچه‌هایی می‌باشند که با استقلال روحی عظیم بزرگ شده‌اند. انسان‌هایی که می‌دانند در پی چه چیز می‌باشند و برای دست یافتن به خواسته‌های خود همواره تلاش می‌کنند.

این چهره در جواب اینکه آیا کسانی که در عرصه سینما فعالیت می کنند حضورشان در تئاتر یک اتفاق مثبت می‌باشد یا خیر؟ افزود:در واقع مثبت می‌باشد. من هیچ وقت تئاتر و سینما را برابر یکدیگر ندانستم و اینکه همراه با هم و مکمل هم می‌باشند. از سویی هنگامی که افرادی که در عرصه تئاتر فعالیت می‌کنند پا به صحنه سینما می‌گذارند، آنان با روی باز قبول کردند.
هر زمان نیز که افرادی که در عرصه سینما فعال هستند دوست داشته باشند پا به تئاتر بگذارند ما نیز بایستی به شایستگی برخورد کنیم.

آقای پسیانی در ادامه به روحیه کنجکاوی و جستجوگر خود افزود :
در عرصه کار، به هنر تجربی علاقه‌مند هستم. کشف و شهود می‌باشد که یک فرد را بازیگر می‌کند و به خاطر منتقل شدن این احساس به بیننده، بیننده علاقه دارد که با هنرپیشه هم‌بازی شود و این احساس خیلی خوب است.

او در جواب اینکه اگر به ۵۰ سال قبل هم برمی‌گشتید، همین راه را منصوب می‌کردید؟ افزود: زنده یاد مادر من بسیار علاقه داشت من در رشته حقوق سیاسی تحصیل کنم، ولی به خاطر حاضر شدن مادر و همکارهای ایشان همیشه در محیط هنری قرار داشته ام، خوب در واقع حرفه دیگری را انتخاب نمی‌کردم.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

آتیلا پسیانی در ادامه به سوال مهران مدیری که سوال کرد آیا خیلی‌ها از شما هراس دارند؟ با شوخ طبعی جواب داد که مشکلی ندارد.

آتیلا پسیانی درباره خط قرمزهای شخصیتش افزود :دروغگویی و توجیهات بی‌مورد خط قرمزهای شخصیت من می‌باشد. ایشان سکانسی که با ۲۰ مار بازی نموده را به عنوان دشوارترین سکانس ایفاهای خود بیان کرد و در مورد علت آن افزود: که در این دنیا تنها از حیوان مار می‌هراسد .

مهران مدیری در ادامه بیانات خود در مورد دهه شصتی‌ها افزود: آن دوران آنقدر بچه زیاد شد که مادرها سر به بیابان گذاشتند. از هاچ زنبور عسل گرفته تا حناو… تمامی به درپی مادرهای خود بودند!

همچنین ببینید:

علت فوت و درگذشت آتیلا پسیانی بازیگر چه بود؟

بیوگرافی مهرانه مهین ترابی بازیگر و علت ازدواج نکردن +عکس

مونا حیدری کیست بیوگرافی و فیلم سر بریدن توسط همسرش

او گفت :محال می‌باشد فردی در دوران دهه ۶۰ زندگی کرده باشد و دلتنگ آن دوران نشود. به دلیل سادگی که در آن دوران وجود داشت. فردی پشت سفره قایم نمی‌شد. هرچه که داشت با مهربانی با همدیگر تقسیم می‌کردند. ساده بودن هنر بود. شرافتمندانه زندگی نمودن با ارزش بود. در آن دوران مجله گل آقا داشتیم که تنها شوخی با مسئولان بود و در خیلی از مسائل، مسئولان نخستین خریداران مجله بودند. همین خاطره‌های بزرگ و کوچک دوست داشتنی می‌باشد که یاد آن سال‌ها را زنده نگاه می‌دارد.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش کیست +فرزندان و درگذشت

مرگ آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی بعد از متحمل شدن یک دوره بیماری چشم از جهان فرو بست.

انجمن هنرمندان خانه سینما خبر داد :
با قلبی اندوهگین و دردبار خبررسانی می‌کنیم که متاسفانه بازیگر محبوب و توانمند سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ایران آقای آتیلا پسیانی بعد از دوران دشوار و بسیار طولانی بیماری در خارج از ایران دار فانی را وداع گفت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا