بیوگرافی

بیوگرافی احمد مجدزاده جدی می فرمایید کیست +واکنش به شوخی ها

احمد مجدزاده جدی می فرمایید کیست

احمد مجدزاده کارشناس کشتی و روحانی میباشد او در بهمن 1402 با حضور شبکه خبر با صادق درودگر در حمایت از ممنوعت حضور بانوان به ورزشگاه مناظره کرد که در بخشی از صحبت هایش گفت که در ورزشگاه های آلمان از کارخانه مشروب سازی به ورزشگاه لوله کشی کرده اند تا مردم استفاده کنند این صحبت های او واکنش های زیاد را در پی داشت.

بیوگرافی احمد مجدزاده

احمد مجدزاده متولد 1340 در تهران کارشناس کشتی و روحانی میباشد حجت الاسلام مجدزاده از کشتی گیران سابق کشتی تهران می باشد. برادرش کیوان مجدزاده نیز در شتی فعالیت دارد. وی در حال حاضر به عنوان کارشناس ورزشی و مسئول امور فرهنگی فدراسیون کشتی ایران فعالیت می کند.

بیوگرافی احمد مجدزاده جدی می فرمایید کیست +واکنش به شوخی ها

سوابق

مجدزاده که در زمان ورزشکاری در وزن 57 کیلوگرم کشتی می گرفت عناوین متعددی در سطح استان تهران هم داشته و در دهه شصت و اوایل هفتاد به عنوان یکی از نفرات اصلی وزن خودش دوبنده تیم استان تهران را هم در مسابقات کشوری پوشیده است.

حواشی

چند روزی است که ویدئویی از یک برنامه در شبکه خبر با حضور صادق درودگر و احمد مجدزاده به شدت در شبکه اجتماعی دست به دست می‌شود؛ مجدزاده در بخشی از این برنامه می‌گوید: «در آلمان کارخانه مشروب‌سازی لوله کشیده تا ورزشگاه؛ تا تماشاچی‌ها مشروب بخورند!» این اظهارات با واکنش‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی روبه رو شد؛ برخی در مورد محتوای این سخنان اظهارنظر کردند و برخی دیگر با این اظهارات اقدام به تولید محتوای طنز کردند؛ خبرنگار ایران آنلاین در تماس با احمد مجدزاده از او در مورد این واکنش‌ها پرسیده و اینکه آیا این کارشناس از این شوخی‌ها ناراحت شده یا خیر؟

بیوگرافی احمد مجدزاده جدی می فرمایید کیست +واکنش به شوخی ها

امروز با او مصاحبه‌ای داشتیم و از وی درباره بازتاب‌های مصاحبه‌اش سوال کردیم. جالب اینکه مجدزاده گفت در دوره‌ای به عنوان معاون فرهنگی باشگاه پرسپولیس هم کار می‌کرده و وقتی در ورزشگاه از سوی برخی از هواداران تهدید شده، تصمیم گرفته فضای فوتبال را ترک کند.

این خلاصه‌ای از گفت‌وگوی ما با اوست:

مناظره شما با آقای درودگر خیلی در فضای مجازی بازتاب داشت و کلیپ‌های مختلفی بر اساس بخشی از صحبت‌های شما ساخته شده است. آیا خودتان این ویدئوها را دیده‌اید؟

بله، در گوشی موبایل دوستانم دیدم. البته من به هیچ عنوان در فضای مجازی نیستم و از دوستان شنیده‌ام. من یک گوشی معمولی دارم و فقط تلفن جواب می‌دهم و تلفن می‌کنم اما دوستان دیده‌اند. به هر حال جوان‌ها لطف دارند.

روزی که شما به تلویزیون رفته بودید، به عنوان کارشناس کشتی معرفی‌تان کرده بودند. در صورتی که بحث شما فنی نبود و درباره چیزهای دیگری صحبت کردید.

بله، بنده ورزشکار حرفه‌ای بوده‌ام. من در رشته کشتی فعالیت می‌کردم و به تیم ملی هم رسیدم. از نظر مدیریتی هم در دوره مرحوم خطیب کار می‌کردم‌ و یک زمانی معاون فرهنگی پرسپولیس هم بودم ولی دیدم فضا مناسب نیست و گفتم نمی‌توانم در این شرایط کار کنم. این مربوط به زمانی است که تمرین‌های پرسپولیس در استادیوم کارگران برگزار می‌شد و آقای پروین مدیرفنی بودند بودند و آقای زوبل را از آلمان آورده بودند. من آن زمان کنار زمین هم می‌رفتم و ولی همان‌طور که گفتم فضا برای کار مناسب نبود. به همین خاطر اتصالی که به فوتبال و کشتی داشتم، می‌توانم ادعا کنم که در استادیوم‌ها بزرگ شده‌ام و کاملا مطلع شدم. اگر آن بحث‌ها مطرح شد به این دلیل بود که آقای درودگر به عنوان مدیر باسابقه فوتبالی بحث را به آنجا برد و من دیدم ایشان اطلاع کافی از ورزش فوتبال را ندارد که البته این جای تاسف دارد. ایشان به عنوان کسی که ادعا می‌کند مدیر فوتبالی است، باید بداند قضیه لوله‌کشی و آنچه من صحبتش را کردم، حقیقت دارد. کما اینکه مقاله‌هایی در این باره منتشر شده است. اگر من نمی‌دانستم، عیب نبود اما برای ایشان و امثال ایشان عیب است که ۵۰ سال است در ورزش هستند. ایشان باید از زیر و بم فوتبال اطلاع داشته باشند، من که فوتبالی نیستم. البته آقای درودگر انسان خوب و مهربانی هستند.

حضور شما در آن برنامه برای همین بحث ورود بانوان به ورزشگاه بود؟

بله.

بحثی که مطرح کردید چه موضوعیتی دارد؟ چون در ایران که چنین مسائلی وجود ندارد.

برنامه اجازه نداد که صحبت کنم اما وقتی آقای اینفانتینو این دستور را می‌دهند و می‌گویند اگر این کار را نکنید، ورزش تعلیق می‌شود، پس‌فردا یک لیست دیگر می‌دهند و می‌گویند اگر مشروب الکلی سرو نکنید، ورزش‌تان را تعطیل می‌کنیم. چه تضمینی است پس فردا چیز دیگری نگویند؟ بنده پیش‌بینی کردم که اگر در مسئله فعلی حرف فیفا به کرسی بنشیند، بعدها دستورهای دیگری هم به ما می‌دهند.

همچنین ببینید

بیوگرافی حمید حامی خواننده پاپ کیست و کجاست

بیوگرافی پردیس پورعابدینی بازیگر و همسرش +عکس های جدید

ولی مثالی که زدید، ارتباطی با بحث ندارد. همین حالا هم در کشورهایی مثل امارات و قطر و عربستان، سرو مشروب ممنوع است اما زنان مجوز حضور در استادیوم را دارند.

چیزی که بنده مطرح کردم، بحث زیرساخت بود که ما در ایران آن را نداریم. هر وقت زیرساخت مثل این کشورهایی که مثال زدید فراهم شد، قدم آنها روی چشم اما ما باید بر اساس عرف خودمان رفتار کنیم. این را هم بگویم که در آن برنامه ادعا شد که موضوع مشروبات الکلی در ورزشگاه از پایه غلط است، در حالی که این حرف از پایه غلط است و این موضوع در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی رواج دارد. ضمنا من از کلمه سرو استفاده کردم و این به آن معنی نیست که همه این کار را انجام می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا