بیوگرافی

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا

اسمار لوس ویرا متولد 3 ژوئیه 1975 مربی فوتبال اهل برزیل و حال حاضر پرسپولیس است.  لوس دوران مربیگری خود را با تیم جوانان اینترناسیونال در سال 1994 آغاز کرد. در تاریخ 6 ژوئیه 2009، او به عنوان مربی تیم ب آن باشگاه منصوب شد.

اوسمار لوس ویرا 47 سال سن داشته و در تیمهای مختلف برزیلی به عنوان سرمربی و دستیار فعالیت کرده است. او مدت زمان زیاد عمر ورزشی و مربیگری خود را در برزیل بوده و سالیان مدیدی در فوتبال این کشور به فعالیت پرداخته است.

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

همسر و فرزندان

اوسمار لوس ویرا چند سال پیش با خانم سابرینا زیر ویرا (Sabrina Zir Vieira) ، یک دامپزشک برزیلی ازدواج کرده است که حاصل این ازدواج یک دختر به نام مارینا لوس (Marina Loss) می باشد.

سوابق

اوسمار اصلا مربی کم تجربه ای نیست و اوسمار لس ویه‌را در سال‌های اخیر و در سال ۲۰۲۱ در باشگاه اینترناسیوناله در سری آ برزیل دستیار اول و در فصل ۲۰۲۰/۲۱ نیز در اینتر ناسیونال سری آ دستیار بوده و برای دو بازی سرمربی شد.

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

این مربی از سال 2020 تا 2021 در باشگاه اینترناسیونال برزیل مدتی به عنوان دستیار و مدتی هم به عنوان سرمربی موقت فعالیت کرده است. او پیش از این در تیم های جوانان اینترناسیونال و فلومیننزه کار کرده است.

او که از سال 2010 کارش را شروع کرده ، در تیم های کورنتیانس و گوآرانی به عنوان دستیار و سرمربی کار کرده است.

همچنین ببینید

بیوگرافی هنی رامبد مربی بدنسازی کیست +همسر و خیانت 

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس و همسرش پریسا بهزادی کیست؟ عکس

اوسمار مربی پرسپولیس از سال ۲۰۱۱ و از فوتبال پایه شروع کرده و سپس در باشگاه‌های بزرگ اینترناسیونال و کورینیتانس برزیل در سری ۱ دستیار بوده و در سری بی هم سابقه سرمربیگری داشته است.

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

پس از جدایی حمید مطهری مربی سابق پرسپولیس، اوسمار ویرا مربی برزیلی دستیار جدید یحیی گل محمدی شد و سرخ پوشان با این مربی برزیلی به توافق رسید.

سال ۲۰۱۰ بار دیگر به عنوان سرمربی تیم‌ جوانان اینترناسیونال به این تیم بازگشت و پس از یک سال، هدایت تیم جوانان فلومیننس را در دست گرفت

پس از مدت کوتاهی تصمیم به جدایی گرفت و برای بار سوم سرمربی تیم جوانان اینترناسیونال شد و تا سال ۲۰۱۳ در این سمت حضور داشت

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

البته سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ همزمان با کار در تیم پایه های اینترناسیونال دو بار به عنوان سرمربی موقت تیم اصلی بر روی نیمکت این تیم‌ برزیلی نشسته است.

همچنین ببینید:

بیوگرافی محمد ربیعی سرمربی ذوب آهن کیست +سوابق و عکس

بیوگرافی محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد

ورود به پرسپولیس

او در مرداد ماه 1401 با نظر یحیی گل محمدی سرمربی وقت پرسپولیس به عنوان مربی جدید و جایگزین حمید مطهری انتخاب شد و طی قراردادی به این تیم پیوست.

بیوگرافی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس و همسر و فرزندان + عکس

سرانجام در بهمن ماه 1402 پس از جدایی یحیی گل محمدی ، توسط رضا درویش به عنوان سرمربی پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال ایران 03-1402 انتخاب شد. او اولین سرمربی برزیلی تاریخ باشگاه پرسپولیس است.

صحبت های اوسمار ویرا درباره لیگ ایران

در ابتدا راجع به فوتبال ایران و نگاه کلی‌تان به لیگ ایران صحبت کنیم. چه جنبه‌هایی از فوتبال ایران بیشتر از همه برای شما جالب بوده است؟

اولین چیزی که از فوتبال ایران به ذهنم می‌رسد این است که بازی کردن در این لیگ واقعا سخت است. بازیکنان حس رقابتی زیاد و روحیه‌ای جنگجویانه‌ دارند. اکثر بازی‌ها سخت است و شما به لحاظ تاکتیکی فضای کمی برای اجرای برنامه‌های خود دارید. نکته دیگری که راجع به لیگ برتر ایران به ذهنم می‌رسد این است که در این لیگ خیلی مهم است که شما گل اول را بزنید و از منظر تاکتیکی هم من به این موضوع پی بردم که تیم‌ها در بخش زیادی از بازی‌شان مایلند که از توپ‌های بلند، سانترها و همچنین ضدحمله‌های پرتعداد استفاده کنند.

تقریبا شش ماه از حضورتان در ایران و پرسپولیس می‌گذرد. ارزیابی‌تان از شرایط تیم در این مدت چیست؟

خیلی خوشحالم که اینجا هستم. من در این مدت دیدم که هواداران چگونه از تیم‌شان حمایت می‌کنند و در واقع عاشق پرسپولیس هستند. متاسفانه چند بازی است که ما آنها را کنار خودمان در ورزشگاه‌ها نداریم. ما امسال تیم خوبی در زمین داریم و بازیکنان قدرتمندی در هر چهار خط در اختیار ما هستند. می‌دانم که همه اعضای تیم برای خودشان اهدافی دارند ولی اهداف تیم برای همه ما از هر چیزی مهمتر است. تا به حال روند خوبی داشته‌ایم و باید باز هم پیشرفت کنیم تا بتوانیم به اهدافی که تعریف کرده‌ایم برسیم.

به میانه فصل رسیدیم و پرسپولیس در صدر جدول قرار دارد. آیا کادر فنی از نحوه بازی تیم و نتایجی که به دست آمده رضایت کامل دارد؟

مسلما ما از نتایج راضی هستیم. در پایان نیم‌فصل در صدر جدولیم آن هم با چند امتیاز اختلاف. ولی همچنان می‌توانیم بهتر و بهتر شویم چراکه در بعضی بازی‌ها نوسان داشتیم و کنترل بازی را از دست دادیم. ما هر روز در تمرینات روی این موضوع کار می‌کنیم تا این مسأله برطرف شود. بازیکنان هم تلاش و از خود گذشتگی زیادی نشان داده‌اند تا شکل بازی، تاکتیک‌ها و مهارت‌هایمان بهتر شود.

با رفتن لوکادیا اتفاق مهمی در بخش هجومی تیم افتاد. چقدر این موضوع روی تاکتیک‌های تیم اثر گذاشت و برنامه‌های کادر فنی برای کم اثر کردن این اتفاق چه بود؟

اینکه لوکادیا تیم ما را ترک کرد مشکل بزرگی بود. او بهترین گلزن تیم بود ولی من فکر می‌کنم که ما بازیکنان خوب زیادی داریم و با تلاش همه آنها کنار هم می‌توانیم این مشکل را رفع کنیم. در این مدت با توجه به رفتن لوکادیا ما باید راه‌حل‌های جدیدی برای نوع بازی تیم پیدا می‌کردیم و خیلی مهم است که بگویم بازیکنان در این راه چقدر متمرکز و پرتلاش بوده‌اند که در برنامه‌های تاکتیکی جدید به ما کمک کنند. من الان تیم‌مان را با یک ظرفیت بیشتر و شعاع حرکتی متنوع‌تر می‌بینم.

کار کردن با یحیی گل‌محمدی و سایر مربیان ایرانی چگونه است؟

افتخار بزرگی است که اینجا با همکارانم دانش‌مان را با هم به اشتراک می‌گذاریم. در کادر فنی همه برای نظر هم احترام قائلیم. یحیی یک سرمربی فوق العاده است. او شناخت کاملی از باشگاه، اعضای کادر فنی و بازیکنان دارد. یحیی می‌داند که چطور از هر کس بهترین عملکردش را به کار بگیرد، چه بازیکنان چه کادر فنی. او فضای خیلی خوبی درون تیم ایجاد کرده و ما هر روز راجع به ایده‌هایمان با هم صحبت می‌کنیم، از نوع بازی تیم گرفته تا استراتژی برای تمرین و مسابقات.

با توجه به صدرنشینی پرسپولیس در پایان نیم‌فصل و شرایط دیگر تیم‌ها فکر می‌کنید پرسپولیس چقدر برای قهرمانی در این فصل شانس دارد؟

فکر می‌کنم تیمی که در نیم‌فصل صدرنشین جدول است قطعا شانس بیشتری برای قهرمانی لیگ دارد و البته این نظر شخص من نیست و موضوعی است که تاریخ و آمار هم بر آن صحه میگذارد. به نظر من اگر مثل بازی‌های گذشته متمرکز و پرتلاش ظاهر شویم می‌توانیم در پایان فصل هم لیگ و جام حذفی را به دست بیاوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا