بازیگران فیلم و سریال

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا با نقش + داستان و عکس و اسامی

بازیگران سریال عاشورا را هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، معصومه ربانی‌نیا، وحید آقاپور، پدرام ولایتی مقدم و روح‌الله زمانی تشکیل میدهندای این سریال در واقع یک فیلم سینمایی به نام موقعیت مهدی است که حالا به عنوان سریال در مدت زمان کوتاه تر پخش میشود.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا با نقش + داستان و عکس

درباره سریال عاشورا

ضبط این اثر و مجموعه در چند استان رخ داده است شهرهایی از جمله:
تهران، آبادان، اهواز، زنجان، هشتگرد و….. یکی از نکته‌هایی که بسیار جالب می‌باشد، بازسازی دهه ۳۰ تا سال ۶۲ برای تولید این سریال تلویزیونی می‌باشد.

علاوه بر هادی حجازی فر که کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد، کاراکتر شهید مهدی باکری را نیز ایفا می‌نماید. هنرمندانی از جمله: وحید آقاپور و روح الله زمانی و سایر هنرمندان جوان در لیست عوامل مجموعه عاشورا به چشم می‌خورد.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا با نقش + داستان و عکس

فعالیت مجموعه شهید باکری که اسم‌های گوناگونی را دارد در آخر تحت عنوان عاشورا به تصویر کشیده می‌شود.
ولی نسخه سینمایی آن به اسم دیگری به رقابت سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر خواهد آمد.

علت پخش فیلم موثعیت مهدی با عنوان عاشورا

یکی از سوال‌های ما در دنباله آخرین اوضاع این فیلم سینمایی و تلویزیونی این می‌باشد، که برای چه در سینما موقعیت مهدی و در قاب تلویزیون عاشورا؟

همچنین ببینید

بیوگرافی بازیگران سریال پدر گواردیولا با نقش و عکس و اسامی و داستان

بیوگرافی بازیگران سریال اولین شب آرامش با نقش + اسامی

اسامی و بیوگرافی بازیگران سریال راز با نقش + داستان و عکس

با دقت به اینکه اغلب رزمنده‌هایی که در لشکر عاشورا حاضر بوده‌اند، با زبان ترکی صحبت می‌کنند به خاطر همین اغلب هنرمندان ترکی حرف می‌زنند و بعضی که کاراکتر کوتاهی را بر عهده دارند در این اثر به زبان فارسی حرف می‌زنند.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا با نقش + داستان و عکس

کارگردان سریال عاشورا کیست

آقای هادی حجازی فر علاوه بر کارگردانی و نویسندگی این اثر هنرپیشه کاراکتر شهید باکری را نیز بر عهده دارد و دیگر هنرمندان هم آذری زبان و از شهرهایی اعم از :ارومیه، تبریز، مرند و خوی در این مجموعه حضور یافته اند.

وحید آقاپور یکی از هنرپیشگان تلویزیون و تئاتر که تا مدتی قبل در فعالیت مجموعه شهید باکری به اسم عاشورا فعالیت می‌نمود در مورد همکاری خود با این کار به خبرنگاری مهر افزود:
هادی حجازی فر یکی از دوستان قدیمی من به حساب می‌آید، که از زمان دانشگاه این دوستی شکل گرفت و در همان زمان که دانشجو بودیم با یکدیگر همکاری می‌کردیم. پس از آن نیز در چند فعالیت تلویزیونی و برنامه‌های ترکیبی و نمایشی با هم همکاری نموده‌ایم.

هنرپیشه مجموعه عاشورا با بیان به حساسیت‌ها و مشکلات این مجموعه افزود: یکی از حساسیت‌های ساخت این مجموعه کاراکترها و فضای واقعی می‌باشد. این که بیشتر کاراکترهای این اثر مستند می‌باشند و ما به ازا دارند و در منصوب هنرپیشه نیز بایستی پارامتر شبیه به کاراکتر شاخصی بوده باشد.

ایشان در مورد حساسیت‌هایش هادی حجازی‌فر به عنوان کارگردان سریال هم افزود: هادی حجازی فر در طی ساخت این مجموعه سخت گیری‌های بسیاری می‌کرد که کیفیت مجموعه خوب باشد علی الخصوص که یک نوع احساس دین نیز به آن دوران داشت. این فعالیت نیز با اینکه یک مینی مجموعه به حساب می‌آید، ولی وقت بسیاری برای تولید آن در همین مدت از ما گرفته شد که در نوبت‌های بسیاری تکرار، بیننده با مجموعه کامل و بدون هیچگونه ایرادی روبرو بشود.

هنرپیشه مجموعه چک برگشتی در مورد توقف تولید مینی مجموعه افزود :
اکنون تولید سریال عاشورا متوقف گردیده، ولی از هر زمان که آغاز بشود ساخت آن تا دو ماه و نیم ادامه‌دار خواهد بود .

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا با نقش + داستان و عکس

ژیلا شاهی نقش همسر شهید باکری

ژیلا شاهی که در اثر موقعیت مهدی کاراکتر همسر شهید باکری را بر عهده دارد.

آیا عاشقانه میان مهدی باکری و همسر ایشان از جنس همان عاطفه‌ای می‌باشد که از زنان و مردان ترک مشاهده می‌شود؟

عشق و علاقه را نمی‌توان به قومیت و یا کشور خاص دانست، چون که زبان عاطفی بین تمامی انسان‌ها می‌باشد. شاید به خاطر ایجاد حال و هوای دهه ۶۰ در اثر موقعیت مهدی برای ما یادآور سادگی آن سال‌ها می‌باشد.

صحبت‌هایی در این اثر بین صفیه و مهدی برقرار می‌باشد، که در کمتر فعالیتی آن را مشاهده می‌کنیم….

_قسمتی از دیالوگ‌ها از خاطره‌های خود کاراکترهای شاخصی اثر بازنویسی شده بود، خاطره‌هایی که به واسطه آقای هادی حجازی فر به ما انتقال داده می‌شد. اگر هم به صورت کامل از آن دیالوگ‌ها بهره نمی‌برد ، ولی سبب عمیق‌تر شدن رابطه‌ها می‌شد و به باورپذیری انسان های اثر یاری می‌رساند.

قبل از این افزوده بودید که موقعیت مهدی اثری در مورد یک فرمانده نمی‌باشد، بلکه از سربازان و تنها ماندن انسان‌ها روایت می‌کند. علاقه دارم بیشتر نظرتان را در مورد اثر بدانم.

بله، نظر من علاوه بر مهدی باکری خیلی اثر فرمانده‌ها نمی‌باشد، اثر سربازان می‌باشد، افرادی که بسیار به چشم نمی‌آیند، اثر فقط ماندن انسان‌ها و سربازان می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا