بازیگران فیلم و سریال

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

امین میری بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط را بر عهده دارد او متولد 1358 در زاهدان میباشد و علاوه بر بازیگری در زممینه کارگردانی فعالیت دارد او در سریال سقوط نقش ابوخالد فرمانده داعش را بازی میکند.

در ادامه به بیوگرافی امین میری بازیگر داعشی سریال سقوط میپردازیم.

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط

امین میری بازیگر سینما و تلویزیون متولد زاهدان می باشد. وی فارغ التحصیل رشته بازیگری است. او بازیگری را از سال 1372 با اجرای نمایش در زاهدان آغاز کرد و بعد از چندی به تهران آمد. وی برای اولین بار در سال 1388 با فیلم سینمایی «آینه های روبرو» به کارگردانی نگار آذربایجانی، روی پرده سینما رفت.

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

بازی در سریال شبی که ماه کامل شد

امین میری بازیگر اهل سیستان‌وبلوچستان فیلم «شبی که ماه کامل شد» است. او که نقش دایی عبدالمالک ریگی را بازی می‌کرد، دلیل حضورش در این پروژه را اینطور بیان می‌کند: «مهمترین بخش برایم جداسازی مالک از طایفه ریگی و قوم بلوچ بود. همه مالک نیستند. حتی خود مالک هم قربانی است. قربانی تبعیض‌ها و اشتباهاتی است که آنجا همیشه هست و خصوصا در دوران احمدی‌نژاد بیشتر شد.»

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

این بازیگر زاهدانی سینما و تئاتر کشورمان در ادامه توضیح می‌دهد: «اینکه چرا من در این پروژه ماندم، این بود که همه فکر می‌کردند همه سیستان و بلوچستانی‌ها مثل مالک هستند ولی الان فکر نمی‌کنم اینطور باشد. قبل از این دیده بودم که کسی اگر با لباس بلوچی بود یک واهمه‌ای ایجاد می‌شد. اگر فامیلش ریگی بود که دیگر بدتر می‌شد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی ابتسام بغلانی بازیگر زن داعشی سریال سقوط

بیوگرافی الناز ملک بازیگر نقش آیسان در سریال سقوط

بیوگرافی سجاد بابایی بازیگر نقش ژاکان در سریال سقوط

الان فکر می‌کنم دیگر آن نگاه وجود ندارد. چون فقط لباس بلوچی برایشان تداعی مالک نیست، آن کپرنشینی که برای حمید و همسرش می‌خواست بزغاله قربانی کند هم هست، نورالدین هم هست و….»

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

سوابق

امین میری بازیگر مشهور که در فیلم و سریال های مهمی ایفای نقش کرده این روزها در نقش ابوخالد در سریال سقوط و نقش زهرمار خان در گیلدخت بازی کرده و بازی خوب و روان وی با لهجه عربی در سقوط مورد توجه قرار گرفته است. او بازیگری را از سال ۱۳۷۲ با اجرای نمایش در زاهدان آغاز کرد و بعد از چندی به تهران آمد. وی برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ با فیلم سینمایی «آینه‌های روبرو» به کارگردانی نگار آذربایجانی، روی پرده سینما رفت. او سال ۱۳۸۶ با حمایت آرین ریسباف با ایفای نقش کوتاه در جشنواره کارنامه، حضور داشت و جایزه گرفت.

بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی بیوگرافی بازیگر نقش ابوخالد در سریال سقوط کیست +عکس واقعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا