بیوگرافی

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم روازاده) از خرافات تا اخراج +عکس

بیوگرافی

حسین روازاده پزشک اهل ایرانی در تاریخ ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۳۵ در تهران به دنیا آمده است.

وی در عرصه طب سنتی و اسلامی مشغول به کار می‌باشد.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

دکتر روازاده مقابل اطلاع‌های تارنمای سازمان نظام پزشکی، یک دکتر عمومی به حساب می‌آید، که در رشته پزشکی تحصیل کرده است و مدرک خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده است.

بیمارانش را با بهره از طب سنتی و طب اسلامی درمان می‌نماید.

خانواده

دکتر روازاده در روز عاشورا و در یک خانواده کاملا مذهبی به دنیا آمده است.

یک خانواده که از امکان‌های مادی در رفاه نبودند، ولی دکتر با فعالیت نمودن و سعی بسیار توانست مدرک دیپلم خود را دریافت کند و پس از آن به خدمت مقدس سربازی برود و خدمت خود را در نیروی هوایی سپری کند.

تحصیلات

دکتر روازاده برای ادامه تحصیلاتش به کشور ایتالیا سفر نمود و بعد از آشنا شدن با زبان ایتالیایی در رشته پزشکی تحصیلاتش را دنبال کرد. بعد از پایان یافتن تحصیلاتش دوباره به کشور ایران برگشت و در دانشگاه تهران هم بر اساس قوانین در رابطه با فارغ التحصیلان خارج از ایران دوره‌های در رابطه با آن را سپری نمود و مدرک دانشگاهی خود را دریافت کرد و با اوضاع پزشکی کشور و نوع بیماری‌های رایج آشنایی بسیار پیدا کرد.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

آشنا شدن با طب سنتی و اسلامی

درمان افراد بیمار هایی که با نحوه‌های آسان و گوناگون با روش‌های طب مدرن به واسطه حکیما خوب می‌شدند، از زمان بچگی به یاد دارد و این موضوع تاثیر بسیار خوبی در وی ایجاد کرده بود.

در زمان تحصیل خارج از ایران هم علاوه بر تحصیل با طب مکمل نیز آشنایی یافت و بعد از برگشت، آموزه‌هایش را در ایران هم مورد بهره جای داد.

حسین روازاده پس از آن درباره مواد غذایی تحقیق‌های بسیاری به عمل آورد تا مواد غذایی که در زمان قدیم استفاده می‌شده و مورد تایید حکیمای ایرانی هم بوده است و یا آن مواد غذایی که آنها به مردم اجازه خوردن آن را نمی‌دادند را شناسایی نمایند و در این عرصه کتاب‌های قدیمی و نظرهای حکیما را هم مورد بررسی جای داد و طب سنتی را بیشتر از قبل فرا گرفت.

در این بین با خواندن حدیث‌ها و روایت‌هایی در رابطه با طب اسلامی با روش‌های درمانی اسلامی هم آشنایی پیدا کرد.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

انجام حجامت در ایران

دکتر روازاده مدعی می‌باشد انجام حجامت در کشور ایران وجود دارد و هر دکتری که در ایران حجامت را صورت می‌دهد بیشتر آن مستقیم یا توسط شاگرد ایشان بوده است.

عوامل خارجی

دکتر روازاده تجارب بسیار در عرصه طب سنتی و گیاهان دارویی را کارنامه خود دارد. برگشت به تغذیه سنتی و اسلامی را مسیری برای رسیدن به سلامت می‌خواند و اوضاع بد تغذیه در ایران را به عوامل خارجی می‌داند.

برنامه‌های دکتر روازاده در صدا و سیما به فرمان وزارت بهداشت توقیف شده و ایشان فقط در تارنمایش دیدگاه‌هایش در عرصه پزشکی و تغذیه را روی آنتن می‌برد. این دیدگاه‌ها، مورد انتقاد نشریه‌های علمی طب جدید جای گرفته است.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

مسواک زدن عامل پوسیدگی!

دکتر روازاده مسواک زدن قبل از خواب را سبب پوسیدگی دندان می‌خواند، از دکتر علی مرسلی به خاطر نشر نوشته‌هایی در رابطه با مخالف بودن این موضوع به جرم نشر اکاذیب به دادگاه شکایت نموده است.

انتقادگران یا مخالفان

دکتر علی مرسلی، دکتر حسین روازاده و سایر مروجان دیدگاه‌های شبیه به هم را به کلاهبرداری و تقلب علمی متهم نموده است. پیمان عشقی، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در نوشته‌ای در هفته نامه پزشکی سپید، به نقد از دیدگاه‌های دکتر روازاده بر ضد دانش پزشکی پرداخته است و افزود که سیره علمی مراجع محترم عصر حاضر و امام راحل در عمل به دستورهای طب نوین در درون و خارج از ایران و حتی به واسطه پزشکان غیر مسلمان و غربی مشهور زبانزد خاص و عام می‌باشد.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

تصاویر دکتر حسین روازاده با روحانیت

دکتر روازاده به خاطر دیدگاه‌هایی که در درباره طب اسلامی دارد از طرف روحانیون هم مورد نقد جای گرفته است، از قبیل: محمدتقی ابطحی، در انتقاد دیدگاه‌های دکتر روازاده این موضوع را که فقط یک کتاب به اسم طب سنتی و فقط یک نظر در رابطه با طب جدید می‌باشد و دکتر روازاده به مقیاس طب جدید با طب اسلامی پرداخته است، آن را زیر سوال برده و درباره اثبات پذیری حرف های روازاده با تجربیاتی که دارد شک نموده است.

معاون غذا و دارویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد نمکی که به اسم روازاده ارائه می‌شود آلوده می‌باشد و در آن فلزات زیان بار وجود دارد.

دکتر روازاده در جواب افزود که محصولی به اسم خود ندارد.

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

حواشی بیماری کرونا

دکتر روازاده پس از آغاز بیماری کرونا به قم رفت و در یک سخنرانی افزود این‌ها قصه می‌باشد می‌خواهند دینمان را بگیرند.

باطل شدند طبابت حسین روازاده

دکتر سید هاشم دریاباری سرپرست مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، محرومیت دائم دکتر حسین روازاده از اشتغال به حرفه پزشکی را اعلام کرد.

همچنین ببینید

محمد صادق کوشکی کیست بیوگرافی و حواشی و همسر و خانواده

بیوگرافی مهدی یراحی خواننده پاپ و همسرش از خوانندگی تا زندان + عکس

 بیوگرافی مصطفی رجایی پیشکسوت وزنه برداری کیست

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستانی و پشت پرده قتل

در بخشی از این نامه آمده است:

«به پیوست نامه … مورخ ۱۴۰۲/۵/۲۳ درخصوص آقای دکتر حسین روازاده پزشک عمومی به شماره نظام پزشکی ۵۸۲۹۰ مبنی بر محرومیت دائم از اشتغال به حرف پزشکی و وابسته در سراسر کشور ارسال می‌گردد.»

بیوگرافی حسین روازاده (حکیم طب سنتی) از خرافات تا اخراج +عکس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا