بیوگرافی

بیوگرافی دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان کیست +همسرش و سوابق

بیوگرافی دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان

دکتر آزاده کیوانی متولد 1370 در تهران میباشد که در رشته فیزیک تحصیل کرده و از دانشگاه صنعتی شریف فارق التحصیل شد او در زمینه روش‌های کاربرد هوش مصنوعی از آموزش تا پژوهش موفق شد مقام اول را در جهان به دست آورد و جایزه سالانه انجمن فیزیک آمریکا را از آن خود کند.

بیوگرافی دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش و اهل کجاست +سوابق

 کسب جایزهٔ انجمن فیزیک آمریکا شد

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، یکی از جوایز سالانه انجمن فیزیک آمریکا 2024 به دکتر آزاده کیوانی، فیزیکدان ایرانی اهدا شد. این جایزه در بخش فیزیک کاربردی و صنعتی به فیزیکدان‌هایی که در خارج از فضای آکادمیک و دانشگاهی فعالیت می‌کنند، اعطا می‌شود.

فعالیت‌های نجوم آماتوری را در سال ۱۳۷۸ در مدرسه‌ی فرزانگان تهران و در رصدخانه‌ی زعفرانیه آغاز کرد و سپس با پیوستن به گروه پرتوهای کیهانی دانشکده‌ی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۳ با تحقیق نجوم به صورت حرفه‌ای آشنا شد.

بیوگرافی دکتر آزاده کیوانی فیزیکدان و همسرش و اهل کجاست +سوابق

جایزه امسال به دلیل توسعه روش‌های کاربرد هوش مصنوعی در بخش‌های گوناگون، از آموزش تا پژوهش درباره سرطان، به آزاده کیوانی اهدا شد.

طبق بیانیه مطبوعاتی این بنیاد، محققان دانشگاه دوک توضیح دادند که ترکیب فیزیک شناخته شده در الگوریتم های یادگیری ماشین می تواند منجر به سطوح جدیدی از کشف در خواص مواد شود.

در اولین پروژه در نوع خود، محققان یک الگوریتم یادگیری ماشینی ساختند تا ویژگی‌های دسته‌ای از مواد موسوم به فرامواد را استنباط کنند و نحوه تعامل آنها با میدان‌های الکترومغناطیسی را تعیین کنند.

خواص فرامواد را پیش بینی کنید
نتایج آزمایش فوق‌العاده بود.الگوریتم جدید به طور دقیق‌تری خواص فراماده را به‌طور مؤثرتر از روش‌های قبلی پیش‌بینی می‌کرد و در عین حال بینش‌های جدیدی را ارائه می‌کرد.

ویلی پادیلا، استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه دوک، می‌گوید: «با ادغام فیزیک شناخته شده مستقیماً در یادگیری ماشین، این الگوریتم می‌تواند راه‌حل‌هایی را با داده‌های کمتر و در زمان کمتر پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا