بیوگرافی

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

دکتر لعبت گرانپایه کیست

لعبت گرانپایه یکی از متخصصان جراحی است، که ۵۷ ساله می‌باشد.

مطب دکتر لعبت گرانپایه در تهران خیابان شریعتی می‌باشد، که هر روز بیماران زیادی به مطب وی می‌روند.

دکتر گرانپایه نخستین فردی می‌باشد، که موفق شد جایزه جهانی گوهرشاد را به نام خود ثبت کند و اکنون رئیس مرکز سلامت زنان ایران می‌باشد.

همسر ایشان هم در کنار دکتر گرانپایه به طور رایگان به بیماران وی یاری رسانیده است.

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

بیوگرافی کامل دکتر لعبت گرانپایه

دکتر لعبت گرانپایه یکی از متخصصین جراحی عمومی و همچنین فوق تخصصی در تهران می‌باشد، که فعالیت‌های بسیار خیرخواهانه‌ای صورت داده است که شاخص‌ترین آنها ۵۴ هزار ویزیت و ۱۵۰۰ جراحی بدون دریافت هیچگونه هزینه‌ای بوده است.

دکتر گرانپایه جایزه جهانی گوهرشاد را از آن خود نموده است این جایزه به ۱۰ زن برگزیده کشورهای اسلامی در زمینه‌های گوناگون که کارهای خیرخواهانه‌ای صورت می‌دهند داده می‌شود، که در نخستین سال دکتر لعبت گرانپایه نماینده کشورمان بود.

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

خاکی و خودمانی

در لحظه‌های اول ملاقات برای تعریف ایشان می‌توان کلمه‌ای مانند نظم و دیسیپلین به زبان آورد. چه در پوشش و یا در زمانبندی‌ها و یا اینکه در رفتار با انترن ها و حتی در تشخیص های خیلی سریع و واکنش‌های کوتاه به بیمارها.

اینجا در قسمت جراحی عمومی درمانگاه بیمارستان سینا ایشان نیز استاد به حساب می‌آید و هم اینکه خانم دکتر.

گویا از دور این دیوار جدیت برای هر صحبتی بلند باشد ولی در واقع در جواب‌های کامل و خاطره‌های شاد و ناراحت کننده ای که از زندگی بیان می‌نماید طور دیگر رخ می‌دهد.

مدیر مرکز سلامت زنان ایران

اکنون در فضای بسیار آرام مرکز پژوهش بیمارستان، دکتر لعبت گرانپایه، مدیر مرکز سلامت زنان ایران و یکی از اعضای جامعه پزشکان مدد، انگیزه او را از کارهای خیر خواهانه‌ای که انجام داده است که سبب شده جایزه جهانی گوهرشاد را به دست آورد، بیان می‌کند: یک انگیزه که ریشه در بچگی دارد و در سنین نوجوانی و جوانی گسترش یافته است.

دکتر لعبت در تهران خودش تنها بود بااینکه در شهر محلات امکانات آموزشی بسیار کم و معمولی بود موفق شده بود، که با سعی و کوشش بسیار خیلی زود پس از دریافت مدرک دیپلم در رشته پزشکی قبول شود و تحصیلاتش را در دانشگاه تهران دنبال کند و این قبولی در رشته پزشکی مصادف بود با اوج جنگ تحمیلی .

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

در کل تنها در بیمارستان شریعتی سه انترن جراحی وجود داشت و همه‌ی طبقه‌های ساختمان قدیمی به مجروحین جنگی مختص داده شده بود.

این سه انترن از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲ بعد از ظهر تنها مجروحین را مداوا می‌نمودند و نه به آن صورت پانسمان‌های معمولی انجام شود بلکه جدار شکم باز بود و یا دست و پای آنان قطع شده بود. در واقع به همان صورت صحنه‌های جنگی بود.

کودکان با سن کم و یا در سن ۱۶ _۱۷ سالگی با روحیه های خیلی خوب زمانی که از درد بسیار عرق می‌کردند ولی حتی صدای یک ناله از آنها در نمی‌آمد و اینکه عذرخواهی می‌نمودند، که خواهر ما را ببخش که شما را به زحمت انداختیم.

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

هنگامی که آن وقت هارا با حالا مقیاس نماییم گویا در یک دنیای دیگر زندگی می‌کنیم. در زمان ما تمامی بچه‌ها خود ساخته و قدرتمندتر بودند و خیلی سریع به بلوغ فکری و خلقی و ذهنی دست پیدا کرده بودند. در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و فردی خود مشکلاتشان را آسوده‌تر رفع می‌نمودند و بسیار داناتر بودند. ولی اکنون اشخاصی می‌باشند که آفتاب مهتاب ندیدند. بسیار زود در مقابل مسائل شکست می‌خورند و نمی‌توانند آن را حل نمایند.

بر افکار نسل امروز قفل زدند

تمامی این ماجراها و هم اینکه دور شدن از خانواده فشار روحی زیادی را دکتر متحمل می‌شد، ولی این فشار به هیچ عنوان باعث نشد که از شغل خود کناره گیری کند بلکه اشتیاق وی بیشتر شده بود.

به این مردم مظلوم فکر می‌نمود که بایستی اشخاصی مانند من وجود داشته باشد که به آنان یاری برساند. حتی در زمان رزیدنتی پس از جنگ نیز دشواری‌های بسیاری وجود داشت، ولی همواره به دوستان و دانشجوهای خود بیان می‌کرد اگر مجدداً کنکور بدهد رشته پزشکی و فیلد جراحی را منصوب می‌نماید.

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

منصوب رشته پزشکی برای دکتر لعبت قصه مخصوص به خود را دارد. پدر لعبت به خاطر اینکه سیگاری بود سرطان ریه‌ داشت و اینکه همواره سرفه‌های بسیار می‌کرد و همین بیماری پدر سبب شد که به هر صورت شده پزشک جراح بشود تا پدر را مداوا نماید و زمانی که ۵ سال سن داشت این تصمیم را گرفت. ولی پدرش خیلی زودتر از آن که لعبت تصورش را می‌نمود چشم از جهان فرو بست.

فوت پدر

دکتر لعبت گرانپایه  زمانی که ۱۰ سال سن بیشتر نداشت پدرش درگذشت و همین مرگ پدر انگیزه وی را دوچندان نمود تا ایشان بخواهد از طریقه پزشکی به مردم کمک نماید.

دکتر لعبت در همه‌ی مدتی که دانشجو بود هیچ وقت به ازدواج فکر نکرد تا یک زمان به روند تحصیلی وی لطمه‌ای نزند.
به خاطر اینکه از خانواده دور بود و هم اینکه رشته پزشکی به آن صورت کار آسوده ای نبود که بتواند همسرداری نماید. اکنون بعد از پایان یافتن درس گویا زمان ازدواج رسیده بود .

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

داستان ازدواج و همسر

دکتر لعبت گرانپایه هنوز هم که هنوزه شرط‌هایی که برای خواستگاران خود می‌گذاشت گویا خیلی سخت بودند.
خود بیان می‌کند: همسر من از آن دسته اشخاصی بود که شرطی که برای ادامه فعالیت در جراحی برای وی گذاشتم قبول نمود. به خاطر اینکه جراح‌ها آنکال می‌باشند و هر لحظه چه شب و چه نصفه شب و یا در مهمانی یا جای دیگر امکان دارد به اجبار به بیمارستان بروند. همسر من بیان کردند هر موقع که نیاز بود من خود شما را تا بیمارستان می‌رسانم تا در ثواب کار شما مشارکت نموده باشم.

همچنین ببینید:

بیوگرافی سامان رسول پور مجری خبرنگار ایران اینترنشنال

بیوگرافی سیما ثابت مجری اخراجی ایران اینترنشنال و همسرش

مایکل هاشمیان کیست‌؟ بیوگرافی مایکل هاشمیان و همسرش خبرنگار

همسر دکتر لعبت دید خیلی نزدیکی به وی را دارد و در عمل نیز در این ۲۰ سال پای حرف خود ایستاده و ثابت نموده است.
دختر دکتر با ۱۳ سال سن شاید تنها فرد خانواده آنان باشد، که هنوز بعضی اوقات از مادر خود با گلایه سوال می‌کند که برای چه دکتر شدی؟! خانم لعبت بیان می‌کند زمانی که دخترم سن کمی داشت بسیار گلایه مند بود و همواره بیان می‌کرد برای چه من با سرویس رفت و آمد می‌کنم، ولی دوست‌هایم با مادرهایشان.

بیوگرافی دکتر لعبت گرانپایه و همسر و فرزندانش کیست + حواشی و عکس

من به دخترم بیان می‌کردم که مادر دوستهای تو اگر یک زمان مریض بشوند من آنها را مداوا می‌نمایم، به خاطر همین من نمی‌توانم سراغ تو بیایم. دخترم نیز قبول نموده که به اجبار دشواری‌هایی را متحمل شود و تلاش نمودم روابطمان را ارتقا بدهم. البته همواره عذاب وجدانی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا