بیوگرافی

بیوگرافی سامان رسول پور مجری خبرنگار ایران اینترنشنال +حواشی

رسول پور به عنوان یکی از کارکنان شبکه ضدانقلاب جمهوری اسلامی ایران اینترنشنال در تهیه گزارش‌های تجزیه‌طلبانه برای گروهک‌های تروریستی مشغول بود. به دلیل برخورد با سیاست‌های شبکه، او اخراج شد و از این شبکه جدا شد. البته، مدیران شبکه ادعا کردند که سامان رسول پور به دلیل رابطه‌های غیراخلاقی با برخی از کارکنان این شبکه اخراج شده است. با این حال، شفافیت کاملی درباره این موضوع وجود ندارد.

سامان رسول پور مشهور به ساک سامان متولد 1368 از مجریان و خبرنگاران شبکه ایران اینترنشنال بوده که سابقه عضویت در گروهک تروریسی پژاک را داد او اهل مهاباد است و در سال 1388 دستگیر شده بود که بعد از آزادی به صورت قاچاقی از ایراان فرار کرد وبه شبکه ایران اینترنشنال پیوست او بعد از مدتی به دلیل رابطه های غیراخلاقی با سیما ثابت از این شبکه نیز اخراج شد .

سامان رسول پور کیست

سامان رسول پور معروف به ساک سامان یکی از افراد پژاک می‌باشد و اصالتاً مهابادی است، که در تاریخ مرداد ماه سال ۱۳۸۸ دستگیر شد و طی قراردادن وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد گردید و به طور قاچاقی از مرز ایران خارج گردید و به شبکه ایران اینترنشنال ملحق شد.

بیوگرافی سامان رسول پور خبرنگار ایران اینترنشنال +حواشی

جدایی سامان رسول پور و زهرا شهرکی «ملقب به سیما ثابت» از مجری‌ها و برنامه سازهای ضد ایرانی شبکه ضد ایرانی اینترنشنال از این شبکه حواشی بسیاری را برای آنان ایجاد کرد و بعضی ادعا داشتند به خاطر رابطه غیر اخلاقی این دو شخص از شبکه ایران اینترنشنال حذف گردیده اند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی سیما ثابت مجری اخراجی ایران اینترنشنال

بیوگرافی منیره ترز بصیر و همسرش کیست

بیوگرافی کامل سامان رسول‌پور

سامان رسول‌پور یکی از افراد گروهک پژاک می‌باشد و معروف به ساک سامان می‌باشد. وی در مهاباد کارهای بسیاری بر ضد نظام انجام می‌داد و همین سبب شد در مرداد ماه سال ۱۳۸۸ به واسطه وزارت اطلاعات بازداشت گردد.
ولی پس از ۲۰ روز با قرار دادن وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد گردید و به طور قاچاقی از کشور ایران خارج شد و به شبکه ایران اینترنشنال ملحق شد.

بیوگرافی سامان رسول پور خبرنگار ایران اینترنشنال +حواشی

حذف شدن از شبکه ایران اینترنشنال

این شخص که در شبکه ضد انقلابی ایران اینترنشنال کار تهیه برنامه‌های تجزیه طلبانه برای گروهک‌های تروریستی را انجام می‌داد و به خاطر دعوا با سیما ثابت از این شبکه حذف گردید.

ولی مدیرهای ایران اینترنشنال ادعا داشتند که سامان رسول‌پور به خاطر روابط غیر اخلاقی با بعضی از کارمندهای این شبکه اخراج شده است.

دلیل بازداشت

سامان رسول‌پور بعد از خارج شدن از کشور در مصاحبه با رادیو فردا افزود:

«اتهاماتی که به من وارد شده تبلیغ بر ضد نظام و صحبت با رسانه‌های خارج از ایران بوده است و چند مرتبه نیز دستگیر شدم که آخرین مرتبه در تاریخ مرداد ماه سال قبل بوده است، که تقریباً ۲۰ روز را در زندان امنیتی ارومیه و زندان عمومی مهاباد به سر بردم.»

بیوگرافی سامان رسول پور خبرنگار ایران اینترنشنال +حواشی

سوابق

فعالیت‌های سامان رسول‌پور در اینترنشنال سفر به منطقه‌هایی از جمله اربیل عراق و هم نقطه‌های هم مرز با کشور ایران بوده است تا از گروه‌های مسلح در این منطقه‌ها گزارش ارائه نماید.

او در این گزارشات سفارشی افراد گروهک‌های جنایتکاری از جمله کومله و حزب دموکرات کردستان را به عنوان فعال سیاسی و مدنی بیان می‌نمود.

سامان رسول پور در بین محافل ضد انقلابی به شخصی شیاد و کلاهبردار هم مطرح می‌شده که به بهانه‌های گوناگون از گروهک‌ها منابع مالی می‌گرفته است.

بیوگرافی سامان رسول پور خبرنگار ایران اینترنشنال +حواشی

او بعد از فرار از ایران به کشور سوئد مجذوب تلویزیون نوروز، در رابطه با گروهک تروریستی PKKمی‌شود.
فعالیت بسیار خوبش به تروریست‌ها سبب شد تا وی چندی پس از آن مجذوب شبکه اینترنشنال شود.

ارتباط با سیما ثابت

در این رابطه، یک فرد ضد انقلاب با بیان به خدمت این اشخاص به سرویس‌های امنیتی خارجی، افزود: «آنان اکنون از لحاظ مالی هیچ چیز کم ندارد، از صدقه سر مردم و یا با پایمال کردن خون جوان‌های ایرانی، به ثروت‌های بسیار دست یافته‌اند، ولی شهرت خود را از دست خواهند داد و دیگر خود را در رسانه‌ها نخواهند دید.»

همچنین ببینید:

بیوگرافی شاکر بوری طنز پرداز بلاگر کیست و کجاست

بیوگرافی ادا اجه بازیگر ترکیه ای و همسرش و فرزندان +عکس

رضا تقی‌زاده که با یک شبکه سلطنت طلب گفتگو می‌نمود، با بیان به جدایی سامان رسول‌پور به عنوان یکی از افراد پشت پرده شبکه اینترنشنال از این شبکه افزود: «امروز خبردار شدیم که سامان رسول پور از این شبکه حذف شده، که رابطه بسیار نزدیکی میان وی و زهرا شهرکی که نامش را به سیما ثابت تغییر داده، بوده است و در یک منزل با یکدیگر زندگی می‌نمودند.»

آقای تقی زاده این نکته را نیز بیان نمود که آنان نمی‌توانند به همین آسودگی، شهرت رسانه‌ای را حذف کنند و در ادامه افزود: «آنها را ساخته‌اند و از هیچ به همه چیز رساندند، ولی آنها آبروی خود بردند، بوق‌های خود را از دست دادند و تشت های آنان از بالا به پایین افتاد واینکه رسوا شده‌اند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا