بیوگرافی

بیوگرافی سردار حاج صادق امیدزاده معاون اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران +عکس

سردار حاج صادق امیدزاده کیست و اهل کجاست

سردار حاج صادق امیدزاده سالهاست در سپاه پاسداران فعالیت میکند و در سال 1400 برای دفاع حرم راهی سوریه شد و به عنوان معاون اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه به فعالیت پرداخت.

گفته می‌شود حاج صادق در جریان گروگانگیری نیرو‌های جبهه النصره در اوایل بحران سوریه در بین اسرای ایرانی حضور داشته که در نهایت با پادرمیانی قطر به همراه دیگر اسرا آزاد شدند.

بیوگرافی سردار حاج صادق امیدزاده معاون اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران +عکس

سوابق

او که به حاج صادق معروف است به قدری در بین نیرو‌های مستشاری شناخته می‌شد که رسانه‌های امریکایی تا کنون بار‌ها اقدام به تهیه گزارش درباره او کرده بودند.

در آخرین مورد، واشنگتن پست خرداد ماه امسال گزارشی درباره فعالیت‌های مستشاری حاج صادق منتشر کرده بود.

از سوی دیگر نام حاج صادق امیدزاده ۱۱ سال قبل نیز در گزارش‌های سازمان تروریستی منافقین ذکر شده بود. گفته می‌شود حاج صادق در جریان گروگانگیری نیرو‌های جبهه النصره در اوایل بحران سوریه در بین اسرای ایرانی حضور داشته که در نهایت با پادرمیانی قطر به همراه دیگر اسرا آزاد شدند.

نحوه شهادت

خبرگزاری تسنیم نوشت: ساختمانی که در دمشق هدف حمله قرار گرفت، متشکل از سه طبقه بوده است که نیروهایی وابسته به سپاه پاسداران ایران در آن مشغول فعالیت بوده‌اند. در حمله اسرائیل به محله المزه دمشق، سه شهید از جمله دو افسر ایرانی از کادر اطلاعات سپاه پاسداران به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا