بیوگرافی

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و نحوه شهادت

شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز کیست

لردخت بیوگرافی – شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز لر در سال ۱۳۶۲ در گچساران دیده به جهان گشوده بود و در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال ۱۳۶۲ به فیض شهادت دست یافت.

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

ایشان به طور پنهانی با تفنگ دوربین‌دار تیراندازی می‌کرد و به عنوان ارتش تک نفره معروف بود و توانسته بود با ۷۰۰ شلیک فرمانده‌ها و نیروهای موثر بعثی را بکشد.
وی بیان کرده بود که دوهزار فرد از عراقی‌ها را در جبهه به هلاکت رسانیده است.

بیوگرافی کامل شهید عبدالرسول زرین

ایشان در تاریخ سال ۱۳۲۰ در شهر گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمده بود و اصلیش لر می‌باشد.

هنگامی که چهار ساله بود پدر وی از دنیا رفت و دو سال پس از آن مادرش فوت کرد و یتیم شد.

عبدالله رسول زرین زمانی که نوجوان بود قصد نمود به زادگاه خود سفر کند. وی در زمانی که ۱۵ ساله بود پس از سپری کردن کوه و دشت فقط به اصفهان رسید و پس از چندی سعی و تلاش در زندگی ازدواج نمود و زمانی که ۲۷ ساله بود خویشان خود را که از بچگی از آنان جدا شده بود، را یافت.

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

عبدالرسول در جنگ تحمیلی ایران و عراق با ۷٠٠ شلیک توانست به عنوان برترین تک تیرانداز در آن زمان به حساب آید که صدام حسین ایشان را شکارچی خمینی نامیده بود.

همسر و فرزندان

عبدالرسول زرین زمانی که ۱۷ ساله بود در کنار خانواده خود به اصفهان سفر کرد و در همان جا ازدواج نمود و حاصل آن هفت فرزند است .

به خاطر تایید و علاقمندی که به نماز اول وقت و جماعت داشت، خانه و یک مغازه را در اطراف مسجد بابا علی عسگر اصفهان اجاره کرد. در آن دوران به شغل لباس فروشی می‌پرداخت.

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

پسر شهید عبدالرسول زرین بیان می‌کند که همواره وقت نماز مغازه را می‌بسته و راهی مسجد می‌شده و بسیار به نماز اول وقت علاقمند بود.

اصغر زرین گفت: موذن مسجد بوده است. تلفیقی شده بود از صداقت مردم جنوب و فرهنگ اصفهان.

دو هفته یک بار مسجد را تمیز می‌کرد. همواره در تمام کارهای مسجد مشارکت می‌کرد و اینکه میان خانه و مسجد در رفت وآمد بود. هیچ وقت تفریحات بچه‌ها را فراموش نمی‌کرد.
برای نماز با یکدیگر به مسجد می‌رفتیم و نماز می خواندیم. علاوه بر نماز و مسجد ما را به تفریح می‌برد. فوتبال با ما بازی می‌کرد. بسیار بچه‌ها را دوست می‌داشت. همیشه در پی این بود که ما قرآن را بیاموزیم. حتی پیش از رفتن به مدرسه الفبای عربی را برای قرائت قرآن به آموزش داده بود.

شهید زرین یکی از نیروهای شاخصی و بنیانگذارهای لشکر امام حسین علیه السلام بود و در جبهه‌ها نقش بسزایی را بر عهده داشت. در جنگ‌های نامنظم و سایر عملیات‌ها به عنوان تک تیرانداز نقش موثری داشت و ضربه‌های سختی را بسیار حرفه‌ای به دشمن میزد که ارتش بعثی را پس از تلفات زیاد از نظر مالی و انسانی باعث سرگیجه نمود.

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

شهید خرازی در مورد مبارزه‌های شهید زرین افزوده بود : پیش از آغاز جنگ در کردستان و در گروه ضربت بسیار خوش درخشید. دیوان دره و آواردگاه گاران شاهد دلاوری‌های ایشان است.

همچنین ببینید

بیوگرافی شهید محمد جهانگیری (شهدای حرم شاهچراغ) +همسرش

بیوگرافی علیرضا یونچی داور میدون و همسر و فرزندان +عکس

نشانه گیری‌هایش دقیق بیشترین آسیب‌ها را به دشمن وارد کرده است.
ایشان بسیار آتشبار دشمن را در ارتفاع‌های دشوار تنها با یک مرتبه تیراندازی خاموش نموده است.

در طی جنگ بارها تلفات سنگین مادی به دشمن زده است و بیشتر از سه هزار دشمن بعثی را کشته است و چند تک تیرانداز حرفه‌ای و چند فرمانده عراقی را به هلاکت رسانده است .

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

آثار سینمایی تک تیرانداز

این یک اثر بر طبق زندگی ایشان به واسطه بنیاد فرهنگی روایت فتح با اسم پیشین شکار شکارچی «که بعدها به تک تیرانداز تغییر کرد» این اثر سینمایی توسط علی غفاری کارگردانی شده است. همچنین تهیه کنندگی آن را ابراهیم اصغری انجام داده است و کامبیز دیرباز هم کاراکتر زرین را برعهده دارد.

این اثر به قسمت سودای سیمرغ سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر دست پیدا کرد و سیمرغ بلورین برترین فیلم از نگاه ملی را از آن خود کرد.

بیوگرافی شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز و همسر و فرزندان +عکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا