بیوگرافی

بیوگرافی عباس راکی داور فوتبال کیست و ماجرای محرومیت +عکس

بیوگرافی عباس راکی داور فوتبال کیست

عباس راکی داور فوتبال لیگ برتر اهل اهواز میباشد و اصالتا بختیاری است او قبلا کارمند اداره برق بوده است . عباس راکی که روز هجدهم خردادماه 99 با حکم عبدالکاظم طالقانی به‌عنوان رئیس کمیته داوران هیئت فوتبال استان خوزستان منصوب شد، حالا با رای کمیته اخلاق همین هیئت فوتبال با محرومیت سنگین و 6 ماهه مواجه شده که البته دو ماه از این محرومیت قطعی و چهار ماه تعلیقی است.

عباس راکی که سال‌هاست در سطح اول فوتبال ایران مشغول قضاوت است و جزء داوران پرکار در لیگ برتر به شمار می‌رود، با محرومیت غیرمنتظره و سنگین مواجه شده و نمی‌تواند تا هفته‌های پایانی در فصل جاری در داوری‌ها حضور داشته باشد.

بیوگرافی عباس راکی داور فوتبال کیست و ماجرای محرومیت +عکس

این داور با تجربه که در دور رفت لیگ برتر 5 قضاوت انجام داد و در لیگ دسته اول هم قضاوت‌های حساسی داشت، در هیچ یک از مسابقات نیم‌فصل دوم حضور پیدا نکرده که علت غیبت او حالا مشخص شد.

این داور که به‌خاطر فیزیک خاص خود جلب توجه زیادی در فوتبال ایران کرده و البته قضاوت جنجالی هم در دور رفت لیگ برتر بین گل‌گهر سیرجان و سپاهان داشت، با محرومیت قطعی و دو ماهه مواجه شده و نمی‌تواند تا هفته‌های پایانی قضاوتی انجام بدهد و چهار ماه دیگر از محرومیت او تعلیقی است.

حکم محرومیت عباس راکی از روز پنجم اسفندماه 1402 اجرایی شده و تا روز پنجم اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت که البته او می‌تواند با اعتراض به کمیته استیناف هیئت فوتبال استان خوزستان این رای را بشکند.

بیوگرافی مهسا قربانی داور فوتبال کیست

طبق شنیده‌های خبرنگار ما دلیل محرومیت عباس راکی صحبت درباره مسائل مالی هیئت فوتبال استان خوزستان و دیگر مشکلات و ابهامات در این هیئت در یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه استانی بوده که واکنش طالقانی را به همراه داشته و او را با محرومیت مواجه کرده است.

محرومیت

رئیس هیات فوتبال استان خوزستان، گفت: به دلیل تهمت‌هایی که از سوی عباس راکی به من زده شده از این داور شکایت کرده و خواستار بررسی این پرونده تا حصول نتیجه هستم.

به گزارش فوتبالی، عبدالکاظم طالقانی با اشاره به صحبت‌های عباس راکی داور خوزستانی فوتبال کشورمان، تاکید کرد: او اعلام کرده به دلیل مشکلات شخصی با من، محروم شده اما این موضوع صحت ندارد و بحث ما به هیچ عنوان شخصی نیست.

بیوگرافی عباس راکی داور فوتبال کیست و ماجرای محرومیت +عکس

وی ادامه داد: راکی تهمت‌هایی زده و خواستار شفافیت مالی هیات فوتبال خوزستان شده بود. او توهین‌هایی کرده که باید پاسخگو باشد، چراکه توهین در هر صورت قابل پیگی است و من هم در این خصوص شکایتی را مطرح کرده‌ام.

رئیس هیات فوتبال استان خوزستان، گفت: این هیات فردی به نام عباس راکی را به عنوان داور قبول ندارد چراکه تخلفاتی مرتکب شده که به دلیل حرمت افراد و مسائل دیگر، قادر به بازگویی و رسانه‌ای کردن آن نیستم اما در گزارشی به فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق، این موارد را اعلام کرده‌ام. هر چند این داور هم به رای صادر شده اعتراض کرده و باید منتظر تعیین تکلیف در این خصوص باشیم. او باید تمام مواردی را که مطرح کرده را در دادگاه ثابت کند، هر چه مطرح شده باید با مستندات و ادله مشخص شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا