بیوگرافی

بیوگرافی عبدالله تاجیکی و بوزروف اسرائیلی کیست +عکس

بیوگرافی عبدالله تاجیکی و بوزروف اسرائیلی

عبدالله تاجیکی اهل تاجیکستان و عضو داعش می‌باشد و طراح عملیات‌های انتحاری داعش بوده که عملیات کرمان را نیز پایه‌ریزی و طراحی کرده بود.

عبدالله تاجیکی از طریق ترکیه خود را به افغانستان رسانده و موفق می‌شود که از طریق قاچاق برهای لب مرز ایران و افغانستان وارد ایران شود و خود را به کرمان برساند.

بیوگرافی عبدالله تاجیکی و بوزروف اسرائیلی کیست +عکس

او به همراه دو نفر عوامل انتحاری به کرمان رفته و در اطراف کرمان یک خانه متروکه را به عنوان پاتوق خود انتخاب می‌کنند و سپس  اقدام به ساخت بمب کرده و تا توانسته از براده‌های آهن برای گرفتن تلفات زیاد استفاده کرده است او موفق شد طراحی عملیات تروریستی را انجام داده و دو روز قبل از انفجار از ایران خارج شود.

عبدالله تاجیکی دو نفر از عوامل انتحاری از جمله بازیروف «بوزروف» اسراییلی فرزند امان الله، ۲۴ ساله را که از همشهری‌های خود بوده انتخاب کرد و با استفاده از جلیقه‌های انتحاری عملیات انفجار را پایه‌ریزی کرد افراد انتحاری تصمیم داشتند که خود را در مزار سردار سلیمانی منفجر کنند اما با توجه به تدابیر امنیتی که در آن منطقه حاکم بود خود را به جای دیگر رساندند تا در بین مردم منفجر کند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی عمر الموحد و سیف الله مجاهد انتحاری داعش در کرمان

بیوگرافی فائزه رحیمی شهیده حادثه تروریستی کرمان کیست

خانواده سلطانی نژاد کیست خانواده 8 شهید در کرمان

هویت یکی از تروریست‌های انتحاری به‌صورت کامل احراز شد. وی بازیروف «بوزروف» اسراییلی فرزند امان الله، ۲۴ ساله و تبعه‌ی کشور تاجیکستان بوده است. نام‌برده از طریق سکوی تلگرام با فرقه‌ی آمریکا ساخته‌ی داعش آشنا شده، سپس جذب آن می‌گردد. این انتحاریِ معدوم در ماه‌های اخیر به شهر وان ترکیه عزیمت نموده است.

تروریست اول در ساعت ۱۴:۵۵ دقیقه در فاصله‌ی ۷۰۰ متری از گلزار شهدای کرمان و تروریست دوم در ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه و در فاصله‌ی هزار متری از مزار شهدا، جلیقه های انتحاری خود را منفجر می‌نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا