بیوگرافی

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

فاطمه امیرزادگانی کیست

فاطمه امیرزادگانی دونده ایرانی با ۲۵ سال سن در شهر داراب استان فارس به دنیا آمده است و در تاریخ ششم آبان ماه سال جاری توانست در رقابت‌های دو ۴٠٠ متر پاراسیایی مدال طلا را از آن خود کند.

ایشان نخستین مدال آور قسمت زنان در ایران می‌باشد، که در رقابت‌های آسیایی موفق شد مدال طلا به دست آورد.

فاطمه امیرزادگانی با ثبت زمان ۵۹ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه موفق شد مقام نخست و مدال طلا را کسب کند.

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

بیوگرافی کامل فاطمه امیرزادگانی

فاطمه امیرزادگانی در تاریخ دهه ۷۰ در شهر داراب دیده به جهان گشوده است و ۲۵ ساله می‌باشد.

فاطمه امیرزادگانی مدت‌هاست که در زمینه ورزش مشغول به کار است.

ایشان اکنون یکی از اعضای تیم ملی پارادو میدانی معلولین و جانبازان کشور ایران به حساب می‌آید، که برای اولین مرتبه سابقه حضور در بین المللی را کسب کرده است و در رقابت‌های آسیایی هانژو حضور یافته است، که موفق شد مدال طلا را به گردن بیاویزد.

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

مدال طلایی پاراسیایی ۲۰۲۳

فاطمه امیرزادگانی در رقابت‌های آسیایی پارادومیدانی در ماده ۴۰۰ متر کلاس تی ۱۲ با حاضر شدن خیلی از دونده‌های سایر کشورها رقابت کرد.

همچنین ببینید:

در حالی که تا لحظات آخر نفر دوم شده بود، ولی با تمام وجود توانست خودش را سریع به خط پایان برساند و با ثبت زمان ۵۹ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه مدال طلا را کسب کند.

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

فاطمه امیرزادگانی بیان می‌کند که رقیبم در این مسابقه خیلی حاضر بود و در طی رقابت‌های مقدماتی بسیار خوب نمایانگر این شد که تمرین‌های بسیار انجام داده است و من بابت این بسیار نگران بودم ولی بسیار خوشحال هستم که موفق شدم پیروز شوم.

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

دلیل معلولیت

فاطمه امیرزادگانی بینایی کم و معلوم نیست دلیل کم بینایی وی چه حادثه‌ای پیش آمده، ولی گویا که مادرزادی می‌باشد. البته تصور می‌کنیم نابینایی وی به خاطر یک ضربه بوده باشد.

پیج اینستاگرام

فاطمه امیرزادگانی با نام لاتینش در دسترس عموم قرار دارد.

بیوگرافی فاطمه امیرزادگانی دونده کیست و اهل کجاست +عکس

 

فاطمه امیرزادگانی یکی از ملی‌پوشان تیم پارادوومیدانی بود که در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T12 در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین می باشد که به مدال طلا رسید. او در این مسابقه با ثبت زمان ۵۹.۸۸ ثانیه که بهترین عملکرد شخصی اش نیز بود، به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به خود اختصاص داد. فاطمه امیر زادگانی تا ۱۰۰ متر مانده به پایان در رده دوم قرار داشت ، اما با غیرتی مثال زدنی و سرعت بالاتر از حریف خود را به خط پایان رساند و قهرمان شد. امیرزادگانی درباره تلاس خود می گوید: با برنامه‌ریزی بهتر، آماده رقابت‌های بعدی می‌شوم. یک لحظه در مسابقه فکر کردم نمی‌توانم طلا بگیرم. رقیبم خیلی بهتر از مرحله مقدماتی دوید و در طول مسابقه نگران شدم.

از پیش بینی من خیلی بهتر بود و خوشحالم که توانستم در این رقابت سنگین به مدال طلا برسم. او ادامه داد: مدالم را به همه کسانی تقدیم می‌کنم که برایم زحمت کشیدند. با برنامه‌ریزی بهتر سعی می‌کنم رکوردهای بهتری ثبت کنم و آماده حضور در رقابت‌های جهانی و بازی‌های پارالمپیک شوم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا