بیوگرافی

بیوگرافی فاطمه نوروزی کاریزی بانوی ۱۲۴ ساله تربت جامی کیست +عکس

فاطمه نوروزی کیست

فاطمه نوروزی کاریزی بانوی ۱۲۴ ساله تربت جامی بوده که در سال ۱۲۷۸ در شهر تربت جام متولد شده است و و به عنوان پیرترین انسان جهان شناخته میشود او دو بار ازدواج کرده است که از همسر اول دو فرزند دختر و از همسر دومش یک فرزند پسر دارد همسر اول و دوم و دو فرزند اولش به علت کهولت سن فوت کرده اند و ااتن با تنها پسرش که 69 ساله است زندگی میکند.

«عبدالواحد هراتی» ۶۹ ساله فرزند این بانوی کهن‌سال که تنها منبع درآمدش کارگری و مستمری اندک سازمان تأمین اجتماعی است نیز می گوید: بخشی از درآمدم برای دوا و درمان همسرم که چند سالی است تومور مغزی عمل کرده و همچنین مادرم که از بیماری قلبی، فشارخون، چربی و ضعف شنوایی و بینایی‌ رنج می‌برد، هزینه‌ می‌شود.

بیوگرافی فاطمه نوروزی کاریزی بانوی ۱۲۴ ساله تربت جامی کیست +عکس

بیوگرافی فاطمه نوروزی

فاطمه نوروزی متولد سال ۱۲۷۸ در شهر تربت جام از توابع استان خراسان رضوی به عنوان پیرترین فرد جهان شناسایی شده و نام آن در کتاب گینس ثبت شده است

در گفتگویی با این بانوی کهنسال عنوان کرد:

هنگامی که ۲۵ ساله بوده ازدواج کرده و سواد خواندن و نوشتن ندارد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی عرفان خزایی روحانی بدنساز کیست؟

بیماری SMA سینا علیخانی چیست؟

بیوگرافی هایده حسین زاده【آثار + همسر و زندگی شخصی】

«فاطمه نوروزی کاریزی» که بر اساس شناسنامه رسمی سازمان ثبت‌احوال جمهوری اسلامی ایران متولد اول مهر ۱۲۷۸ است، از انتشار تصویرش در فضای مجازی بدون اجازه به‌شدت گلایه دارد و به خبرنگار فارس می گوید: هنوز غیر محارمم کسی حتی یک تار مویِ من را ندیده است.

وی با بیان اینکه مادرم در میان همسایگان به «ننه فاطمه» مشهور بوده و زنی مؤمن و گشاده‌رو است، می افزاید: مادرم از زمان فوت پدرم با ما زندگی می‌کند. نماز و مناجات مادرم هیچ‌وقت ترک نشده و باوجود کهولت سن اصرار بر به‌جا آوردن به موقع عبادت دارد.

نوه ۳۲ ساله این بانو نیز می گوید: یکی از خصلت‌های همیشگی ننه فاطمه، مهمان‌نوازی است. هر موقع اقوام و نزدیکان به دیدن ایشان می‌آیند، به داشتن ایمان و خواندن نماز اول وقت، روزه و عبادت سفارش می‌کند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا