بیوگرافی

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو

فرزانه فصیحی در سیزدهم دی ماه ۱۳۷۱ در شهر اصفهان به دنیا آمد او دارای یک برادر می باشد و خانواده او یک خانواده ورزشی است.پدرش در رشته والیبال فعالیت دارد و تنها برادرش در رشته شطرنج به عنوان مربی مشغول به فعالیت است.

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

شروع فعالیت در رشته ژیمیناستیک و دو و میدانی :

فرزانه فصیحی از ۵ سالگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرد.او ابتدا در رشته ژیمناستیک توانست در ایران در دوره راهنمایی به مقام قهرمانی دست پیدا کند و بعداً با توصیه یکی از معلمانش در رشته دومیدانی شرکت کرد و توانست در این رشته پیشرفت بسیاری کند و در نهایت در مسابقات برگزار شده در دبیرستان های کشور رکورد این مسابقات را شکسته و مقام اول را نصیب خود کند او بعداً به صورت حرفه ای وارد رشته دو و میدانی شد.

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

سوابق

فرزانه فصیحی هرندی متولد ۱۳ دی ۱۳۷۱دونده و عضو تیم ملی دو و میدانی زنان ایران است. اصالت این ورزشکار خوب کشورمان شهر اصفهان است . او در سال ۲۰۱۶ مدال نقرهٔ بخش تیمیِ رشتهٔ دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی در هفتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ‏ و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز رشتهٔ دو ۶۰ مترِ هشتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ‏را به دست آورد.فصیحی رکورددار دو ۶۰ متر زنان ایران است و به «دختر باد» مشهور است.

همچنین ببینید

بیوگرافی مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر

بیوگرافی ایمن حسین فوتبالیست عراقی و همسرش +عکس و حواشی

بیوگرافی عبدالکریم حسن فوتبالیست و همسرش +عکس و سوابق

فرزانه فصیحی به دلیل داشتن رکورد دوی ۶۰ متر زنان ایران به دختر باد ملقب شده است.فرزانه فصیحی ورزش را به صورت جدی از ۵ سالگی و از ژیمناستیک شروع کرده استوقتی ۱۲ ساله بود قهرمان کشور شد و چند سال پس از آن و به دنبال تشویق معلم ورزش مدرسه در مسابقات دو شرکت کرده و رکورد دو و میدانی دختران را در میان مدارس شکست و دو مدال طلای آن مسابقات را از آن خود کرد .

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

پس از آن و به اختلاف یکسال رشته دو و میدانی را به صورت کاملا حرفه ای دنبال کرد

وی در سال ۲۰۲۰ با کسب رکورد ۷.۲۹ ثانیه در مسابقه دوی ۶۰ متر در بلگراد صربستان، با ثبت رکورد جدیدی در ایران و بهبود رکورد قبلی خود، و همچنین ثبت رکورد مورد نیاز ورودی برای مسابقات جهانی، به مسابقات جهانی دو و میدانی داخل سالن راه یافت.

بعداز شروع فعالیت حرفه ای ورزش دو ومیدانی فرزانه فصیحی بسیار سریع پله های پیشرفت و ترقی را پیمود و توانست در نهایت با شرکت در مسابقات قهرمانی ایران رکورد 60 متر داخل سالن زنان را در مسابقات داخلی با ثبت رکورد 7.35 صدم ثانیه بشکند.

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

همسر

او در اردیبهشت 1398 ازدواج کرد و متاهل است فرزانه فصـیحی مهرماه سال ۹۸ ازدواج کرد و هم اکنون متاهل است . همسر فرزانه فصـیحی خبرنگار است .ماجرای آشنایی این دو از یک مصاحبه آغاز شد و پس از آن باب آشنایی و در نهایت منجر به ازدواج شد.

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

همسر فرزانه فصیحی یک خبرنگار حوزه ورزشی است و وی از اینکه همسرش یک خبرنگار ورزشی است احساس رضایت می کند و از نظر او اتفاق خیلی خوبی است  و کمک بسیاری خوبی برای زندگی ورزشی فرزانه است . چرا که ممکن است هر مردی با اینکه همسرش صبح تا شب تمرین کند کنار نیاید.

رکورد شکنی فرزانه فصیحی در مسابقات داخل سالن

فرزانه فصیحی رکورددار دو سرعت بانوان ایران توانست در مسابقات استانبول ترکیه با ثبت یک رکورد جدید مقام اول این مسابقات را کسب کند

فرزانه فصیحی توانست در این مسابقات در ماده ۶۰ متر داخل سالن با ثبت زمان 7.25 صدم ثانیه علاوه بر جابجایی رکورد ایران مقام اول مسابقات را کسب کند،او پیش از این با شرکت در مسابقات صربستان توانسته بود با ثبت رکورد 7.29 ثانیه جواز حضور خود در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان را کسب کند.

بیوگرافی فرزانه فصیحی قهرمان دو و همسرش کیست +عکس و افتخارات

رکورد جدید ثبت شده توسط خانم فرزانه فصیحی در دو ۶۰ متر بانوان بعد از تایید کمیته فدراسیون دوومیدانی به عنوان رکورد ملی بانوان در دو ۶۰ متر قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا