بیوگرافی

بیوگرافی فرشید گویلی بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس و تصاویر

بیوگرافی فرشید گویلی بازیگر

فرشید گویلی متولد 1354 در سنندج بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است. او بازیگری را از تئاتر شروع کرد

فرشید گویلی که از بازیگران شناخته شده استان کوردستان است ، نقش سنجرخان در سریال سنجرخان را بازی کرده است.

بیوگرافی فرشید گویلی بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس و تصاویر

سوابق

فرشید گریلی در دانشکده تئاتر دانشگاه سنندج نیز تدریس می‌کند و در رشته بازیگری هنرجو دارد. فرشید گویلی گفته‌است که پیش از بازی در سریال سنجرخان بسیار از شخصیت این قهرمان کرد شنیده بوده و زمانی که برای این نقش انتخاب شده تحقیقات زیادی درباره سنجرخان و دلاوری‌هایش کرده است.

فرشید گویلی، یکی از بازیگران شناخته‌شده استان کردستان، نقش سنجرخان را در این سریال ایفا می‌کند. او یک هنرمند از تبار سنندج است و در سال ۱۳۵۴ متولد شده است. فرشید گویلی سال‌ها در صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت داشته و تجربه‌های متنوعی در این زمینه‌ها به‌دست آورده است.

گویلی اصالت کردی خود را عاملی مهم در ارتباط با نقش می داند و می گوید : از دوران کودکی قهرمانی ها ، دلاوری ها و جوانمردی های سنجرخان وزیری در محافل مختلف به گوش من خورده است.

البته تا قبل از این سریال به سمت شناخت دقیق این شخصیت نرفته بودم ، بعد از اینکه پیشنهاد نقش سنجرخان به من مطرح شد ، سعی کردم بیش تر از پیش او را بشناسم و با شخصیتش ارتباط برقرار کنم.

بیوگرافی فرشید گویلی بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس و تصاویر

فیلم های برایت انار دان کرده بودم و زریان از آثار شاخص او هستند. آقای گویلی بیشتر در زمینه تئاتر فعالیت دارند . وی همچنین سابقه حضور در فیلم های کوتاه ئاسو ، صدای باران را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

فرشید گویلی در سال 54 متولد شده‌است  فرشید گویلی سال‌ها در صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت داشته و تجربه‌های متنوعیفرشید گویلی بازیگر نمایش «چنور» به ایران تئاتر گفت: شخصیت نمایش فقط در رویاهایش با چنور ارتباط دارد و مدام در رویاهایش رفت و آمد دارد؛ همین مسئله او را تبدیل به یک آدم شکست خورده می‌کند.

بازیگران سریال سنجرخان با نقش +بیوگرافی و عکس واقعی

بازیگر نقش فیروزه در سریال سنجرخان کیست

بیوگرافی شیما ملایی بازیگر و همسرش ارسطو مفاخری

نمایش چنور یک اثر نمایشی عاشقانه با تم سیاسی است که روایتی عاشقانه در یک بستر سیاسی مهم بخشی از تاریخ معاصر ایران را روایت می‌کند .نمایشی که در برگیرنده حسرت و آرزوهای نسلی آرمان خواه است.این اثرنمایشی اثری تک پرسوناژ و داستان یک جستجوی عاشقانه است. مردی پس از دو دهه غیبت به خاک و دیار خود باز می‌گردد اما می‌بیند همه چیز و همه کس تغییر کرده‌اند. او حتی کمترین نشانی هم از عشق از دست رفته‌اش نمی‌یابد. در نمایش‌های مونولوگ تمرکز اصلی و ویژه روی بازی بازیگر است و فرشید گویلی بازیگر باسابقه کرد تبار نیز در این اثر شمایل قابل باور و درستی از یک شخصیت آرمان‌خواه زجر دیده و ناکام ارائه می‌کند. نمایش چنور به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی و بازی فرشید گویلی دی و بهمن ماه در تالار چهارسو روی صحنه است.با فرشید گویلی در باره بازیش در نمایش چنور گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.

بازی در نمایش‌های مونولوگ برای تمام بازیگران جذابیت بیشتری دارد. آیا شما بر اساس چنین جذابیتی در این نمایش بازی کردید؟

بیوگرافی فرشید گویلی بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس و تصاویر

سابقه همکاری من با دکتر صادقی به اواخر دهه هفتاد برمی گردد که نمایش «دوران بیگناهی» را در اربیل عراق روی صحنه بردیم. چند سال بعد در تله تئاتری برای ایشان بازی کردم و این همکاری ادامه داشت و دو سال قبل هم نمایش «چنور» را در کردستان عراق روی صحنه بردیم. سال پیش هم در نمایش «کولبرها» از این کارگردان حضور داشتم و خیلی خوشحالم که توانستم دوباره با ایشان همکاری کنم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا