بیوگرافی

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران و همسرش +عکس

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران

مائوریسیو موتا پائز متولد 26 مه 1963 سرمربی برزیلی والیبال است. پائز متولد برزیل است ولی ملیت فرانسوی نیز دارد. او در سابقه هدایت تیم اپیسنتر پودولیانی را در لیگ اوکراین را در سابقه خود دارد.این تیم اوکراینی در شهر گورودوک قرار دارد.

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران و همسرش +عکس

موتا پائز سابقه سرمربیگری تیم ملی والیبال برزیل در رقابت های زیر 23 سال در سال 2016 و در نهایت کسب عنوان قهرمانی را با این تیم دارد. او همچنین به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان برزیل در سال 2015 موفق به کسب مدال نقره در رقابت های پان آمریکن شد.

او در همان سال و در این دوره از رقابت های پان آمریکن این بار به عنوان دستیار اول به عنوان مدال طلا با تیم ملی برزیل رسید.

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران و همسرش +عکس

سوابق

وی دستیار اول برناردو رزنده در تیم ملی والیبال فرانسه در سال 2021 میلادی نیز بود. همچنین در رزومه موریس موتا پائز می توان به دستیار اولی شدن فلیپ بلین در فرانسه اشاره کرد تا در لیگ جهانی والیبال سال 2009 با این مربی کار کند.

از افتخارات مهم مربیگری موریس موتا پائز نیز می توان به مربیگری در تیم ملی برزیل و سرمربیگری در لیگ برتر مردان و زنان باشگاه های فرانسه از سال 1999 تا 2014 میلادی اشاره کرد.

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران و همسرش +عکس

او 8 بر موفق به کسب عنوان قهرمانی جام حذفی زنان در فرانسه شده و سه بار نیز قهرمانی والیبال مردان فرانسه را در جام حذفی دارد.

همچنین از دیگر عناوین و افتخارات مربیگری موریس موتا پائز می توان به یک بار قهرمانی یورو والی زنان و 5 عنوان قهرمانی در سوپرکاپ مردان فرانسه اشاره کرد.

این سرمربی ده دوره در لیگ قهرمانان اروپا نیز حضور داشته و سابقه سرمربیگری در لیگ برتر مردان ژاپن را نیز دارد.

هدایت تیم ملی والیبال ایران

فدراسیون والیبال ضمن اعلام خبر انتخاب «مائوریسیو موتا پائز» در اطلاعیه‌ای نوشت:

«پس از چندین ماه مذاکره فدراسیون والیبال با بیش از ۲۰ مربی خارجی مطرح والیبال دنیا برای هدایت تیم ملی والیبال مردان ایران و تشکیل چندین جلسه شورای مشورتی و کمیته فنی برای تعیین شاخصه‌ها و بررسی گزینه‌ها که با توجه به معیارهای تعیین شده برای سرمربیگری تیم ملی والیبال کشورمان، در آخرین جلسه کمیته فنی مرادی سرپرست فدراسیون والیبال اعلام کرد که فدراسیون هدایت تیم ملی والیبال کشورمان را به مربی ای خواهد سپرد که آماده جنگیدن برای استفاده از حداقل شانس ایران برای صعود به المپیک پاریس باشد و با داشتن ذهنی برنده حداقل شانس حضور در المپیک را به حداکثر شانس تبدیل کند. رؤیای حضور در المپیک حق مردم ایران است و با توجه به اینکه تمامی مربیان مطرح والیبال دنیا در حال حاضر یا تیم دارند و یا به دلایلی نمی‌توانند با تیم ملی ایران همکاری کنند، براساس شاخص‌های مطرح شده برای سرمربی تیم ملی والیبال ایران، مربی ای ضمن داشتن انگیزه کافی، دارای دانش فنی، مهارت و تجربه کافی برای هدایت تیم ایران به سوی المپیک پاریس خواهد داشت که در نهایت کمیته فنی رأی به انتخاب یکی از دو گزینه آلبرتو جولینی و مائوریسیو موتا پائز برزیلی داد.

بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز مربی تیم ملی والیبال ایران و همسرش +عکس

بر این اساس وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال با در نظر گرفتن دو اولویت موجود، جلسات متعددی را با هر دو گزینه برگزار کرد و در خصوص موارد مختلف از جمله شرایط و برنامه‌های آن‌ها به گفت‌وگو نشست و در نهایت مائوریسیو موتا پائز مربی ۶۱ ساله برزیلی-فرانسوی والیبال دنیا را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران در سال ۲۰۲۴ انتخاب کرد و قراردادی برای همکاری وی با فدراسیون والیبال ایران تا پایان المپیک ۲۰۲۴ پاریس را امضا کرد که این قرارداد در صورت رضایت طرفین قابلیت تمدید به صورت ۲+۲ را خواهد داشت.

بیوگرافی سلن اردم مربی بسکتبال ترکیه کیست

مائوریسیو موتا پائز مربی برزیلی – فرانسوی تیم ملی والیبال مردان ایران که کار مربیگری را با همکاری و دستیاری رزنده مربی افسانه‌ای والیبال دنیا آغاز کرد و به همراه فیلیپ بلین دیگر مربی بزرگ والیبال در تیم‌های ملی فرانسه خوش درخشید و در لیگ فرانسه هم مقابل تیم‌هایی که هدایت آنها را فیلیپ بلین و تیلیه بر عهده داشتند، اغلب به پیروزی رسید تا کنون هدایت تیم‌های مختلف والیبال دنیا را به عنوان سرمربی برعهده داشته و عناوین بین المللی گوناگونی را در کارنامه مربیگری خود دارد و با کوله باری از تجربه بین‌المللی و انگیزه زیاد برای جنگیدن در راه رسیدن به المپیک که اولویت مرادی و فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی بود، به ایران خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا