خبر جدید

بیوگرافی مجید رهنورد کیست و فیلم اعدام و ماجرای قتل دو بسیجی در مشهد

مجید رهنورد عامل به شهادت رساندن دو بسیجی به نام های شهیدان زینال زاده و رضازاده که در ملاعام اعدام شد.

بیوگرافی مجید رهنورد کیست و فیلم اعدام و ماجرای قتل دو بسیجی در مشهد

بیوگرافی مجید رهنورد

“مجیدرضا رهنورد پایین ده” فرزند محمد جواد که در در یک اقدام تروریستی که در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۱ انجام داده بود دو نفر از نیروهای حافظه امنیت را به شهادت می رسانند و ۴ نفر دیگر را زخمی میکند او در تاریخ ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۱ در شهر مشهد و در ملا عام به دار مجازات آویخته شد.

بیوگرافی مجید رهنورد کیست و فیلم اعدام و ماجرای قتل دو بسیجی در مشهد

طبق گزارشات رسیده شده به نقل از رسانه قوه قضاییه در بعد از ظهر روز بیست و ششم آبان ماه مجید رضا رهنورد در یکی از خیابان های مشهد به نام حر عاملی با سلاح سرد به نیروهای امنیت ملی حمله می کند.

او در این حمله با زدن ضربات متوالی به سر و گردن و بدن حسین زینال زاده و بعد از آن ضربات چاقو او را به دانیال رضازاده در ناحیه گردنش میرساند که باعث به شهادت رساندن این دو مأمور حافظ امنیت می شود.

پیشنهاد میکنیم ببینید :

محمدمهدی کرمی کیست  و علت اعدام و جرم

محمد بروغنی کیست و علت اعدام و جرم و حکم

حکم اعدام سامان یاسین (صیدی) خبر جدید از زبان مادر

مجیدرضا رهنورد به خاطر حمله تروریستی که انجام داده به چهار فرد دیگر که در مسیر حرکتش بودن آسیب میرساند و از محل حادثه فرار می کند.طبق گفته های شاهدان عینی که در صحنه این اتفاق حضور داشتن و ماجرا را از نزدیک دیده بودند.

بیوگرافی مجید رهنورد کیست و فیلم اعدام و ماجرای قتل دو بسیجی در مشهد

در روزی که این اتفاق افتاده است متهم بعد از به شهادت رساندن دو نفر از نیروهای امنیت ملی در حال فرار کردن به شخص دیگری که در مسیر حرکتش بود با چاقو آسیب می رساند و بعد از آن متواری می شود.

حوادث رخ داده در آن روز فضا و محل حادثه را پر از ترس و وحشت کرده بود به طوری که مردم همه دچار ترس شده بودند و مغازه داران به خاطر ترس و وحشتی که به وجود آمده بود مغازه های شان را تعطیل کردند.

بیوگرافی مجید رهنورد

بیست و هشتم آبان ماه زمانی که متهم از شهر محل حادثه فرار کرده بود و می خواست کشور خارج شود به وسیله نیروهای امنیتی کشورمان دستگیر می شود پس از دستگیری او بلافاصله بررسی و پیگیری پرونده او آغاز می شود.
در سوم آذر ماه و یک هفته بعد از روز حادثه آقای درودی دادستان مرکز استان خراسان رضوی از صادر شدن کیفر خواست برای مجید رضا رهنورد متهم پرونده های که به اتهام محاربه و ارسال پرونده به دادگاه انقلاب در مشهد خبر می دهد.

بر اساس همین کیفرخواست متهم مجید رهنورد به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد به قصد جان مردم که باعث به شهادت رساندن دانیال رضازاده و حسین زینال زاده و همچنین آسیب رساندن و زخمی کردن ۴ نفر دیگر محکوم می شود.

در ضمن در کیفرخواست متهم نیز چنین آمده است است که اقدامات متهم باعث ایجاد ناامنی در محیط شده است.بعد از صادر شدن کیفر خواست در هشتم آذرماه جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده با حضور شاکیان و شاهدان و خانواده شهدا وکلای متهم نماینده دادستان و قاضی و مستشار او همچنین خبرنگاران برگزار گردید.

در جلسه دادگاهی که برگزار شد نماینده دادستان با اشاره کردن به اتفاقاتی که در روز حادثه رخ داده است و بنا بر مستندات موجودی که در پرونده وجود دارد و همچنین اعترافات متهم گزارش اداره آگاهی خراسان رضوی و همچنین گزارش‌های نهادهای امنیتی و همچنین درخواست کسبه و اهالی محل برای مجازات متهم و همچنین گفته شده شهروندان تماس های زیادی مبنی بر احساس ناامنی که دلالت بر ایجاد رعب و وحشت عمومی نیز داشته است می گوید.
متهم در طی اقدامی باعث به شهادت رساندن دو نفر از ماموران حافظ امنیت و همچنین مجروح کردن چهار نفر دیگر شده است.طبق گفته های نماینده دادستان متهم پرونده برای بررسی و پیگیری سلامت روحی نیز به پزشکی قانونی معرفی شده است و سلامت روحی او در هنگام وقوع جرم مورد تایید پزشکی قانونی قرار گرفته است.
در نهایت بعد از کشته شدن روال قانونی پرونده دادگاه رای نهایی خودش را بر اساس اعتراف صریح متهم و وجود مستندات و مدارک موجود در پرونده صادر می کند.

بر اساس نظر دادگاه متهم با اتهام محاربه به اعدام در ملاءعام محکوم می شود حکم صادر شده پس از بررسی مجدد به وسیله قضات دیوان عالی کشور نیز تایید و بعد از سپری کردن تمام مراحل تشریفات قانونی و شرعی پرونده صبح امروز متهم در ملا عام و با حضور جمعی از شهروندان شهر مشهد اعدام شد.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

    1. روح دو نیروی امنیتی که شهید شدن شاد باشه انشالله. دم نیروهای امنیتی کشورم گرم که جلوی اغتشاشگران ایستادگی کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا