بیوگرافی

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

محمد جواد طاهری کیست و اهل کجاست

محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر در  ۱۳۴۹ در شهر قم به دنیا امده و نویسنده و کارگردان  و تهیه کننده ایرانی است او کار خود را با تئاتر آغاز کرده و با نمایش صبح قریب اولین گام خود را در تئاتر برداشت او در سال 1365 به صورت حرفه ای وارد عرصه بازیگری در تئاتر شد.

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

بیوگرافی محمد جواد طاهری

محمد جواد طاهری نویسنده و کارگردان و بازیگر و تهیه کننده است که در سال ۱۳۴۹ در تهران زاده شد و با تئاتر پا به عرصه بازیگری گذاشت و بعد وارد حرفه فیلمسازی شد.

شروع بازیگری

کاری حرفه ای را سال ۱۳۵۰ با فیلم عزیز قرقی به عنوان نویسنده و کارگردان آغاز کرد. وی در فیلم سینمایی ملک سلیمان نبی در نفش آبسالوم برادر سلیمان به شهرت رسید و همچنین در سریال یوسف پیامبر نیز به ایفای نقش پرداخته است.

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

سوابق

ایشان از سال ۱۳۶۴ وارد عرصه‌ی تئاتر شده است و در سال ۱۳۷۲ اولین تجربه‌ی کارهای تصویری را داشت ولی پیش از آن در سال ۱۳۶۹ اولین تجربه‌ی کارگردانی تئاتر را داشته و در طول این سال ها تئاتر های زیادی را کارگردانی کرده است که تعداد آن بالغ بر ۲۰ الی ۲۵ اثر هست که در ژانر های مختلف اجتماعی و دینی مذهبی بوده که در ژانر‌های دینی نمایش‌هایی مانند ماه در آسمان_خواهر عشق و حنانه را تولید کرده و همچنین کارگردانی نمایش خورشید کاروان را داشته است.

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

در سریال هایی مانند یوسف پیامبر، نوش دارو، هوش سیاه، قفسی برای پرواز و در فیلم های سینمایی مانند ملک سلیمان، سایه‌ای برای خورشید، آسو و در راه بهشت ایفای نقش داشته است.

محمد جواد طاهری در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم محمد جواد طاهری در این سال، بازیگری در سریال برادر به کارگردانی جواد افشار محسوب می‌شود.

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمد جواد طاهری بازی در سریال برادر بوده است. محمد جواد طاهری سال 1395 سریال برادر نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی امیر روز همسر نیکا فلاحی کیست 

بازیگر نقش صبا در سریال مرداب کیست +عکس 

بیوگرافی رها اعتمادی کیست و اهل کجاست و ماجرای ازدواج 

او در این سریال با جواد افشار همکاری داشته است. محمد جواد طاهری توانست با بازی در سریال برادر تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر حسین یاری، پوریا پورسرخ، گلاره عباسی و حسن پورشیرازی بر تجارب او افزود.

بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست بیوگرافی محمد جواد طاهری بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر کیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا