بیوگرافی

بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس کیست +عکس جدید و همسر

بیوگرافی محمد کدخدایی

محمد کدخدایی متولد ۱۳۳۸ در تهران و دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تهران است.

محمد کدخدایی با مبصر چهار ساله کلاس به شهرت رسید و درباره این برنامه میگوید این برنامه بعد از جنگ روی آنتن رفت و در آن فضا من و آقای محب‌اهری تلاش کردیم تا برنامه به تولید برسد. بازخوردهای بسیار خوبی هم داشت و مردم هر جا ما را می دیدند واکنش های بسیار مثبتی نشان می دادند.

بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس کیست +عکس جدید و همسر

سوابق

از سال ۶۱ تا ۶۶ در یکسری تله تئاتر مثل سه راه عدالت و کوچ عاشقان با هم همبازی شدیم. همکاریمان در چند سریال مثل ماجراهای رونالد و مادرش (ساخته زنده یاد حسین پناهی در سال ۶۶) ادامه پیداکرد. کار مشترک خیلی زیاد داشتیم. سال ۶۶ هم رسیدیم به مجموعه مبصر چهار ساله. سری بعدش را در سال ۷۱ کار کردم. حدود هشت سال با هم کار کرده بودیم. آقای محب اهری در وجود من این نقش را دیدند. دو نفری داشتیم کار دیگری را برای آقای رحمانیان انجام می دادیم که ایشان پیشنهاد این کار را به من دادند و گفتند که می خواهندسریالی با این مشخصات بسازند. من هم قبول کردم و بعد تمرین ها شروع شد و رفتیم برای ضبط.

بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس کیست +عکس جدید و همسر

شروع فعالیت وی در رادیو با نویسندگی و بازیگری نمایش‌های رادیویی از سال ۱۳۵۸، در تئاتر با بازیگری و کارگردانی نمایش «عذر موجه» در سال ۱۳۵۸، در تلویزیون با نویسندگی و بازیگری از سال ۱۳۶۱ و همچنین در سینما با فیلم «زرد قناری» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد در سال ۱۳۶۷ بوده است.

همچنین ببینید

بیوگرافی یاسمین مقبلی فضانورد ناسا و همسرش و پدر و مادرش +عکس

بیوگرافی لیانا شریفیان فرزند محسن شریفیان

محمد کدخدایی در سال 1367 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 3 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم محمد کدخدایی در این سال، بازیگری در فیلم زرد قناری به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، سریال راویان اخبار به کارگردانی حمید لبخنده، داریوش مؤدبیان، رضا بابک، مرضیه برومند، هوشنگ توکلی و اسدالله ایمن و سریال شاخه طوبی به کارگردانی مهدی علی‌احمدی محسوب می‌شود.

بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس کیست +عکس جدید و همسر

محمد کدخدایی علاوه‌بر سریال راویان اخبار، سال 1367 در 29 سالگی در سریال شاخه طوبی نیز بازی کرده است. محمد کدخدایی این‌بار با مهدی علی‌احمدی یعنی کارگردان سریال شاخه طوبی و هنرمندانی چون ثریا قاسمی، حسین پناهی، هوشنگ توکلی و حسین محب‌اهری همکاری داشت.

در این سال‌ها محمد کدخدایی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران محمد ورشوچی با 4 مرتبه، حسین محب‌اهری با 4 مرتبه، منوچهر حامدی با 3 مرتبه، عباس حیدری با 3 مرتبه و محمد‌باقر صحرارودی با 3 مرتبه بیشترین همکاری را با محمد کدخدایی داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا