بیوگرافی

بیوگرافی مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر و فرزندان و عکس

بیوگرافی مسعود شجاعی فوتبالیست

مسعود شجاعی فوتبالیست و بازیکن (Masoud Shojaei) تیم ملی ایران در سال 19 تیرماه 1362 در شهر نفت خیز آبادان دیده به جهان گشوده است دارای قد 185 سانتی متر و تحصیلات خودش را تا لیسانس در رشته علوم انسانی ادامه داد و در خانواده ای 6 نفره و دو خواهر و دو برادر بعد خود و قبل خود نیز دارد.

مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر و فرزندان و عکس

شروع فوتبال

مسعود شجاعی فوتبال حرفه‌ای خود را از سنین پایین در تیم صنعت نفت آبادان شروع کرد. و پس از مدتی از تیم صنعت نفت جدا شد و به تیم سایپا پیوست.مسعود شجاعی 8 گل ملی در کارنامه ی خود دارد.

مسعود شجاعی فوتبال را از کوچه و مدارس شیراز شروع کرد. وی فوتبال حرفه ای را از تیم صنعت نفت آبادان آغاز کرد.

سوابق

در پست هافبک وسط و یکی از پخش کننده گان توپ در میدان به نحو احسن به شمار می آید.

مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر و فرزندان و عکس

یکی از بهترین پاسور های حال حاضر تیم ملی ایران بوده که تجربه بازی در دو جام جهانی و حتی گل زدن را در کارنامه خودش ثبت کرده.

وی بازی خودش را در سال 1379 و در سن 18 سالگی در تیم جوانان نفت آبادان استارت زد و بعد از شکوفایی کردن استعداد و بعد از 2 سال سرانجام در سال 1391 به اوج شکوفایی و تجربه ای رسید

و وارد باشگاه های بزرگی شدو بازی فوق العاده اش را رونمایی کرد.

مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر و فرزندان و عکس

پس از 2 سال بازی در این تیم و با آمار 58 گل زده و 39 پاس گل در سایپا از تلاش های اوست اندکی بعد تیم امارات خواستار وی شد و اوکی داد و رفت و همزمان که در خارج از کشور بود در بازی و مسابقات تیم ملی کشورمان حضور یافته و در وسط میدان توپ می زد.

مسعود شجاعی در جام جهانی

مسعود شجاعی اولین بازی ملی خود را مقابل تیم لائوس در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ به نمایش گذاشت . او در جام جهانی ۲۰۰۶ در بازی مقابل آنگولا به عنوان بازیکن تعویضی وارد بازی شد و در این بازی درخشید. آقای شجاعی همچنین در جام جهانی ۲۰۱۴ برای تیم ملی ایران در هر سه بازی در ترکیب اصلی حضور داشت.

همچنین ببینید

بیوگرافی ایمن حسین فوتبالیست عراقی و همسرش

بیوگرافی عبدالکریم حسن فوتبالیست و همسرش

بیوگرافی عادل حردانی فوتبالیست سابق استقلال الان کجاست +عکس

وی در جام جهانی ۲۰۱۸ کاپیتان تیم ملی ایران شد و یک بازی مقابل مراکش انجام داد. که با پیروزی تیم ملی همراه بود. آقای شجاعی تاکنون ۵ بازی برای تیم ملی کشورمان ایران در جام جهانی انجام داده‌است. او تنها بازیکنی است که در سه جام جهانی در ترکیب تیم ملی حضور داشته‌. این یک افتخار برای وی محسوب می‌شود. مسعود جهانی اکنون عضو تیم تراکتوری سازی تبریز میباشد.

مسعود شجاعی فوتبالیست الان کجاست + همسر و فرزندان و عکس

حضور در لالیگا

شجاعی در سال 87 با قراردادی سه ساله به تیم اوساسونا در لیگ اسپانیا پیوست.

مبلغ این قرارداد 8 میلیون یورو بود امّا زمانی که در اوج بود و از بازی های فوق حرفه ای خودش رونمایی میکرد بخت باهاش یار نبود و همه از او انتظار داشتند به یکی از بهترین لژیونرهای خارجی حاضر در لالیگا تبدیل شود با مصدومیت روبرو شد و این زمان بیش از یک سال طول کشید و خیلی بد مصدوم شده بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا