بیوگرافی

بیوگرافی منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان کیست +سوابق

منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان کیست

منوچهر نیکفر سرپرست جدید تیم سپاهان دارای فوق لیسانس مهندسی صنایع بوده و از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ به عنوان رئیس هیأت مدیره باشگاه و در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به عنوان سرپرست باشگاه سپاهان در این باشگاه حضور موفقی داشته است. در دوره قبلی حضور وی در باشگاه، دستاورد‌هایی نظیر قهرمانی تیم فوتبال سپاهان در فصل ۹۴-۹۳، دو نایب قهرمانی تیم فوتبال در فصل‌های ۹۸-۹۷ و ۱۴۰۰-۹۹ و نیز تکمیل و افتتاح فاز دوم ورزشگاه نقش جهان به دست آمده است.

بیوگرافی منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان کیست +سوابق

لازم به ذکر است طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، محمدرضا ساکت به سمت مشاور مدیرعامل در حوزه توسعه زیر ساخت‌ها و اماکن ورزشی منصوب گردید.

محمدرضا ساکت، مدیرعامل برکنارشده سپاهان اصفهان، بامداد پنجشنبه با انتشار متن استعفایش در وب‌سایت این باشگاه، خطاب به هیئت‌مدیره فولاد مبارکه اصفهان مدعی شد که «با توجه به تاکید رسمی یکی از دستگاه‌های محترم نظارتی مبنی بر به‌کار نگرفتن بازنشستگان در سمت‌های دولتی» مجبور به استعفا شده است.

اما یکی از کارمندان فولاد مبارکه به ایندیپندنت فارسی گفت: «پس از بازجویی‌های مختلف از ساکت و بررسی مراودات مالی چند سال اخیر او در باشگاه سپاهان، در نهایت به ماموران امنیتی ثابت شد که او دست‌کم ۳۰۰ میلیارد تومان اختلاس کرده است، اما با توجه به ارتباطات نزدیک ساکت با یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده خامنه‌ای، امام جمعه و مدیر حوزه علمیه اصفهان، ماموران تصمیم گرفتند از پیگیری پرونده او در دادگاه و صدور حکم زندان خودداری کنند و برای حفظ آبروی او، پیشنهاد دادند تا با نگارش نامه استعفا، خودش از مدیریت سپاهان کناره‌گیری کند.»

بیوگرافی منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان کیست +سوابق

این منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، در ادامه توضیح داد که رقم اختلاس محمدرضا ساکت «احتمالا بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان» است و او در نهایت متعهد شده است که در زمانی کوتاه، ۳۰۰ میلیارد تومان را به حساب مجتمع فولاد مبارکه واریز کند تا پرونده‌اش به دادگاه فرستاده نشود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان اظهار کرد: ابتدا باید از زحمات چند ساله برادر گرامی، محمدرضا ساکت تقدیر و تشکر کنم. ایشان از مفاخر ورزشی اصفهان هستند و تلاش فراوان او برای ارتقای جایگاه سپاهان فراموش نخواهد شد و قطعا اگر مسئله منع به‌کارگیری بازنشستگان نبود، او باقدرت به کار خود در سپاهان ادامه می‌داد. همینطور لازم می‌دانم از مدیران اسبق سپاهان که برای افتخارآفرینی این باشگاه تلاش کردند سپاسگزار باشم.

وی ادامه داد: حضور بنده در باشگاه سپاهان جهت ادامه مسیری است که توسط فولاد مبارکه و هیئت مدیره باشگاه ترسیم شده و آقای ساکت نیز در همین مسیر قدم می‌گذاشتند.

نیکفر همچنین خاطرنشان کرد: لازم است یادآوری کنم که حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه از باشگاه سپاهان نیز براساس مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت در راستای اهداف تعیین شده همچنان ادامه خواهد داشت.

سرپرست باشگاه فولاد مبارکه سپاهان ادامه داد: مدیریت در باشگاه سپاهان همانند دوی امدادی است و همه مدیران در مقاطع زمانی مختلف تنها برای پیشرفت این باشگاه کار کرده و خواهند کرد.

وی بیان کرد: از اعضای خانواده بزرگ سپاهان، تیم های ورزشی، پرسنل، پیشکسوتان و سایر دلسوزان سپاهان درخواست دارم با همیاری و همکاری همیشگی خود، سپاهان را در پیشبرد اهداف متعالی خود یاری رسانند.

بیوگرافی منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان کیست +سوابق

شغل دوم

باتوجه به اینکه منوچهر نیکفر سرپرست مدیرعاملی باشگاه سپاهان مدت‌هاست بیزینسی را در کشور آلمان به‌راه انداخته خیلی در ایران ماندگار نخواهد بود.

دقیقا هفته گذشته بود که هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان و در راس‌ آن‌ها محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولادمبارکه، به‌دنبال دستور سازمان بازرسی کشور و استعفای اجباری محمدرضا ساکت از مدیرعاملی باشگاه سپاهان، منوچهر نیکفر را جایگزین وی به‌عنوان سرپرست مدیرعاملی انتخاب و منصوب کرد.

منوچهر نیکفر که مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دارد، از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ رئیس هیئت‌مدیره باشگاه و در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ سرپرست باشگاه سپاهان بوده اما اکثر فعالیت‌های وی در کارخانه فولادمبارکه بوده و پیش‌تر در این شرکت سمت مدیر کمیسیون معاملات را داشته است.

شاید هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان ناچار بود به‌علت تجربه نیکفر، وی را در این برهه حساس جایگزین محمدرضا ساکت کند اما قطعا حضور نیکفر موقتی خواهد بود. نکته مهم درباره منوچهر نیکفر این است که طبق شنیده‌ها سرپرست مدیرعاملی سپاهان در کشور آلمان از خود کارخانه دارد و مشغول بیزینس است. نیکفر مدتی ساکن کشور کانادا بوده و دختر وی هم‌اکنون در کشور ترکیه اقامت دارد.

براساس آنچه نزدیکان وی گفته‌اند منوچهر نیکفر در ایران ماندگار نیست و تا چند ماه دیگر به آلمان عزیمت خواهد کرد تا شرکت خودش را از نزدیک اداره کند و این بدان معناست که نمی‌شود روی ماندگاری وی حساب باز کرد. بنابراین کارخانه فولادمبارکه و هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان باید از همین حالا نسبت به بررسی و انتخاب مدیرعامل بعدی سپاهان اقدام کند وگرنه پس از گذشت دوره سه‌ماهه سرپرستی نیکفر، شرایط برای این باشگاه اصفهانی دشوار و پیچیده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا