بیوگرافی

بیوگرافی مهنا قنبری حافظ قرآن برنامه محفل +عکس

بیوگرافی مهنا قنبری حافظ قرآن

مهنا قنبری دختر نوجوان حافظ کل قرآن متولد 1389 اهل رشت میباشد که در برنامه محفل در سال 1403 حضور پیدا کرد او از سن 6 سالگی شروع به حفظ آیات قرآن کرده است.

بیوگرافی مهنا قنبری حافظ قرآن برنامه محفل +عکس

مهنا قنبری  متولد اول تیرماه سال ۱۳۸۸ هستم و از خردسالی در مسیر حفظ کلام‌الله مجید قرار گرفتم. مادرم خیلی علاقه‌ داشت که من حافظ شوم؛ یادم می‌آید از همان دورانی که خیلی کوچک بودم احادیث و آیات کوتاه را به من یاد می‌داد و با من تکرار می‌کرد.

وی افزود: بعد از مدتی مادرم من را به کلاس‌های استاد فرهاد فلاح‌پور برد و از سن شش سالگی به‌صورت تخصصی حفظ قرآن را به روش «اقرا و القا» که روش پیامبر اکرم(ص) است، همراه با تجوید، صوت و لحن شروع کردم و به یاری خدا توانستم در روز عید غدیرخم سال ۱۳۹۸ حافظ کل قرآن شوم.

بیوگرافی مهنا قنبری حافظ قرآن برنامه محفل +عکس

سوابق

مهنا قنبری با بیان اینکه ازسن ۴ سالگی حفظ آیات و احادیث قرآنی را شروع کردم گفت: از سن ۷سالگی به طور جدی و تخصصی در کلاس های اساتید فلاح پور شرکت کرده و حفظ قرآن را با روش وحیانی اقرا و القا آغاز کردم.

وی تصریح کرد: مشوق اصلی من در این راه نورانی پدر و مادر و خانواده ام بودند که با حمایت ها و تشویق های خود موجب افزایش انگیزه و امیدواری من در این زمینه شدند.

قنبری اضافه کرد: در این مدت در مسابقات مختلفی شرکت کرده و در تمامی آنها حائز رتبه ی برتر شدم.

وی به مهمترین مسابقات که شرکت کرد اشاره و خاطر نشان کرد: رتبه اول حفظ کل قران کریم در هشتمین دوره ی مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام درسال ۱۴۰۲، رتبه نخست حفظ کل قرآن کریم در مسابقات سراسری و ملی مشکات سال ۱۴۰۲، رتبه اول حفظ کل قرآن کریم در مسابقات کشوری قرآن و عترت بسیج سال ۱۴۰۲ و سال ۱۴۰۰، رتبه اول حفظ کل قرآن کریم در مسابقات دانش آموزی کشور سال ۱۴۰۱، رتبه اول حفظ کل قرآن کریم در مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی (ع) سال ۱۴۰۱، رتبه سوم حفظ کل قرآن کریم در مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی (ع) سال ۱۴۰۲شدم.

این نوجوان ۱۳ ساله با بیان اینکه برای حفظ در کلاس‌های استاد فرهاد فلاح‌پور شرکت می‌کنم و دوره‌های قرائت را در کلاس‌های استاد محمد فلاح‌پور می‌گذارنم، گفت: سال گذشته مقام اول حفظ کل مسابقات دانش‌آموزی را کسب کردم. همچنین در مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی(ع) در رشته حفظ کل نیز مقام اول را کسب کردم؛ علاوه‌ بر این در مسابقات بسیج کشور هم موفق به کسب مقام سوم ترتیل شدم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در مسابقات بسیج مقام اول حفظ کل را کسب کردم و در مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی(ع) هم در رشته حفظ کل عنوان ستاره قرآنی مسابقات را به‌دست آوردم، تصریح کرد: هنوز برای شغل آینده‌ام تصمیم نگرفته‌ام ولی دوست دارم مسیر فراگیری قرآن را ادامه دهم و در آینده نیز آموخته‌هایم را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهم.

قنبری تأکید کرد: الان هم وقتی دوستان و همسالانم سؤالات قرآنی می‌پرسند تا جایی که بتوانم آنها را راهنمایی می‌کنم و آنها را به حضور در کلاس‌های آموزشی که گذراندم دعوت می‌کنم، حفظ قرآن‌ نه تنها برایم وقت‌گیر نیست بلکه حافظه‌ام را تقویت می‌کند و حتی باعث شده است درس‌هایم را راحت‌تر یاد بگیرم، لذا توصیه می‌کنم هم‌سن و سالانم وارد مسیر حفظ و یادگیری قرآن شوند.

آیات قرآن را برای عروسک‌هایم مرور می‌کردم

وی با اشاره به نقش پدر و مادرش در رسیدن به موفقیت تصریح کرد: در خانه با همراهی پدر و مادرم هر روز تا چهار جزء از قرآن کریم را مرور می‌کنم البته چون پدرم بخشی از روز باید سر کار و بیرون از منزل باشد مادرم خیلی در این زمینه کمک کارم است.

بیوگرافی مهنا قنبری حافظ قرآن برنامه محفل +عکس

این نوجوان حافظ کل قرآن با بیان اینکه خواندن آیات قرآن به انسان آرامش می‌دهد و به نظرم علاوه‌ بر این آرامش درونی در همه مراحل زندگی یار و یاور من بوده و باعث موفقیتم شده است، گفت: هنگام خردسالی همان‌طور که قرآن می‌خواندم بازی هم می‌کردم و در واقع زمان تمرین آیات را برای عروسک‌هایم می‌خواندم و مرور می‌کردم، نه تنها اصلا خسته نمی‌شدم بلکه آموختن آیات برایم بسیار دلنشین می‌شد.

قنبری در خصوص اینکه کدام آیه یا سوره را بیشتر دوست دارد، گفت: همه آیات نورانی وحی دلنشین و جذاب هستند ولی چون با لوح فشرده آموزشی استاد فرهاد فلاح‌پور تمرین می‌کنم، لحن و صوت ایشان در صفحات ۱۷۵ و ۱۶۲ و ۱۳۱ و ۱۹۶ و… قرآن کریم برایم دلنشین است، به این چند صفحه مصحف کریم علاقه بیشتری دارم و آیات این چند صفحه برایم جذاب هستند.

وی در خصوص تأثیر ارتباط مربی و قرآن‌آموز بیان کرد: نوع برخورد استاد در کلاس یکی از مهمترین مؤلفه‌ها در ایجاد انگیزه برای فراگیری درس و ادامه مسیر آموختن است و استاد با هدف ایجاد یک فضای رقابتی دوستانه و اهدای جایزه به نفر برگزیده هر کلاس، زمان آموزش را بسیار جذاب و هر کلاس را آن‌قدر خاطره‌انگیز می‌کند که همیشه برای کلاس بعدی لحظه‌شماری می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا