بیوگرافی

بیوگرافی ندا سپانلو مجری و همسرش مجری برنامه پایش +عکس و سوابق

بیوگرافی ندا سپانلو و همسرش

ندا سپانلو، تهیه‌کننده برنامه «روز از نو» برای بسیاری از مخاطبان چهره‌ای آشناست. وی فعالیتش را از سال ۷۷ در معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما شروع کرده و پس از آن در رادیو به تولید برنامه‌هایی همچون کنکاش و زیر ذره‌بین پرداخته است.

سپانلو در همین حین در تلویزیون هم فعالیت داشته و برنامه‌های مختلفی از جمله اقتصاد روز، بدون حاشیه، تجارت جهانی ایرانیان، صبح عالی بخیر، راهبرد اقتصادی، جهش و… را تولید یا اجرا کرده است. وی از چهاردهم فروردین سال ۱۳۸۹ تهیه برنامه روز از نو را به عهده دارد.

بیوگرافی ندا سپانلو و همسرش مجری برنامه پایش +عکس و سوابق

مجری برنامه پایش

ندا سپانلو میزبانی فصل جدید پایش را برعهده داد. او پیش از این تولید و اجرای برنامه‌هایی همچون «اقتصاد روز»، «بدون حاشیه»، «تجارت جهانی ایرانیان»، «صبح عالی بخیر»، «راهبرد اقتصادی» و «جهش» را در کارنامه دارد.

پایش کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه اول سیما است که در فصل جدید به تهیه‌کنندگی ایمان علی‌محمدی و سردبیری سیدمهدی موسوی در روز‌های یکشنبه‌ و سه‌شنبه هر هفته ساعت ۲۰ از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

بیوگرافی ندا سپانلو و همسرش مجری برنامه پایش +عکس و سوابق

در مورد این‌که برنامه‌های صبحگاهی شبکه‌های مختلف یکنواخت و تکراری هستند، نمی‌توانم اظهار نظر کنم، به دلیل این‌که خودم در همان محدوده زمانی سر برنامه و داخل استودیو هستم، اما از دوستان یا همکارانم شنیده‌ام که مثلا برنامه صبح فلان شبکه، عین فلان آیتم شما را امروز پخش می‌کرد یا مثلا همان کارشناس شما را آورده بود.

بخشی از این مساله به نظر من اجتناب‌ناپذیر است چون مناسبت‌های تقویمی در دستور کار برنامه‌های بامدادی همه شبکه‌هاست و برای پرداختن به مناسبت‌ها از زاویه‌ای خلاقانه و مبتکرانه، نیاز به فکر بیشتر، زمان بیشتر و گاهی امکانات گسترده‌تری است که معمولا بسیاری از اینها در اختیار برنامه‌ساز نیست.

بیوگرافی ندا سپانلو و همسرش مجری برنامه پایش +عکس و سوابق

اما در مورد این‌که چطور می‌توان این مشکل را حل کرد، به نظر من رویکرد جدید معاونت سیما و مرزبندی موضوعات و محتوای هر شبکه براساس تعریف مشخص شده برای آن شبکه، در صورتی که به درستی و کارشناسانه اجرا شود، می‌تواند راه‌حل موثری برای جلوگیری از تکراری و یکنواخت شدن برنامه‌ها باشد. در این صورت به یک موضوع واحد می‌توان از زوایای مختلف پرداخت و اسیر تکرار و کپی‌کاری هم نشد. اهتمام بر حفظ مرز‌های تعریف شده برای شبکه ۲ که شبکه کودک، نوجوان و خانواده نامگذاری شده، در سال جاری تکلیف برنامه‌ای مثل روز از نو را در پرداختن به بسیاری از موضوعات روشن کرده و در دعوت از مهمانان و تهیه گزارش‌ها، از سردرگمی درآورده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا