بیوگرافی

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

بیوگرافی پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام نیز در هشتگرد استان البرز بزرگ شد. چندین سال پیش پدر از دنیا رفت و با مدر خود زندگی می کند. آقای رحیمی قبل از ورود به دانشگاه اصول تئاتر را در گروه تئاتر مهرداد کوروش آموخت و کارگردانی را در دانشگاه انتخاب نمود.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

شروع بازیگری

شروع کار هنری پوریا رحیمی سام به دوران قبل از دانشگاهش باز می گردد . تئاتر از دوران دبیرستان فرا گرفت و کارگردانی را به صورت دانشجویی فرا گرفت.

او تئاتر را بسیار ارزشمند می داند و در سال های اخیر در نمایش هایی مثل پینوکیا کار شهره سلطانی و در کنار محمد نادری و محمد صادق ملک در نقش روباه مکار به ایفای نقش پرداخت .

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

در نمایش رئالیستی و موفق آخرین نامه مهرداد کوروش نیا حضور موثری داشته که موفق به جلب نظر بسیاری از افراد در حوزه هنر و تئاتر شده است.

اولین فعالیت او در قالب یک بازیگر مربوط به سال 91 در فیلمی از آیدا پناهنده به نام جنوب شرقی بود .

سوابق

رحیمی فعالیت حرفه ای خود را در سینما از سال 1391 با فیلم از جنوب شرق به صورت رسمی آغاز کرد و با بازی در نقش کاوه در فیلم احتمال باران اسیدی به شهرت رسید.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و مادرش + فرزندان و عکس

از مهم‌ترین آثار پوریا رحیمی‌سام می‌توان به بازیگری در فیلم چهارراه استانبول، فیلم ناهید و فیلم کوپال اشاره کرد.

پوریا رحیمی‌سام نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1393 در فیلم احتمال باران اسیدی به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم چهارراه استانبول، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای پوریا رحیمی‌سام محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون شمس لنگرودی، حبیب پورسیفی، ارسلان عبدالهی و عیسی حسینی را تجربه کرد.

بد نیست بدانید پوریا رحیمی سام از بازیگران سرشناس تئاتر است که تجربه کارگردانی حرفه ای را دارد و اکنون در تلویزیون به تدریس می پردازد.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

الگوی بازیگری رحیمی سام حسن معجونی است و به نظر او دیدن او روی صحنه هم به عنوان بازیگر و هم در مقام کارگردان باعث خوشحالی است. البته در کنار حسن معجونی به عنوان بازیگر بازی کرد. پوریا رحیمی سام با اولین بازی در فیلمی درباره احتمال باران اسیدی شناخته می شود که البته این روزها علاوه بر فیلم، روی صحنه هم کار می کند.

کارگردانی در تئاتر

پوریا رحیمی سام در سال های اخیر در نمایش هایی مثل پینوکیا اثر شهره سلطانی و در کنار محمد نادری و محمد صادق ملک در نقش روباه مکار به ایفای نقش پرداخت و در نمایش رئالیستی و موفق آخرین نامه مهرداد کوروش نیا حضور موثرش را نشان داد و در کارهای دیگری مثل مندریک و نمایش نامه خوانی به مناسبت ورود اشکان نیز حضور داشته است. او در چند اجرای نمایش موزیکال ده سال تنهایی به کارگردانی اشکان خطیبی هم حضور موفقی در سال قبل داشت. پوریا رحیمی سام جدا از بازیگری و کارگردانی دستی هم در آموزش دارد و در برنامه فیلم کوتاه شبکه مستند در بخش آموزشش حضور داشته است. او دو سال قبل نمایش سین گاف که یک نمایش رئالیستی و نوشته کیمیا کاظمی بود را در پلاتو اجرا تئاتر شهر به روی صحنه برد.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

پوریا رحیمی سام در گفتوگو با ایران تئاتر در باره قعالیت های جدید تئاتریش گفت: در یک سال اخیر به واسطه حضور در سریال نجوا نتوانستم در تئاتر حضور جدی داشته باشم؛ اما امسال به طور حتم نمایش برادری را روی صحنه اجرا می کنم. متن این نمایش را محمد کوروش نیا نوشته است و مشغول مذاکره با چند سالن خصوصی و دولتی هستم تا بتوانم نوبت اجرا را در بهمن و یا اسفند ماه بگیرم.

رحیمی سام در باره مضمون نمایش برادری گفت: اثر یک کار رئال اجتماعی است و داستان نمایش درباره دو برادر است و برادر بزرگتر روی زندگی برادر کوچکتر مسلط است و روی کوچکترین شئونات زندگی او استیلا دارد. تداوم چنین روندی باعث از هم گسیختگی روانی برادر کوچکتر و بروز اتفاقاتی می شود.

این کارگردان درباره بازیش در این نمایش عنوان کرد: من در این نمایش نقش برادر کوچکتر را بازی می کنم؛ البته چند سال قبل تر این نمایش در جشنواره تئاتر استانی و منطقه ای هم حضور داشت و جوایز متعددی برایم به همراه آورد.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

رحیمی سام در باره بازیگران و عوامل نمایش تصریح کرد: فرانک کلانتر، مهدی صباغی و شیرین اسماعیلی در این نمایش بازی دارند.

وی در باره حضور مجدش در بازتولید جدید نمایش ده سال تنهایی افزود: طبق صحبت هایی که با اشکان خطیبی داشتم قرار است دوباره این نمایش در اسفند ماه بازتولید شود.

بیوگرافی شیما ملایی بازیگر و همسرش ارسطو مفاخری +عکس

بیوگرافی مونا شناس و عکس های جدید و جنجالی

وی در بخش دیگر صحبت هایش تاکید کرد: همیشه تئاتر برایم جایگاه مهمی داشته است و البته نمی خواهم حرف‌های کلیشه ای و تکراری درباره اهمیت بازیگری تئاتر بیان کنم. هنوز در صحنه تئاتر مشغول آموختن و تربیت شدن هستم. این چند ساله که در سینما فعالیت می کنم با رجوع به آموخته های تئاتریم کارم را ادامه می دهم. در تئاتر به خصوص کار کردن با جوان های با انگیزه و مستعد به عنوان یک دغدغه جدی برایم مطرح است. پدیده بازیگری برای من موقعیتی است که به صورت مستمر در طول زمان خودم را ملزم به آموختن نکات جدید می دانم و ا ین آموختن ها در حوزه مسائل تئوریک و تکنیکی قابل باز تعریف است. هر زمان احساس کنم که خودم را بی نیاز از آموختن می دانم، بازیگری برایم می میرد و جذابیتی نخواهد داشت.

بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر و همسرش + فرزندان و عکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا