بیوگرافی

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

بیوگرافی گلریز قهرمان

گلریز قهرمان متولد 1359 در تربت حیدریه مشهد نماینده پارلمان و مجلس نیوزلند میباشد که در ژنویه 2024  استعفا داد او 7 سال عضو پارلمان نیوزلند بود و از سن 9 سالگی به همراه خانواده اش به کشور مهاجرت کردند.

گلریز قهرمانی به هیچ دین و مذهبی اعتقاد ندارد و خدا را هم نمیپرستد!!!

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

گلریز قهرمان کیست

گلریز قهرمان متولد ۱۹۸۱ در مشهد نماینده ایرانی مجلس نیوزلند می باشد .وی به عنوان یک سیاستمدار در کشور نیوزیلند فعالیت می کند و عضو پارلمان در مجلس نمایندگان برای حزب سبز است.

گلریز قهرمان بانو 42 ساله، سال 2017 در شش اکتبر به عنوان نماینده حزب سبز به پارلمان نیوزیلند راه یافت. او دانش آموخته آکسفورد و تجربه کاری به‌عنوان وکیل در سازمان ملل را دارد.

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

قهرمان مدتی در آفریقا زندگی کرده و در آنجا بر روی پرونده رهبران کامبوج در زمان زمامداریشان کار کرده است. او در سال ۲۰۱۲ به کشورش نیوزیلند بازگشت. گلریز قهرمان در نیوزیلند به‌صورت داوطلبانه در زمینه حقوق کودکان کار کرده است. بخشی از فعالیت‌های اخیر او نیز بر حقوق افراد ناتوان متمرکز بوده است.

سوابق

در زندگی‌نامه او در سایت حزب سبز نیوزیلند آمده که وی دانش آموخته آکسفورد است و تجربه کاری به‌عنوان وکیل در سازمان ملل را داراست. در نیوزیلند بر تقویت حقوق بشر و پاسخگو ساختن دولت در این زمینه کار کرده است. او نیز مدتی در آفریقا کار و زندگی کرده است.

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

وی همچنین بر روی پرونده رهبران کامبوج در زمان زمامداریشان کار کرده است. در نیوزیلند نیز وی به‌صورت داوطلبانه در زمینه حقوق کودکان کار کرده است. بخشی از فعالیت‌های اخیر او نیز بر حقوق افراد ناتوان متمرکز بوده است.

همچنین ببینید:

بیوگرافی پیشرو دیزه‌ یی (پیشه‌رو دیزه‌یی) کیست

بیوگرافی آناهیتا قاضی بیات

گلریز قهرمان اولین لحظه ی ورودش به نیوزلند را اینگونه توصیف می‌کند:

وقتی همراه پدر و مادرش از پله‌های فرودگاه اوکلند پائین آمدند، مأمور مهاجرت نیوزلند با خوشرویی از آنان استقبال کرد و پرسید که آیا غذا میل کرده اند یا نه؟

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

ورود گلریز قهرمان به نماینده مجلس نیوزلند

گلریز قهرمان حقوقدان با‌تجربه در اخرین مصاحبه‌اش با رسانه‌های نیوزیلند از زیست خودش گفت:
با وجود فقر خانواده‌اش در محله‌ای بزرگ شد که آزادی انتخاب داشت و خصوصا اینکه کاملا در یک محیط باز و چندملیتی بزرگ شده است. وی اعلام کرده است، معتقد است این موضوع به او این فرصت را داده است تا نگاه درستی به محیط اطرافش داشته باشد.

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

گلریز قهرمان می گوید
نیوزیلند آرمانی او کشوری است که نسلهای مهاجر نقش مهمی در تعیین سرنوشت آن دارند. آرمانی که به گفته خانم قهرمان راه درازی برای دستیابی به آن درپیش است.

سرقت از فروشگاه

“گلریز قهرمان” نماینده حزب سبز نیوزلند بعد از استعفا در پی اتهام سرقت از دو فروشگاه لباس گران قیمت گفت “مسئولیت کامل” اقدامات خود را بر عهده می گیرد.

قهرمان در اولین اظهارنظر عمومی خود از زمان مطرح شدن این اتهامات گفت: “برای من واضح است سلامت روانی من به شدت تحت تأثیر استرس های مربوط به کارم قرار گرفته بود. این باعث شد من به شیوه‌هایی رفتار کنم که کاملاً خارج از شخصیت ام است. من سعی نمی کنم اعمالم را توجیه کنم اما می خواهم آنها را توضیح دهم”.

او ادامه داد “مردم باید به درستی از نمایندگان منتخب خود انتظار بالاترین استانداردهای رفتاری را داشته باشند. من از این استانداردها کوتاه آمدم؛ متاسفم.”
قهرمان گفت اکنون “بر بهبودی خود تمرکز و راه های دیگری برای تلاش برای تغییر مثبت در جهان پیدا خواهد کرد”.

بیوگرافی گلریز قهرمان کیست نماینده مجلس نیوزلند که دزدی کرد +عکس

اتهامات دزدی به این نماینده پارلمان نیوزیلند برای اولین بار چند روز قبل توسط رسانه Newstalk ZB Plus منتشر شد. این رسانه گزارش داد گلریز در ایام جشن کریسمس  به دزدی از فروشگاه های برند و لوکس “اسکاتیز بوتیک” در حومه شهر اوکلند متهم شده است.
پلیس تأیید کرد در حال بررسی اتهام است اما نتوانسته هویت فردی را تأیید کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا