بیوگرافی

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی کار کشورمان می‌باشد، که در تاریخ ۱۶ دی ماه سال ۱۳۷۶ در یک روستا به نام دارکلا در شهر آمل دیده به جهان گشوده است و اکنون ۲۵ ساله می‌باشد.

ایشان مدال هایی از جمله :
مدال طلای جوانان آسیا در سال ۲۰۱۸، مدال طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۸، مدال طلای زیر ۲۳ سال آسیا در سال ۲۰۱۹، مدال طلای جهانی در سال ۲۰۱۹، مدال طلای ۲۰۲۰ آسیا، مدال طلای المپیک ۲۰۲۱ و همچنین مدال طلای آسیا ۲۰۲۳ را در پرونده ورزشی خود به ثبت رسانیده است و یکی از چهره‌های کشتی کشور ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم به حساب می‌آید.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

محمد هادی ساروی در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی از دانشگاه سما آیت الله آملی دریافت کرده است.

بیوگرافی کامل محمد هادی ساروی

آقای ساروی یکی از کشتی‌گیرهای فرنگی کار کشور ایران می‌باشد، که مدت‌ها در تیم ملی ایران مشغول به کار است.

این چهره ورزشی تا به حال افتخارهای بسیاری در پرونده ورزشی خود به ثبت رسانیده است.

او در تاریخ ۱۶ دی ماه سال ۱۳۷۶ در یک روستا به نام دارکلا در شهر آمل دیده به جهان گشوده است و ۲۵ ساله و در وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت می‌کند.

قد این ورزشکار ١/٨٧ سانتی‌متر است.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

نخستین مدال طلا

محمد هادی ساروی نخستین مدالش را در سال ۲۰۱۸ در رقابت‌های آسیایی که در دهلی نو ،هندوستان برپا گردید، کسب کرد و موفق شد اولین مدال طلاییش را به ارمغان آورد .

در دور نخست و دور دوم رقیب ژاپنی را با ضربه فنی شکست داد و در فینال هم نماینده کشور چین را پیروز شد و مدال طلا را به گردن آویخت.
وی در سال ۲۰۱۸ موفق شد در رقابت‌های قهرمانی جوانان دنیا مدال طلا را کسب کند.

طلای جوانان جهان

محمد هادی ساروی در این رقابت‌ها رقیبان قدر گرجستانی و بلاروسی را پیروز شد و در فینال بر رقیب سوئیسی با امتیاز ۵ برصفر غلبه کرد، تا قهرمانی جوانان دنیا را به نام خود ثبت کند.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا موفق شد مدال طلا را کسب کند.
رقابت‌هایی که در سال ۲۰۱۹ در کشور مغولستان برپا می‌شد و با امتیاز ۱۱ بر صفر رقیب قزاقستانی را پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

محمد هادی ساروی در رقابت‌های قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان موفق شد، مدال برنز را به دست آورد.

مدال برنز المپیک ۲۰۲۰

می‌توان از شاخص‌ترین مدالی که تاکنون کسب کرده است به مدال المپیک توکیو نیز اشاره کرد، که موفق شد رقیب فنلاندی را در فینال با امتیاز ۹ بر ۲ پیروز شود و مدال برنز را به دست آورد.

محمد هادی ساروی فرنگی کار المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی کشور ایران از انگیزه بالای خود برای به دست آوردن مدال المپیک صحبت کرد.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

محمد هادی ساروی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک توکیو در مصاحبه با روابط عمومی فدراسیون کشتی افزود :

حاضر شدنم در اردوهای تیم ملی کمک خیلی زیادی به من نمود، تا بتوانم از نظر فنی و جسمانی به وضعیت خوبی دست پیدا کنم.

همچنین ببینید:

بیوگرافی امین میرزازاده کشتی گیر و همسر و خانواده +سوابق

بیوگرافی کامران قاسم پور کشتی گیر از روستا تا تیم ملی + اینستاگرام

بیوگرافی علی سوادکوهی کشتی گیر و همسرش و خانواده +عکس و سوابق

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر از قهر با ایران و تغییر تابعیت +عکس

ایشان در ادامه گفت: بعد از اینکه تمرین‌ها و مسابقه‌های کشتی به خاطر بیماری کرونا به مدت ۷ ماه تعطیل بود، از نظر جسمانی و فنی کم آوردیم، ولی در ادامه با فکر هایی که از طرف فدراسیون کشتی صورت گرفته شد، موفق شدیم ۱۲ مرحله اردوی خیلی خوبی را زیر نظارت کادر فنی با تجارب برپا نماییم، تا به یک آمادگی خوب دست پیدا کنیم.

کسب مدال طلای جهانی ۲۰۲۱

محمد هادی ساروی با به دست آوردن طلای اسلو ۲۰۲۱ به انتظار هفت سال کشتی فرنگی ایران پایان داد.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

محمدهادی ساروی کشتی‌گیر دسته ۹۷ کیلوگرم کشورمان پس از مدال برنزی که دو ماه قبل در توکیو دریافت کرد به اسنوا رفت تا طلای وزن خود را کسب کند.
ایشان روز قبل برای فینالیست شدن هیچ مشکلی نداشت و بسیار قدرتمند با برد سه رقیبانش رقیب زوکه برای به دست آوردن طلای قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ شد.

طلای رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۳

محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی کار، مدال طلای وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی کشور ایران را در رقابت‌های آسیایی به دست آورد. این هفتمین طلای کاروان ایران در هانگژو به حساب می‌آمد.

رقابت های اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در رقابت‌های هانگژو امروز «پنجشنبه» در مجموعه ورزشی لین آن اسپورت هانگژو برپا گردید.

بیوگرفی محمد هادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی از روستا تا تیم ملی +عکس

در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی‌گیر ایرانی در دور نخست با امتیاز ۶ بر ۳ رقیب خود رستم اساکولوف از ازبکستان را شکست داد. او در دور دوم با امتیاز سه بر یک آزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان را ضربه فنی کرد و به مرحله نیمه پایانی راه یافت. ایشان در این رقابت با امتیاز ۸ بر صفر رقیبش اسلام اومایف از قزاقستان را پیروز شد و راهی فینال شد.

محمد هادی ساروی در مسابقات فینال رقیب خود از چین را ۵ بر ۱ پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا