خبر جدید

تعطیلی مدارس دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد به علت آلودگی هوا

وضعیت تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 27 آذر 1402  تهران و  کرج ، شیراز ، خوزستان ، اهواز ، سمنان ، اصفهان ، مشهد، تبریز ، قم ، اراک ، قزوین و زنجان از مهم‌ترین اخبار این روزهای آلودگی هوا می‌باشد و دانش آموزان می‌خواهند بدانند که آیا فردا مدارس تعطیل خواهد بود یا خیر

تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ مشخص شد

🔻مدارس اردبیل تعطیل شد

رییس روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دلیل برودت هوا و بارش برف در شهر اردبیل فعالیت های آموزشی دوره های پیش دبستانی و ابتدایی شهری و روستایی در نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

همچنین کلیه مدارس استثنایی به صورت غیر حضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

🔻مدارس اصفهان تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان: باتوجه به تغییر سطح هشدار زرد هواشناسی به هشدار نارنجی و اعلام هواشناسی مبنی بر قرار گرفتن شاخص آلاینده‌ها در وضعیت ناسالم برای عموم، فردا تمامی مقاطع تحصیلی شهر اصفهان، شهرستان لنجان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین شهر، برخوار و مبارکه به صورت غیرحضوری خواهد بود.

فردا مدارس ابتدایی تهران تعطیل شد

🔹 معاون استاندار تهران: کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی استان تهران به غير از فیروزکوه و بخش رودبارقصران در دو نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه ۲۷ آذرماه غیرحضوری شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: فردا دوشنبه ۲۷ آذر ماه مدارس استان اصفهان دایر است.

🔻مدارس کرج امروز تعطیل شد

مدارس ابتدایی البرز امروز ۲۷ آذر، غیرحضوری شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز ۲۷ آذرماه مهدهای کودک و پیش دبستانی تعطیل و آموزش در مقطع دبستان به غیر از شهرستان طالقان بصورت مجازی خواهد بود.

با توجه به شاخص آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور از جمله تهران و اصفهان و اهواز و کرج و شهریار دانش آموزان نگران وضعیت سلامتی خود هستند حالا خبر رسید که فردا هیچ کدام از مدارس شهرهای کشور تعطیل نبوده و همه مدارس باز می‌باشند.

بنابراین دانش‌آموزان باید فردا به مدرسه بروند و چشم انتظار تعطیلی مدارس نباشند در این صفحه در صورتی که خبری در این باره منتشر شد درج می‌گردد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (مناطق اصفهانو تهران) شاخص هوای این کلان‌شهر امشب در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه  با شاخص 185 AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی، سامانه پایداری جو از امروز شنبه ۲۵ آذر تا روز دوشنبه موجب پایداری هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده‌هایِ جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

منطقه اثر این سامانه امروز شنبه در تهران، کرج، اصفهان، اراک و اهواز، روز یک‌شنبه در تهران، کرج، اصفهان، اراک، اهواز و سمنان و روز دوشنبه اصفهان، اهواز و مشهد خواهد بود.

اثر مخاطره این سامانه افزایشِ غلظت آلاینده‌ها، افزایشِ شاخص‌ِ آلودگیِ هوا در حد ناسالم برای گروه‌هایِ حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا