خبرهای ایران

خبر جدید تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 20 آذر 1402 به علت الودگی هوا

خبر جدید تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 20 آذر 1402 تهران ، البرز ، کرج ، اصفهان ، مشهد ، قم ، قزوین ، تبریز ، اراک و سمنان به علت الودگی هوا را در اینجا بخوانید.

خبر جدید تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 20 آذر

با توجه به آلودگی هوا در تهران و البرز و کرج و اصفهان و سایر کلانشهرهای کشور خانواده های دانش اموزان انتظار دارند که مدارس کشور فردا تعطیل اعلام شود اما خبری از تعطیلی مدارس نیست و فردا مدارس همه شهرهای کشور باز بوده و تعطیل نمیباشد.

خبر جدید تعطیلی مدارس فردا یکشنبه 19 آذر 1402 به علت الودگی هوا

در صورت دریافت خبر درباره تعطیلی مدارس در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی در روز سه‌شنبه و تشدید آن در روز چهارشنبه 22 آذرماه خبر داد.

کارشناس هواشناسی راجع به پیش‌بینی وضع آب‌وهوای امروز شنبه 18 آذرماه اظهار کرد: در مناطقی از غرب و شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و هم در قزوین و البرز بارش باران و رعد و برق و وزش باد را داریم که بارش می‌تواند در ارتفاعات به‌شکل برف باشد.

وی افزود: فردا یکشنبه در اغلب نقاط کشور جوی آرام برقرار است، اما در روز دوشنبه در گیلان، شرق مازندران و مناطقی از شمال غرب بارندگی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه از روز سه‌شنبه سامانه بارشی وارد کشور می‌شود گفت: طی آن روز در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز، همچنین استان‌های تهران و البرز و قزوین و غرب سواحل دریای خزر بارندگی پیش‌بینی شده است که در ارتفاعات به‌صورت برف پدیدار می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی روز شنبه همزمان با هشتاد و پنجمین شنبه امید و افتخار در آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها در منطقه ۲۲ تهران، ضمن تقدیر از تلاش و همت دولت و بویژه رییس جمهور برای برقی سازی ناوگان حمل ونقل کشور از کانون تهران، اظهار کرد: وزیران صمت، نیرو، نفت، اقتصاد، رییس بانک مرکزی و سایر اعضای هیئت دولت همتی ویژه برای این کار بزرگ و به ظاهر نشدنی به کار گرفته‌اند که قابل تقدیر است و مدیریت شهری نیز جدا از این خدمتگزاران نیست و تلاش خود را در این مسیر انجام می‌دهد.

شاخص الودگی هوای تهران و کرج چند است؟

به گزارش ایرنا، آلودگی هوا، بیش از یک هفته است که میهمان ناخوانده تهرانی‌هاست و این روند در روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه نیز ادامه دارد و کیفیت هوا اکنون در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است.

اگر چه میزان آلودگی هوا در برخی از نقاط آلوده تهران بهبود یافته ولی پنج نقطه از جمله پیروزی منطقه (۱۳)، شادآباد منطقه (۱۸)، میدان فتح منطقه (۹)، و همچنین شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه) قرار دارد.

در این شرایط باز هم به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکرده و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۹۷ (قابل قبول) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۸۰ روز هوای قابل قبول، ۶۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا