خبر جدید

جزئیات تعطیلی مدارس شنبه و یکشنبه 19 و 20 آذر 1401 به علت آلودگی هوا

خبر جدید تعطیلی مدارس فردا شنبه 19 آذر 1401 به علت آلودگی هوا +اسامی شهرها

آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای ایران باعث شد که سلامتی مردم به خطر بیافتد فردا شنبه 19 آذر 1401 از آلودگی بسیار زیادی برخوردار خواهد بود و دانش اموزان را نگران است که آیا مدارس تعطیل میشود یا خیر.

جزئیات تعطیلی مدارس فردا شنبه 19 آذر 1401

شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران و البرز به جز دماوند و فیروزکوه، مهد‌های کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل و تمام مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری و به‌صورت مجازی دایر است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت هر سال بیش از 4 میلیون نفر به دلیل آلودگی هوا می میرند. آلاینده ها می توانند به عمق ریه ها، قلب و جریان خون نفوذ کنند، جایی که باعث بیماری و سرطان می شوند.

آلودی هوا معضل جهانی است

برآوردهای جهانی مانند این فرض می‌کنند که این ذرات در سراسر جهان یکسان هستند.

شواهد نشان می دهد که تفاوت های جغرافیایی در واکنش های بهداشتی به آلودگی هوا افزایش می یابد شهرهای صنعتی به شدت آلوده هستند و جان افراد زیادی به خطر میافتد خطرات نسبی برای ساکنان شهرها ی بزرگ بیشتر است.

«آلودگی هوا و سلامت جمعیت» یکی از مهم ترین مسائل زیست محیطی و بهداشت عمومی است. توسعه اقتصادی، شهرنشینی، مصرف انرژی، حمل و نقل/موتورسازی، و رشد سریع جمعیت از عوامل اصلی آلودگی هوا در شهرهای بزرگ، به ویژه در کلان شهرها هستند.

میزان آلودگی هوا در کشورهای توسعه یافته در دهه های اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته است. با این حال، در کشورهای در حال توسعه و در کشورهای در حال گذار، سطوح آلودگی هوا هنوز در سطوح نسبتاً بالایی است، اگرچه سطوح به تدریج کاهش یافته یا در طول توسعه سریع اقتصادی ثابت مانده است. در سال‌های اخیر، صدها مطالعه اپیدمیولوژیک ظاهر شده‌اند که اثرات نامطلوب بهداشتی مرتبط با قرار گرفتن در معرض کوتاه‌مدت و بلندمدت با آلاینده‌های هوا را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا