بیوگرافی

سمیرا سبزیان کیست بیوگرافی +ماجرای اعدام و قصاص

سمیرا سبزیان کیست

سمیرا سبزیان در سن ۱۹ سالگی با همکاری خواهر ۱۴ ساله‌اش و به کمک یک مرد دیگر، شوهر خود را به قتل رساند. راز این ماجرا خیلی زود برملا شد و هر سه متهم دستگیر شدند.

روند قضایی پرونده سمیرا سبزیان بسیار طولانی بود، اما در نهایت برای او حکم قصاص صادر شد که پس از گذشت چند سال و با پافشاری خانواده قربانی برای اجرای حکم، سمیرا سبزیان امروز ۲۹ آذر ۱۴۰۲ قصاص شد.

سمیرا سبزیان کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام

علت قصاص سمیرا سبزیان

ماجرای سمیرا سبزیان با کشیدن نقشه برای قتل همسرش و کشتن او شروع و با حکم اعدام تمام شد. حکم او پس از طی روند طولانی پرونده امروز اجرا شد.

سمیرا سبزیان چرا همسرش را کشت ؟

پاسخ دقیقی برای سوال سمیرا سبزیان چرا شوهرش را کشت ؟ وجود ندارد، اما می‌توان آن را به کودک همسری، ازدواج در سن پایین، عدم تفاهم، مشکلات مربوط به کنترل خشم یا مسائل دیگری که از آن‌ها بی‌اطلاعیم ربط داد.

گروه هکری گنجشک درنده کیست ؟
توران مهرزاد دوبلور کیست ؟

اطلاعیه دادگستری کل استان تهران در خصوص اجرای حکم «سمیرا سبزیان»

وابط عمومی دادگستری کل استان تهران در پی اجرای حکم قصاص نفس محکوم «سمیرا سبزیان» اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

در پی خبرسازی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های رسانه‌های معاند در خصوص محکوم‌علیها «سمیرا سبزیان» اعلام می‌شود، نام‌برده به جهت ارتکاب قتل عمد همسر خویش از طریق خوراندن «لیدوکائین» به جای نوشیدنی با صدور قرار مناسب بازداشت شد و در ادامه پس از انجام تحقیقات فنی-قضایی ارتکاب بزه قتل عمد از سوی نامبرد محرز و پس از طی فرایندهای قانونی و قضاییه لازم در دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام قتل عمد، به قصاص نفس محکوم شد.

پس از طی تشریفات قانونی و قطعیت حکم صادره، اقدامات لازم جهت اخذ رضایت از اولیای دم در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا جلسات متعددی به‌منظور مصالحه با حضور مسوولان قضاییه از جمله دادستان شهرستان ملارد برگزار شد و اجرای حکم به جهت تلاش برای اخذ رضایت اولیای دم به تعویق افتاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا