خبر حوادث

علت و دلیل حادثه و آتش سوزی دانشگاه صنعتی اصفهان چیست و هویت جان‌باخته

اعلام علت و دلیل انفجار و آتش سوزی دانشکده صنعتی اصفهان و همچنین اعلام هویت شخصی که در آتش سوزی جان خود را از دست داده است.

علت و دلیل حادثه و آتش سوزی دانشگاه صنعتی اصفهان و هویت جان‌باخته

علت آتش سوزی دانشگاه صنعتی اصفهان

رئیس دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن اعلام کردن هویت شخص فوت شده در حادثه آتش سوزی در دانشگاه اصفهان می گوید بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که سهل انگاری متوفی باعث بروز این اتفاق شده است.
طبق گزارشات رسیده شده از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان در شامگاه روز شنبه به نقل قول از علی اصغر انصافی شخصی که در این حادثه آتش سوزی جانش را از دست داده است حسین مرادی نیروی خدمت امریه دانشکده شیمی و اهل ملایر از استان همدان بوده است.

علت و دلیل حادثه و آتش سوزی دانشگاه صنعتی اصفهان و هویت جان‌باخته
ایشان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ می گوید آتش سوزی در آزمایشگاه شیمی معدنی در دانشکده شیمی که در طبقه سوم این دانشکده می باشد رخ داده است.آقای انصافی در ادامه صحبت های شان می گوید که آزمایشگاه های تحقیقاتی تا ساعت ۲۲ در اختیار دانشجویان و محققان قرار می گیرد او ادامه می‌دهد که بررسی‌های اولیه نشان داده است که سهل انگاری متوفی باعث به وجود آمدن این حادثه شده است.

پیشنهاد میکنیم ببینید :

فیلم آتش زدن مسجد ابوذر توسط آشوبگران در دلاوران

فیلم وحشتناک خودسوزی در قرچک!

همچنین به گفته هایشان اضافه می کنند که در بررسی‌های اولیه نشان داده شده که در نتیجه یک واکنش شیمیایی در ابتدا آتش سوزی اتفاق افتاده و بعد از آن آتش باعث انفجار شده است ست اما هنوز علت دقیق انفجار در دست بررسی و تحقیق می باشد.

رئیس دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان در ادامه گفتگو میکند انفجار بعد از آتش سوزی باعث خراب شدن دیوار و سقف آزمایشگاه شده اما آتش به بخش‌های دیگر منتقل نشده است.آقای انصافی با اشاره کردن به اینکه تاکنون به غیر از چند آتش سوزی کوره که تلفات و خسارتی نداشته عنوان می کند تاکنون چنین اتفاقی در این دانشکده رخ نداده است.

با توجه به اتفاقات رخ داده ایشان خاطرنشان می‌کند که این اتفاقات به خاطر بی احتیاطی و یا عدم کارکرد ناگهانی وسایل آزمایشگاه رخ می دهد که قابل پیش بینی نمی باشند.شنبه ۱۹ آذرماه به خاطر اتفاق افتادن آتش‌سوزی در دانشکده شیمی در دانشگاه صنعتی اصفهان یک نفر جان خود را از دست می دهد و شخص دیگری نیز مصدوم شده است.

آتش سوزی در ساعت ۱۹ و ۳۸ دقیقه رخ داده است و دوازده تیم از آتش نشانی اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، اورژانس و هلال احمر به محل آتش سوزی اعزام شده بودند که با تلاش نیروهای امدادی آتش خاموش شد.این دانشگاه با حدود ۱۰ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیئت علمی در شمال اصفهان واقع شده است و یکی از دانشگاه های معتبر و برتر کشور میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا