بیوگرافی

فخرالسادات معینی کیست و چرا دستگیر شد +بیوگرافی

فخرالسادات معینی کیست

فخرالسادات معینی و رضا بهروزی ایرانی های دو تابعیتی بوده که در امریکا زندگی میکنند و تابعیت امریکایی دارند انها دو سال پیش به ایران امدند که توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند این افراد مدعی بودند که برای دیدار با خانواده هایشان به تهران امده اند اما وزارت اطلاعات ایران معتقد است که آنها به دلیل همکاری با دولت متخاصم و جاسوسی برای امریکا دستگیر شده است او در شهریور 1402 با چند زندانی امریکایی در ایران مبادله شد.

فخرالسادات معینی کیست و چرا دستگیر شد +بیوگرافی

بیوگرافی

فخرالسادات معینی حدودا 60 سال سن دارد و اصالتا ایرانی است اما تابعیت آمریکا دارد و در این کشور زندگی میکند.

او در سال 1399 به ایران امد اما بعد از گذشت چند روز توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و به زندان اوین منتقل گردید.

علت دستگیری

درباره دستگیری فخرالسادات معینی اطلاعات چندانی در رسانه ها منتشر نشده است و به نظر میرسد به دلیل همکاری با دولت امریکا و به جرم جاسوسی دستگیر شده اند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی فاطمه حمامی نقاش معلول کیست و همسرش

بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس

مبادله

فخرالسادات معینی به همراه 4 ایرانی امریکایی دیگر در اواخر شهریور 1402 با چند زندانی امریکایی در ایران مبادله شدند و آنها راهی امریکا شدند اینکه خانم فخرالسادات معینی چرا اینقدر برای امریکا مهم است مشخص نمیباشد.

فخرالسادات معینی کیست و چرا دستگیر شد +بیوگرافی

آمریکا و ایران ماه گذشته بر سر تبادل شماری از زندانی‌ها و آزادسازی ۶ میلیارد دلار از دارایی‌ های ایران در کره جنوبی به توافق رسیدند. رسانه‌ های کره جنوبی گزارش دادند که دارایی‌ هایی که در کره جنوبی مسدود شده بود در ماه آگوست برای مبادله و انتقال به ایران به بانک مرکزی سوئیس منتقل شد.

پیشتر وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «پارک جین» وزیر امور خارجه این کشور در گفتگوی تلفنی با «حسین امبرعبداللهیان»، همتای ایرانی خود تأکید کرده بود که تلاش‌ ها برای انتقال پول‌ های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی در جریان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا