بیوگرافی

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست بیوگرافی و علت فوت و درگذشت

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست بیوگرافی و علت فوت و درگذشت.فضل‌الله زرکوب و شاعر افغانستانی دار فانی را وداع گفت بیوگرافی و شعرهای او را در در ادامه مطالب ببینید.

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست بیوگرافی و علت فوت و درگذشت

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست

فضل الله زرکو ب یکی از شاعران اهل افغانستان درگذشت یکی از شاعران معروف و مشهور افغانستان بود که در دانمارک زندگی می کرده و در سن ۶۸ سالگی از دنیا میرود.او در سال ۱۳۳۳ در یک خانواده متولد میشود که دارای دو فرزند دانش و ادب بانان های فضل الله زرکوب و نورالله واثوق به مردم افغانستان معرفی کرده اند.

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست بیوگرافی و علت فوت و درگذشت
او از دوران کودکی در مجلس های ادبی حضور پیدا می‌کرد و با روزنامه اکاس اسلام در هرات همکاری می کرده است او در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کابل تا مقطع لیسانس تحصیلاتش را ادامه داده است و بعد از آن به خاطر شرایطی که در افغانستان موجود بوده به ایران مهاجرت می کند و در شهر مشهد به ادامه تحصیل آتش می‌پردازد.

پیشنهاد میکنیم ببینید :

محمدعلی شیرازی شاعر و ترانه سرا کیست علت درگذشت

 بهزاد غریب پور طراح گرافیک و نویسنده کیست علت درگذشت

پایان‌نامه کارشناسی ارشد خودش را با موضوع تحلیل اشعار مقاومت در افغانستان به پایان می رساند.او یکی از بنیانگذاران و فعالین انجمن اسلامی شاعران مهاجر افغانستانی در مشهد بوده است و در آنجا به آموزش سبک شناسی و عناصر شعر به شاعران جوان می پرداخته است.

فضل‌الله زرکوب شاعر افغانستانی کیست بیوگرافی و علت فوت و درگذشت
پودر ابتدای دهه هفتاد بعد از اگهانی پدرش به زادگاهش بر می گردد و چند سال بعد در آن شهر به فعالیت‌های ادبی و همچنین نویسندگی خودش ادامه می‌دهد اما سرانجام با تسلط حکومت طالبان در دوره اول به همراه خانواده خود مهاجرت می‌کند و در سال ۱۳۷۸ به دانمارک میرود.او از شاعران بود که در دو قالب نو و کلاسیک شعر می سرود مجموعه اشعار او با عنوان سنگ فلاخان که در سال ۱۳۸۸ توسط انتشارات عرفان منتشر شده است معروف می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا