معرفی فیلم و سریال

درباره فیلم مستند من میترا نیستم +داستان و بیوگرافی بازیگران و عوامل

مستند من میترا نیستم به کارگردانی محسن امانی و تهیه کنندگی مقداد اموری محصول سال 1402 است.

درباره فیلم مستند من میترا نیستم

مستند «من میترا نیستم» روایتی است از زندگی دختری نوجوان و انقلابی به نام زینب کمایی که در ابتدای دهه ۶۰ و در کوران تحرکات شوم سازمان منافقین‌، به دلیل فعالیت‌های مذهبی – سیاسی‌اش مورد خشم و کینه اعضای این گروه قرار می‌گیرد.

درباره فیلم مستند من میترا نیستم +داستان و بیوگرافی بازیگران و عوامل

لردخت: این مستند که در موسسه فرهنگی و هنری آسمان هفتم تهیه و تولید شده ، روایت خود را با نگاه بر مستندات ارائه شده در کتاب راز درخت کاج نوشته معصومه رامهرمزی پیش می برد.

خلاصه داستان

مستند من میترا نیستم روایتی است از زندگی دختری نوجوان و انقلابی به نام زینب کمایی که در ابتدای دهه 60 و در کوران تحرکات شوم سازمان منافقین ، به دلیل فعالیت های مذهبی – سیاسی اش مورد خشم و کینه اعضای این گروه قرار می گیرد.

اولین شب فروردین ماه سال 1361 بود. چند ساعتی از نماز مغرب و عشا می گذشت اما او هنوز به خانه برنگشته بود. ساعتی قبل از اذان برای خواندن نماز جماعت به مسجد المهدی رفته بود. همیشه بلافاصله بعد از تمام شدن نماز به خانه برمی گشت. جست وجو در کوچه و خیابان فایده ای نداشت. او حالا آن چنان بی نشان شده بود که انگار هیچ وقت نبوده است؛ هیچ وقت ….

 

این اثر به کارگردانی محسن امانی و تهیه‌کنندگی مقداد اموری در مدت زمان ۳۸ دقیقه مخاطب را با این شخصیت کمتر شناخته شده از تاریخ انقلاب اسلامی آشنا می‌کند.

زمان پخش سریال گناه فرشته از فیلیمو

این مستند که در مؤسسه فرهنگی و هنری آسمان هفتم تهیه و تولید شده‌، روایت خود را با نگاه بر مستندات ارائه شده در کتاب «راز درخت کاج» نوشته معصومه رامهرمزی پیش می‌برد.

«اولین شب فروردین ماه سال ۱۳۶۱ بود. چند ساعتی از نماز مغرب و عشا می‌گذشت اما او هنوز به خانه برنگشته بود. ساعتی قبل از اذان برای خواندن نماز جماعت به مسجد المهدی رفته بود. همیشه بلافاصله بعد از تمام شدن نماز به خانه برمی‌گشت. جست‌وجو در کوچه و خیابان فایده‌ای نداشت. او حالا آن چنان بی‌نشان شده بود که انگار هیچ‌وقت نبوده است؛ هیچ‌وقت ….»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا