اخبار سینما

فیلم ویلای ساحلی رضا عطاران و پژمان جمشیدی رکورد فروش را زد +جزئیات

فیلم ویلای ساحلی رضا عطاران و پژمان جمشیدی رکورد فروش را زد «ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری با جذب ۹۲۵۰ مخاطب و فروش ۵۱۰ میلیونی، رکورد فروش روز اول پساکرونایی سینمای ایران را به نام خود مصادره نمود.

بدین‌ترتیب ویلای ساحلی موفق شد تا در نخستین گام، بیشترین فروش و استقبال مخاطب روزانه سینمای ایران طی ۴ سال اخیر را به نام خود ثبت کند.

انتظار می‌رود ویلای ساحلی به دلیل بهره‌مندی از بازیگرانی چون رضا عطاران و پژمان جمشیدی، مخاطبان عام بسیاری را به خود جذب کند. کارگردانی کیانوش عیاری و حتی حضور کوتاه کیومرث پوراحمد در یکی از سکانس‌های فیلم نیز می‌تواند مشوق خوبی برای استقبال دوستداران سینمای اجتماعی و مخاطبان خاص سینما باشد. تحلیل‌های قدرتمندی وجود دارد که این فیلم بتواند در مقام شگفتی اکران امسال، به رکورد حدودا ۳۰۰ میلیاردی فیلم فسیل برسد.​

همچنین ببینید:

اسامی بازیگران فیلم ویلای ساحلی با حضور رضا عطاران و پژمان جمشیدی

ویلای ساحلی، نخستین همکاری رضا عطاران و پژمان جمشیدی به‌عنوان دو مهره پول‌ساز این‌سال‌های سینمای ایران است.

آخرین باری که فیلمی‌ از کیانوش عیاری اکران شد، ‌سال ۷۷ بود. «بودن یا نبودن» فیلمی ‌بود در باره دختری با ناراحتی قلبی که برای عمل پیوند قلب و برای زندگی تلاش می‌کند. عیاری از آن به بعد هر فیلمی‌که ساخت، به اکران نرسید. «سفره ایرانی» سال ۷۹ ساخته شد و هیچوقت رنگ پرده را ندید.

فیلم ویلای ساحلی رکورد فروش را زد +جزئیات

بعد از آن با زلزله بم، سریال روزگار قریب را نیمه تمام گذاشت و به بم رفت و «بیدار شو آرزو» را در باره این فاجعه ساخت. این فیلم هم تنها ۱۳ سال بعد در گروه هنر و تجربه اکران شد. فیلمی ‌به غایت تلخ و کشنده که عیاری در باره آن گفته بود فیلم را فقط برای مسئولان ساختم.

فیلم بعدی او، ‌ خانه پدری بود که سال ۸۹ ساخته شد و سال ۹۳ تنها برای یک روز اکران شد. فیلم ماجرای قتل ناموسی یک دختر جوان به دست پدرش در سال ۱۳۰۸ بود و ماجراهای این خانه و این قتل تا سال ۷۹ ادامه داشت.

به دلیل خشونت صحنه قتل، فیلم برای یک روز در سال ۹۳ اکران شد و بعد تا اول آبان سال ۹۸ طول کشید تا دوباره روی پرده بود. این بار هم اما فقط برای ۵ روز ۲۳ آبان این فیلم بالاخره با اصلاحاتی باز هم برای مدتی محدود اکران شد.

بعد از خانه پدری عیاری کاناپه را ساخت. فیلمی ‌با حاشیه‌های بسیار که سرانجام هم به اکران عمومی ‌درنیامد. در این فیلم بازیگران زن موهایشان را تراشیده بودند و از کلاه گیس برای صحنه‌های داخل خانه برای آنها استفاده شده بود.

رضا عطاران، پژمان جمشیدی، ریما رامین‌فر، فرگل فربخش، یوسف خسروی، علی پناهی و شووار کریم‌زاده، بازیگران این فیلم هستند. ویلای ساحلی با پخش فیلمیران و سرگروهی پردیس ایران‌مال به روی پرده رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا