خبر حوادث

محسن شکاری کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام و فیلم اعترافات +عکس

محسن شکاری کیست

محسن شکاری متولد ۱۳۷۸ در تهران بوده و 23 سال سن داشت او به دلیل بستن اتوبان ستارخان و مجروح کردن یک بسیجی با چاقو در 17 آذر 1401 اعدام شد.

محسن شکاری کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام و حواشی +عکس

بیوگرافی محسن شکاری

او یکی از معترضان خیابان ستارخان تهران می باشد، که با ۲۳ سال سن در تاریخ ۱۷ آذر ماه سال جاری به دلیل محاربه اعدام گردید.

محسن شکاری به خاطر مسدود کردن خیابان ستارخان و یورش به یکی از مامورین در تاریخ سوم مهر ماه سال جاری دستگیر و زندانی شد.

اعترافات محسن شکاری

دادگاه محسن شکاری

او درباره اینکه چطور پا به این اغتشاشات نهاده است، افزود:
پس از پایان یافتن فعالیت من با علی دوستم از محله نارمک اول به میدان ولیعصر «عج» وارد شدیم و از آنجا که این محل به آن صورت شلوغ نبود به محله ستارخان وارد شدیم و در تقاطع خیابان بهبودی خیابان ها را مسدود نمودیم.

او در ادامه گفت: علی به من افزود که برویم در میان تجمع مشارکت نمایم.
با موتور علی به راه افتادیم و علی به من از پیش یک قمه داد تا با آن مامورین را بزنیم.
علی افزود اگر با این قمه ماموری را بزنی پول خیلی خوبی به تو می‌دهم و با این قول ها به راه افتادیم و در میان اغتشاشگران مشارکت نمودیم.

محسن شکاری کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام و حواشی +عکس

روایت شاکی پرونده از روز درگیری

شاکی پرونده در پی بیاناتش در مورد روز اتفاق افزود: روز سوم مهرماه بود که بر اساس ماموریتی که به ما داده شده بود برای گشت زنی در محدوده به محل رفتیم.

ساعت تقریبا ٢٠:١٠دقیقه بود که به آن محدوده خیابان بهبودی در محله ستارخان وارد شدیم.

در هنگام حاضر شدن در محل چندی ماشین حدودا ١٠٠تا ۱۵۰ خودرو در ترافیک گیر کرده بودند که اندکی جلوتر مشاهده کردیم که دو نفر با اندامی درشت شروع به مسدود کردن خیابان وقمه به دست مردم را تهدید به همکاری و همراهی می نمودند.

از موتور پیاده شدم و به سوی آنان راهی شدم.

به او افزودم چه کار می کنی؟ که من یورش برد و می خواست با قمه مرا بزند، یک مرتبه قمه را بالا برد که بزند، اما نشد، برای بار دوم به من ضربه زد و خورد به کتف من.
ترس تمامی وجود مردم را برانگیخته بود.

بیانات شاهد هایی که در آنجا حضور داشتند

شاهد ها به این صورت بیان نمودند.

همه مردم بسیار ترسیده بودند.

تقریبا ۱۵۰ خودرو در ترافیک مانده بودند، که هیچ خودرویی نمی توانست عبور کند.
مجرم در خیابان بود و در حالیکه قمه به دست داشت به هیچ فردی اجازه نداد که از آنجا رد بشود.

پیشنهاد میکنیم ببینید:

سهند نورمحمدزاده کیست بیوگرافی و ماجرای حکم اعدام و جرم

وی در تاریخ ۳ مهر ماه سال جاری در خیابانی به نام ستار خان در پایتخت بازداشت شد و دادگاه انقلاب اسلامی در پایتخت به خاطر مسدود کردن خیابان ستارخان و حمله و زخمی کردن یکی از مامورین بسیج، برای وی حکم اعدام صدور نمودند.

محسن شکاری کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام و حواشی +عکس

نخستین جلسه دادگاه وی در تاریخ دهم آبان ماه برپا شد و بعد از صادر شدن حکم اعدام، این حکم در دیوان عالی هم مورد تایید واقع گردید و مجرم بودن ایشان را «مصداق اخافه ناس» تایید نمودند.

طی گزارشی: «مدتی قبل حکم اولی پرونده یکی از معترضان صدور گردید.
بر طبق دادنامه صدور شده از طرف دادگاه انقلاب تهران، محسن شکاری به جرم محاربه از سوی سلاح سرد و همچنین به وجود آوردن رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم با کشیدن سلاح به یکی از مامورین بسیج در حال انجام دادن وظیفه و بستن خیابان ستارخان تهران و سبب اختلال در نظم و امنیت جامعه محکوم به اعدام گردید.

محسن شکاری فرزند مسعود شکاری در تاریخ ٣ مهرماه سال جاری بازداشت شده بود و نخستین جلسه دادگاه این شخص در تاریخ دهم آبان‌ماه برپا شد.

او در تاریخ سوم مهرماه در یک منطقه در پایتخت به نام ستارخان به خاطر مسدود کردن خیابان و با داشتن قمه تمامی مردم را تهدید نمود، که با ایشان هم صدا و همراه باشند، اما در ادامه یورش مسلحانه به یکی از مامورین بسیج با قمه ضربه هایی را به ایشان زد، که سبب شد کتف سمت چپ این مامور ۱۳ بخیه بخورد.

پیشنهاد میکنیم ببینید: اعدام سامان یاسین (صیدی) خواننده رپ 

محسن شکاری بعد از ضربات وارد شده به مامور امنیت تصمیم گرفت که بگریزد، که در پایان به واسطه مامورین امنیتی و انتظامی بازداشت شد.

محسن شکاری کیست بیوگرافی و ماجرای اعدام و حواشی +عکس

اعدام محسن شکاری

محسن شکاری در روز جمعه در تاریخ ۱۷ آذرماه سال جاری اعدام گردید.
بعد از برپایی جلسه‌ های دادگاه این مجرم، در تاریخ ۲۹ آبان ماه و بر طبق مستندات متقن پرونده و بیانات شاهدانی که در صحنه حضور داشتند حکم پرونده صدور خواهد شد که بر طبق آن محسن شکاری فرزند مسعود متهم به محاربه مجازات اعدام محکوم می‌شود.

محمود صادقی حقوق‌دان و نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در توییتر خود نوشت: «اعدام متهمی که از حق دسترسی به وکیل انتخابی محروم بوده هم ناقض اصل ۳۵ قانون اساسی و هم ناقض پیمان‌های بین‌المللی است که ایران عضو آنها است، مغایرت دارد. صدور احکام شداد و غلاظ نه تنها باعث فروکش کردن اعتراضات نخواهد شد بلکه آتش خشم معترضین را شعله ور تر خواهد کرد.» برخی می‌گویند سرعت عمل برای اعدام شکاری با نیت آرام‌سازی اعتراضات صورت گرفته در حالی که این اتفاق تنها باعث خشم بیشتر مردم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا