خبر حوادث

محمدمهدی کرمی کیست بیوگرافی و علت اعدام و جرم محمدمهدی کرمی

محمدمهدی کرمی پسر 30 ساله اهل نظر آباد بوده که به جرم شرکت در قتل روح الله عجمیان به اعدام محکوم شده و در 17 دی 1401 اعدام شد او به جرم شرکت در قتل روح الله عجیمیان یکی از بسیجیان محله کمالشهر اعدام شد.

محمدمهدی کرمی کیست

محمدمهدی کرمی کیست

محمد مهدی کرمی یکی از کسانی است که در مراسم چهلم حدیث نجفی شرکت کرده بود این مراسم در پی جریانات اعتراضی این اواخر برملا شده بود طبق اعلام دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران ۱۵ نفر در به شهادت رساندن یک بسیجی در درگیریهایی که در آن روز رخ داده نقش داشتند.

محمدمهدی کرمی به عنوان متهم ردیف اول در زندان میباشد و برای او حکم افساد فی الارض صادر شده است.
.اتهامهای وارد شده به محمد مهدی کرمی: افسادفی الارضاز طریق مرتکب شدن جرایمی بر علیه امنیت داخلی کشور او به محاربه محکوم شده است.

پیشنهاد میکنیم ببینید :

حکم اعدام سامان یاسین (صیدی) خبر جدید از زبان مادر

محمد بروغنی کیست و علت اعدام و جرم و حکم چیست

فیلم  دادگاه پرونده شهید عجمیان برای ۱۵ متهم

جلسه دادگاه محمد مهدی کرمی و بقیه متهمان در پرونده بسیجی شهید روح الله عجمیان که در اغتشاشات ۱۴۰۱ در کرج رخ داده شده است.

در شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز که به ریاست موسی آصف الحسینی برگزار شده بود محمد مهدی کرمی به عنوان متهم ردیف اول پرونده شناخته شده است.

ماشاالله کرمی پدر متهم گفته که پسرش با او تماس گرفته‌ و به او گفته او را به اتهام محاربه محکوم کردند ولی او اتهامات وارد شده را بخودش رد میکند.او به محاربه وایجاد رعب و وحشت محکوم شده است.

جزئیات دادگاه

به گفته رئیس کل دادگستری استان البرز تعدادی از اراذل و اوباش که با استفاده از چاقو، قمه، پنجه بوکس و سنگ در به شهادت رساندن بسیجی سید روح الله عجمیان در روز پنجشنبه ۱۲ آبان ماه در کمالشهر کرج نقش داشتند با دستورات قاطع قضایی، توسط اداره کل اطلاعات استان البرز شناسایی و بازداشت شدند.

۲۱ آبان ماه و ۹ روز بعد از این جنایت کیفرخواست متهمان پرونده شهادت روح الله عجمیان صادر شد.

محمدمهدی کرمی کیست

به گفته رئیس کل دادگستری استان البرز «افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم متعدد علیه امنیت کشور و حمله به مامورین نیروی مقاومت بسیج و فراجا و جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد که موجب اخلال شدید در نظم عمومی و ناامنی در کشور و منتهی به شهادت بسیجی حافظ امنیت، سید روح الله عجمیان شد»، «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور» برخی از اتهامات متهمان است که در کیفرخواست قید شده است.

بیشتر بخوانید:

روح الله عجمیان کیست بیوگرافی

امروز چهارشنبه ۹ آذرماه و ۱۸ روز بعد از صدور کیفرخواست اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ۱۵ نفر در شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید آصف الحسینی با حضور مستشاران دادگاه، وکلای متهمان، متهمان و همچنین پدر، مادر و بستگان بسیجی شهید سید روح الله عجمیان آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا