خبر اقتصادی

مرحله دوم واریز سود سهام عدالت 1401 مشخص شد

مرحله دوم واریز سود سهام عدالت 1401 مشخص شد

مرحله دوم واریز سود سهام عدالت 1401 مشخص شد و قرار است که در بهمن و اسفند 1401 انجام شود البته مشمولانی که سود سهام عدالت هستند باید توجه کنند که این واریزی فقط برای کسانی خواهد بود که سود سهام عدالت در مرحله اول دریافت نکرده اند و به دلایلی مثل اشتباه بودن شماره حساب و یا سایر مشخصات از دریافت سود سهام عدالت در مرحله اول محروم بوده اند.

مرحله دوم واریز سود سهام عدالت 1401

در هفته اول یا اخر اسفند ماه 401 مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

در ابتدای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۲۶۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۷۸ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۱۷ هزار و ۵۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۸۵ واحدی ایستاد.

شما می‌توانید هر روز نوسانات شرکت‌های بورسی زیر مجموعه سهام عدالت را در قالب جدول تنظیم شده مشاهده کنید.

علت واریز نشدن سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت برای برخی را همین موضوع ذکر کرده و گفته: دارندگان سهام عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده و حدود ۱.۵ میلیون نفر اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند، که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.
مدیر پرداخت سود سپرده‌گذاری مرکزی هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت را همین نکته عنوان کرده و گفته سود سهام عدالت از طریق شبکه بانکی به حساب سهامداران واریز می‌شود و در صورت وجود هرگونه اشکال در حساب شبای افراد، مبلغ واریز شده برگشت خورده و تا زمانی که حساب مذکور اصلاح نشود امکان واریز سود سهام عدالت وجود ندارد.

اما کدام حساب‌ها حساب ایراددار محسوب می‌شود و چه کسانی نمی‌توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند؟ افرادی که

شماره شبای آنها نامعتبر است.

نحوه پیگیری سود سهام عدالت

زمان و جزئیات مبلغ سود سهام ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

  • سود سهام ۵۳۲ هزار تومان: 600 هزار تومان
  • سود سهام یک میلیون تومانی: یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان

طبق گفته مجید عشقی رئیس سازمان بورس این سود به حساب کسانی که پیشتر در سجام و یا سایت سهام عدالت ثبت نام کرده بودند واریز خواهد شد. همچنین سود به حساب سهامداران که روش مستقیم یا غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، واریز می‌شود.

سهامداران سهام عدالت که سود را دریافت نکرده اند برای پیگیری سود سهام عدالت باید نسبت به درج و ثبت شماره شبای معتبر بانکی در سامانه سجام به آدرس https://www.sejam.ir یا در سایت سهام عدالت به نشانی https://sahamedalat.ir اقدام کنند تا سود سهام عدالت برای این دسته از مشمولان واریز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا