بیوگرافی

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

کاوه افراسیابی کیست

دکتر کاوه لطف‌ الله افراسیابی یکی از اساتید دانشگاه کشور آمریکا می‌باشد، که در سال ۱۳۹۹ در دوران ریاست جمهوری به لابیگری مخفیانه برای حکومت کشور ایران در آمریکا متهم شد و بازداشت شده بود و اکنون یکی از ۵ ایرانی که در زندان آمریکا است، قرار می‌باشد در اتفاق توافق گذشته ایران و آمریکا با ۵ آمریکایی زندانی در کشور ایران مبادله کنند،خبر داده که نمی‌خواهد به کشور ایران برگردد و در آمریکا نیز زندانی نمی‌باشد.

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

بیوگرافی

دکتر کاوه لطف الله افراسیابی یکی از اساتید دانشگاه آمریکا در رشته علوم سیاسی و تحلیلگر رسانه‌ای می‌باشد و تجارب آموزش در دانشگاه بوستون و دیگر دانشگاه‌های آمریکا را در کارنامه خود دارد. همچنین چند کتاب و مقاله را به دست چاپ رسانیده است.
وی در شهر ماساچوست کشور آمریکا سکونت دارد.

تا قبل از بازداشت کاوه افراسیابی در آمریکا رسانه‌های ایران بسیار با او درمورد محقق دانشگاه هاوارد به موضوعات برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات تهران با قدرت‌های دنیا و آمریکا پرداخته بودند.

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

وزارت دادگستری آمریکا در تاریخ بهمن ماه سال ۹۹ خبر داد کاوه افراسیابی را به عنوان متهم در رابطه با لابی گری مخفیانه برای حکومت کشور ایران در منزل او در شهر واتر تاوان ایالت ماساچوست دستگیر نموده‌اند.

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

ماجرای دستگیری در امریکا

طی خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاوه افراسیابی نامش در لیستی از ۵ ایرانی جایی دارد که قرار می‌باشد در ازای ۵ آمریکایی که در زندان ایران قرار دارند آزاد گردد.
ولی این شخص دیروز در تاریخ سه‌شنبه در مصاحبه‌ای باشبکه بی‌بی سی فارسی، افزود: با عرض تشکر از دفتر نمایندگی کشور ایران در سازمان ملل متحده امید دارد خیلی زود دست آنان را در نیویورک بگیرد، ولی تصمیم گرفته در آمریکا ماندگار شود و در دانشگاه آموزش بدهد. ایشان افزود که دیگر در آمریکا زندانی نمی‌باشد.

وزارت دادگستری آمریکا معتقد بود افراسیابی در دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل انتخاب شده و مدت‌ها به صورت پنهانی در کشور آمریکا در رابطه با حکومت ایران مشغول به کار بوده است.

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

وزارت دادگستری آمریکا هم اعتقاد داشت افراسیابی به عنوان استاد در رشته علوم سیاسی از طریقه منتشر کردن کتاب و مقالاتی که در آنان درباره موضوعات رهبر جمهوری اسلامی را بازخورد داده بود، در پی اعمال فشار بر نهادهای تصمیمات آمریکا بوده است و در این باره لابی گری نموده و با مقام های دولتی و آمریکا در ارتباط بود.

در نوشته کیفر خواست انتشار شده به واسطه دادگستری آمریکا بیان شده بود که کاوه افراسیابی حدوداً از سال ۲۰۰۷ تا به حال ۲۶۵ هزار دلار از دفتر دائم ایران در سازمان ملل متحد پول گرفته است و همچنین از طرف این دفتر نیز از سال ۲۰۱۱ بیمه درمانی و سلامت وی تامین گردیده بود.

دادگستری آمریکا افراسیابی را شخصی ایرانی که دارنده کارت اقامت همیشگی آمریکا_ گرین کارت می‌باشد، معرفی نموده بود.

کاوه افراسیابی کیست بیوگرافی از ایران تا آمریکا +عکس

وزارت دادگستری آمریکا مدعی است این فرد ایرانی بدون آنکه بر اساس قوانین آمریکا، کارش برای یک دولت خارجی را به دادگستری آمریکا خبر بدهد، برای تهران با اهداف توسعه مواضع و عملکرد سیاسی حکومت کشور ایران فعالیت نموده بود و به خاطر همین وی را متهم به نقض قانون ثبت کارگزارهای کشورهای خارجی کرده بود.

بر اساس قوانین آمریکا_ قانون فارا_ لابی گراها دول خارجی بایستی مناسبات مالی و قراردادی شان با یک شهروندی که برای آن کشور نیست به دولت آمریکا اطلاع بدهند تا آمریکا آنان را در واقع به عنوان فردی که برای محافظت از منافع یک دولت خارجی فعالیت لابیگری را انجام می‌دهند ثبت و مطرح کند.

جان سی. دیمرز، معاون دادستانی عموم در زمینه امنیت ملی هم افزوده بود :
میتوان گفت بیشتر از یک دهه، کاوه افراسیابی سعی نمود خود را به روزنامه نگارها، هر یک از افراد کنگره و اهالی مردم آمریکا یک کارشناس بی طرف در موضوعات ایران نشان دهد…. اما افراسیابی در واقع کارمند پنهانی حکومت ایران و دفتر نمایندگی دائمی این کشور در مرکز سازمان ملل متحد قرار داشت و حقوق می‌گرفت تا پر و پاگاندای حکومت کشور ایران را اطلاع رسانی کند.

همچنین ببینید

روح الله رحمانی کیست بیوگرافی داماد آمریکایی غلامعلی حداد عادل

بیوگرافی پیمان بهبودی رادیو گیلان کیست و الان کجاست

بیوگرافی روناک یونسی و همسرش محسن میری +طلاق و عکس

وی عامدانه از نام نویسی اش در دادگستری و بر اساس قانون ثبت رسمی کشور بیگانه _که اجبار می‌باشد_ اجتناب نموده است. وی از تعهدش در نشان دادن منبع پشتیبان نظرات خود انکار نموده و در حال حاضر ما فعالیتی را شروع نموده‌ایم، که ایشان را در مقابل کارهای وی مسئول بخوانیم.

پلیس فدرال آمریکا هم در اظهاراتی افزود که دستگیری کاوه افراسیابی نمایانگر این می‌باشد، که کشور آمریکا به مامورین غیر رسمی ایران این اجازه را نمی‌دهند در خاک آمریکا حضور داشته باشند.

دادستان‌های دادگستری آمریکا و کارآگاهان اف بی آی که روی پرونده دکتر افراسیابی فعالیت می‌نمودند او را مفسر تلویزیونی و شخصی که چندین کتاب و مقاله را انتشار نموده و همچنین مدرک دکترا نیز دارد، در شبکه‌های انگلیسی زبان در مورد ارتباط خارجی و موضوعات ایران صحبت می‌کرده معرفی نموده‌اند و به وی اتهام زدند که هیچ وقت به نماینده‌های کنگره یا رسانه‌ها و سایر نهادهایی که با آنان در مورد موضوعات ایران صحبت کرده بود از گرفتن حقوق و همکاری با حکومت ایران صحبتی نکرده بود.

بعد از دستگیری کاوه افراسیابی در کشور آمریکا، علیرضامیریوسفی، سخنگوی هیئت نمایندگی کشور ایران در سازمان ملل متحد در نوشته‌ای توییتری بازداشت این چهره را ناشی از تعصب و غرض ورزی بر علیه ایرانی ترامپ خواند و افزود اتهام‌هایی که به ایشان زده‌اند جعلی می‌باشد.

میر یوسفی در ادامه افزود: دکتر افراسیابی به عنوان مامور نمایندگی هیچگونه فعالیتی نداشته و فقط یکی از اساتید دانشگاه و کارشناس روابط بین المللی مشغول به کار بوده است.

ایشان گفت :افراسیابی درباره موضوعات بین‌المللی صحبت‌هایی را با نمایندگی ایران در میان گذاشته است و از همان اول ارتباط کاری او با ما بسیار شفاف و باز بوده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا